הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לוי: "אי אפשר להיות מבריקים בכל המשחקים"

מאמן ב"ש: "גדלתי בנתניה, יש רגש". ויטור: "חזרתי לעצמי"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.10.21 - 16:30
תחילת כתבה

מוליכת הטבלה תנסה לשמור על מקומה לשבוע נוסף.  רוני לוי ומיגל ויטור דיברו במסיבת העיתונאים לקראת המפגש מול מכבי נתניה בשבת, כשהמטרה היא ברורה - ניצחון ליגה חמישי ברציפות.

המאמן התחיל והתייחס לקבוצתו שנמצאת בכושר מצוין: "אנחנו מגיעים אחרי סדרת משחקים טובה מאוד, ורוצים להמשיך לנצח, להשתפר ולהיות טובים יותר. אנחנו יוצאים למשחק חוץ קשה מאוד נגד יריבה שנראית נהדר. יודעים שזה משחק קשה מאוד, וככה אנחנו נערכים - בשיא הרצינות".

על היריבה המאתגרת הוסיף לוי: "נתניה קבוצה גמישה שעוברת בין מערכים. הם ישלחו הרבה שחקנים קדימה ונצטרך לדעת להתמודד עם זה. יודעים שיש לנו הרבה עבודה. אנחנו צריכים להשתפר במספר פרמטרים".

על הברק שייתכן ועדין מעט חסר לקבוצתו: "מה זה מבריק? לנצח קבוצה בולגרית או פולנית בבית 0:4 זה בעיניי מבריק, אי אפשר להיות מבריקים בכל המשחקים, רוצים יציבות לאורך זמן כמובן, אבל יודעים שהליגה קשה. יש משחקים שצריכים לנצח בצורה מבריקה ויש כאלו שבכוח. ככל שנתקדם נשתפר ונהיה טובים יותר, אני דורש את זה מהקבוצה".

זה לא סוד שלמאמן יש פינה חמה בלב למכבי נתניה, במדיה שיחק, אימן ואף מתגורר בעיר. "גדלתי בה כששחקן, רגש תמיד יש, אמוציות תמיד ישנן", סיפר לוי בכנות, "אבל אנחנו מגיעים למגרש ומהשריקה מתרכזים בקבוצה ושואפים לנצח. אחרי זה נישאר חברים".

הסגל של המוליכה הולך ומתגבש, כששחקנים פצועים חוזרים לכשירות. המאמן התייחס ל"צרות החיוביות" שלו: "כמועדון גדול וקבוצה טובה מאוד, אנחנו שואפים לתחרות בסגל, יש לנו תחרות גבוהה מאוד. כמאמן יש לי מספר אופציות, העונה ארוכה, קשה ויש פציעות ותחרות. אנחנו צריכים את כולם. מי שלא משחק או משחק פחות, הגיוני שיהיה מאוכזב. אבל כשהוא יקבל הזדמנות -  שיוכיח שמגיע לו".

אחרי המאמן, התייחס מיגל ויטור למצב הקבוצה ועל העבודה שעוד נותרה לו ולחבריו: "אנחנו יודעים שיש לנו מה לשפר ואנחנו עובדים על זה כל אימון. יש עוד דברים שהמאמן דורש מאיתנו, לא לאבד כדורים למשל".

על הסגל שעבר שינויים רבים אמר: "יש לנו 10-12 שחקנים חדשים, הרבה מהם פותחים בהרכב, הדבר הכי חשוב הוא שאנחנו עובדים על הדברים תוך כדי ניצחונות. זה נותן לנו יותר נחת. רוצים שהקהל יהיה שמח ושנמשיך ככה".

על אף אינספור פציעות שעבר, נדמה כי הבלם הפורטוגלי רק הולך ומשתפר ככל שעובר הזמן. ויטור התייחס: "זה לוקח זמן, לא מגיעים ל-100% ביטחון מיד, אבל אני חושב שחזרתי לעצמי. כשהקבוצה טובה והולך לה זה עוזר לי להשתפר ולהמשיך להיראות טוב. אני עובד כל יום להיות בכושר הטוב ביותר שלי".

כשרואים את הפועל באר שבע בראש הטבלה, קשה שלא להשוות את הקבוצה הנוכחית לזו שזכתה בשלוש אליפויות רצופות באמצע העשור הקודם. ויטור כזכור, היה בורג מרכזי בנגב באותה התקופה: "זו הייתה עונה ראשונה שלי, עכשיו אני מבין טוב יותר מה קורה. כשאני יוצא לרחוב אנשים מדברים איתי יותר. זה קשה לי להשוות את התקופות, לא ידעתי אז כלום, לא הכרתי את העיר, התרכזתי בכדורגל".

ויטור התייחס גם לשיטת שלושת הבלמים: "זה טוב מאוד שיש לנו הרבה שחקנים טובים, במקרה הזה הם גם שחקני נבחרות עם ניסיון. אני חושב שזה טוב לכולם שיש תחרות כזו ואיכות כזו בקבוצה, אנחנו משפרים אחד את השני".