הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נקודת רתיחה: היחסים בין קלינגר לאוהדי מכבי

הוא נחשב למכביסט האולטימטיבי, זכה עם הצהובים בשלוש אליפויות, אבל התחושות אותן סחב מאמן הפועל ת"א במשך חמישה חודשים התפרצו במכה בדרבי הראשון של העונה. גמר הגביע שהוביל להתדרדרות, האווירה המיוחדת בבלומפילד שהציתה את היריבות והאם מדובר בספין?

עדי הרשליקוביץ
עדי הרשליקוביץ  09.11.21 - 12:20

חמישה חודשים ניר קלינגר התבשל, גמר גביע המדינה האחרון נצרב בתודעה כרגע בו הוא לא היה יכול יותר להבליג. מאמן הפועל תל אביב סחב במשך כל התקופה את אירועי הגמר ואת העונש אותו ספג וניסה לשדר עסקים כרגיל, אבל הקריאות של אוהדי מכבי תל אביב גרמו לו פעם נוספת לאבד את זה.

ניר קלינגר ישב בכסא המאמן של האדומים וניסה להתעלם מרעשי הרקע, הוא הרי היה סמל צהוב בוהק. הלוחם המכביסט האולטימטיבי שרשם 220 הופעות כשחקן, בהן הבקיע 47 שערים וזכה בשלוש אליפויות ושני גביעים. כמאמן מכבי הוא זכה בתואר גם כשהסכסוך המתוקשר עם טל בנין ואבי נימני התנוסס מעליו.

הדרבי הראשון של העונה הביא איתו סיטואציה שונה בה האדומים מעל הצהובים בטבלה. כבר בחוץ היה ניתן לחוש את הטירוף מתבשל, כוסות האלכוהול התרוקנו בקצב מסחרר מחוץ לבלומפילד וכשהאוהדים מגיעים מתודלקים היטב - צריך רק ניצוץ קטן כדי לחמם את האווירה.

תוכנית המשחק של קלינגר התחילה בדיוק כמו שחלם עליה, השער של אושר דוידה היה בעצם הרגע האחרון בערב בו הפועל ת"א ניסתה לשחק כדורגל. מכבי שלטה בצורה מוחלטת ואלמלא יכולת שיא של ארנסטס שטקוס הייתה חוגגת עוד ניצחון בדרבי. בסופו של דבר ברנדלי קובאס סגר את המשחק ב-1:1 ואז הבמה התפנתה לכוכב של הערב.

"אני מצטער על כל פס, על כל גול, על כל שבירת אף וקריעת שריר שעשיתי עבור הקהל של מכבי ת"א", אמר קלינגר בראיון שייזכר זמן רב. יש שיגידו שהאמירה הזו הסיטה את היכולת החלשה של הקבוצה ויש שיגידו שככה זה כשאין יותר כבוד לאף סמל.