הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פני הכישלון: השוואה בין מכבי ת"א של ואן לוון לזו של דוניס

עם שבע נקודות וכשהם קרובים יותר לקו האדום מאשר לפסגה, מעמדו של ההולנדי על קווי הצהובים בסכנה ממשית, מה שמזכיר את פתיחת העונה של קודמו בתפקיד. מאזן השערים, הבעיטות לשער ולמסגרת וכמה היריבות איימו? בדקנו את ששת המחזורים של שני המאמנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.10.21 - 13:16
תחילת כתבה

צילום התמונה שבראש הידיעה: אלן שיבר והאתר הרשמי של מכבי ת"א

להגיד שזו לא פתיחת העונה שמכבי תל אביב חלמה עליה יהיה אנדרסטייטמנט. במקום התשיעי, מרחק שבע נקודות מהפסגה ורק ארבע מהקו האדום מעלים את מפלס הלחץ במועדון שחרט על דגלו מאבק על כל תואר אפשרי וגם על פטריק ואן לוון. עתידו של המאמן ההולנדי לא ממש ברור ולמעשה מצבו מזכיר את זה של קודמו בתפקיד יורגוס דוניס.

לשם כך, ביצענו השוואה בין שני המאמנים ביחס לשש המחזורים הראשונים של סגנית האלופה בעונה הנוכחית ובעונה שעברה כדי להבין כמה המשבר עמוק באמת. לפני שנתחיל, יש לציין שבעונה הנוכחית, בניגוד לקודמת, הצהובים שפכו סכומים גבוהים בחלון הקיץ ונהנים מתמיכת הקהל, בניגוד לתחילת הקדנציה של דוניס.

אז נתחיל בנתונים היבשים: מכבי ת"א, כאמור, נמצאת כרגע במקום התשיעי, בדיוק באותו המיקום בו נמצא במחזור השישי בעונה שעברה תחת דוניס וגם בעלת אותו מספר נקודות - 7 - המהווים 38.8 אחוזי הצלחה. לעומת זאת, לצהובים יש שני ניצחונות תחת ואן לוון אל מול אחד תחת היווני באותה התקופה, אבל גם יותר הפסדים - שלושה מול אחד.

ומה עם מאזן השערים? מכבי ת"א של דוניס (9) הבקיעה יותר מזו של ואן לוון (7) וגם ספגה פחות (תשע ספיגות מול 11). הצהובים בעטו תחת ואן לוון 96 פעמים לשער, יותר מהקבוצה בתקופתו של דוניס 82, אבל מחזיקים באחוזי המרה נמוכים יותר לבעיטות למסגרת (34.3 מול 37.8).

אחת הבעיות הגדולות של מכבי ת"א הנוכחית היא ההגנה וכשמציבים אותה לעומת ההגנה של דוניס אפשר להבין עד כמה היא חמורה. היריבות של סגנית האלופה בעטו לשער של דניאל פרץ 63 פעמים, כאשר 28 מתוכן הלכו למסגרת ו-11 הומרו לשערים. לעומת זאת, למכבי ת"א של דוניס בעטו היריבות 47 פעמים מתוכן 21 בלבד נשלחו למסגרת. היווני קיבל צ'אנס למשך חמישה מחזורים נוספים לפני שפוטר ויכול מאוד להיות שההולנדי לא יזכה לאותה מידת הרחמים.

מכבי ת"א תחת דוניס אחרי שישה מחזורים
ניצחון אחד, ארבע תוצאות תיקו והפסד, שבע נקודות, הפרש שערים 9:9, 38.8 אחוזי הצלחה.

בעיטות לשער: 82
בעיטות למסגרת: 31 (37.8%)
איבודי כדור: 410
איבודים בחצי ההגנתי: 56
חילוצי כדור: 309
דיוק מסירה: 88%
כמה פעמים היריבות בעטו לשער של מכבי ת"א? 47
מתוכן למסגרת: 21


מכבי ת"א תחת ואן לוון אחרי שישה מחזורים
שני ניצחונות, תיקו אחד, שלושה הפסדים, שבע נקודות, הפרש שערים 11:7, 38.8 אחוזי הצלחה.

בעיטות לשער: 96
בעיטות למסגרת: 33 (34.3%)
איבודי כדור: 382
איבודים חצי הגנתי: 51
חילוצי כדור: 303
דיוק מסירה: 83%
כמה פעמים היריבות בעטו לשער של מכבי ת"א: 63
מתוכן למסגרת: 28