הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ואן לוון: "עדיין מאמין שאני האיש המתאים? כן"

מאמן מכבי ת"א אחרי ההפסד לאשדוד ולפני שפוטר. בן שמעון: "גם ב-11 נגד 11 שיחקנו טוב יותר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.10.21 - 22:30

זה נראה רע. מכבי תל אביב רשמה הערב (שני) הפסד רביעי בשבעה מחזורים מפתיחת העונה, עם 2:0 מאכזב ביותר למ.ס אשדוד מול הקהל הביתי באצטדיון בלומפילד. בכך, הצהובים נמצאים כעת במקום ה-12, נקודה אחת בלבד מעל הקו האדום, והרבה אש מכוון לעברו של המאמן פטריק ואן לוון, שלא הצליח להוציא את קבוצתו לדרך חדשה ושילם על כך במשרה שלו כשפוטר כשלוש שעות לאחר מכן.

"זה לילה קשה", סיכם המאמן ההולנדי. "קיבלנו כרטיס אדום אחרי מספר דקות וזה שינה לנו את התכניות. זה השפיע על הביטחון שלנו מאוד. הכוונה היא לנצח כל משחק, אני חושב שהם עלו היום למגרש עם מנטאליות של מנצחים. אחרי האדום היינו צריכים להסתגל לתכנית חדשה ולהישאר במשחק".

כשנשאל על הקריאות 'תתפטר' מהקהל, אמר: "היה רוב שתמך בקבוצה, על זה אני מסתכל. האם אני עדיין מאמין שאני האדם הנכון להרים את הקבוצה למעלה? כן".

המאמן המנצח, רן בן שמעון, אמר בסיום: "צריך להגיד - גם ב-11 נגד 11 שיחקנו יותר טוב ממכבי ת"א, למרות שההרחקה עזרה לנו מאוד. שני דברים שבלעדיהם אי אפשר לנצח פה - שחקנים בתקופה הכי קשה של חייהם מתאמנים בצורה מדהימה ולא שוברים כלים, והנהלה שנותנת שקט. החלק שלי? עושים את הדברים שלנו, להחדיר אמונה שאפשר לעשות את זה, האמונה שלנו לנצח. אנחנו קבוצת כדורגל יותר טובה, ולכן מי שיבוא לשחק מולנו כדורגל נשמח".

דן גלזר ניסה להסביר מה קרה: "לא רוצה להגדיר במילה, כולנו חווים פתיחה פחות טובה. לא נראים טוב, עצוב לי, אני מקווה שמכאן נהיה יחד, נתחזק, וכבר בשבת להתחיל לצבור נקודות ולשחק טוב יותר. אני יכול להגיד שאנחנו עובדים הכי קשה כדי להצליח. כמו הקהל אנחנו מאוד מאוכזבים ויודעים שצריכים להיראות טוב יותר. כל השחקנים צריכים לקחת אחריות, להתחזק ולהמשיך הלאה".

הקשר המשיך: "אני לא מתחבא, לא נראים טוב. ככה מכבי תל אביב לא צריכה להיראות, כאחד שגדל פה קשה לי ולנו, ואני לא שמח על התקופה הזו. אין מה לעשות מלבד לעבוד קשה ולהאמין. ואן לוון? אחרי כל משחק הוא מדבר, אתה יכול לתאר שהאווירה בחדר ההלבשה לא טובה. שחקנים מבואסים, יש פה סגל טוב ואני מאמין פה בקבוצה. צריך לנצח והביטחון יחזור".

קני סייף אמר לאחר שריקת הסיום: "אנחנו עובדים קשה מאוד באימונים. הגענו לכאן כדי לנצח ולא לנסות להוציא נקודה. לשחק פה מול מכבי בבלומפילד ולקחת 3 נקודות אמור לתת לנו פוש גדול מאוד. יש לנו שני משחקים חשובים וקשים עכשיו. התחלנו טוב את המסע, מקווה שנמשיך כך. אם הופתענו ממכבי? גם מול 10 צריך לנצח. עשינו מאמץ טוב מאוד".