הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ערעור הפועל ת"א נדחה, בנושא בית"ר התקבל

בעקבות החלטות בית הדין, שערים 4 ו-5 בבלומפילד יסגרו בשני המשחקים הקרובים של האדומים נגד מכבי חיפה והפועל ירושלים, בעוד הנושא של הקבוצה מהבירה יוחזר לבית הדין המשמעתי

תומר לוי
תומר לוי  10.11.21 - 15:45
תחילת כתבה

בית הדין העליון של ההתאחדות עסק במהלך היום (רביעי) באשר לערעור של הפועל תל אביב בעקבות העונש שספג המועדון לאחר מאורעות המשחק נגד בית"ר ירושלים. במקביל, גם העניין של הירושלמים עלה לדיון, לאחר שההתאחדות ערערה על העונש שניתן. בסופו של דבר, ערעור הפועל ת"א נדחה בעוד זה של בית"ר ירושלים התקבל והנושא יוחזר לבית הדין המשמעתי.

עבור האדומים, המשמעות היא סגירת שערי 4-5 לשני המשחקים הקרובים (מכבי חיפה והפועל ירושלים), בעוד הקבוצה מהבירה תמתין להמשך הדיון בנושא בבית הדין המשמעתי לאחר הצלחת הערעור וקביעת בית הדין כי העונש שגזר בית הדין המשמעתי על בית"ר נעשה ללא סמכות תקנונית.

בפתיחת יום הדיונים, הדיין אמנון סטרשנוב פתח את דבריו ואמר לנציגי הפועל תל אביב: "מציע לכם לחזור מהערעור. הערעור שלכם מופרך. יש לכם לא פחות משש הרשעות, רק השנה זו השביעית. אם אני הייתי מחליט הייתי נותן לכם גם משחק ללא קהל. צריך לחכות שמישהו ייהרג או יחטוף בראש כמו שהיה שבוע שעבר?".

מנגד נטען ע"י יובל שדמי המייצג את הפועל ת"א: "העונש לא מידתי, צריך למצוא פתרון אחר פחות קשה. המשחק הביתי הראשון הוא נגד מכבי חיפה, אמור להיות אצטדיון מלא. סגרת היציעים 4 ו-5 תביא להפסד כלכלי של למעלה מ-240 אלף שקל. זה נזק כלכלי אדיר למועדון".

מיד לאחר מכן, נפתח גם הדיון באשר לערעור בנוגע לעונש של בית"ר ירושלים.תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף אמר לבית הדין: "ההחלטה לגבי בית"ר נוגדת את תקנוני הכדורגל, זו החלטה שלא ניתנת ליישום".

גם פרקליט בית"ר ירושלים, רונן מוסזון דיבר לדיינים וטען: "נגד פ"ת הגיעו 7,000-8,000 שהם ברובם לא מ'לה פמיליה'. אי אפשר להגיד שהעונש לא יזיק לבית"ר ירושלים. כעת ביציע המזרחי שהיה ידוע לשמצה יושבים אוהדים רגילים. אני מעמיד על חשבוני עשרים מאבטחים שמונעים את כניסת המתפרעים. אין תקדים לעונש שלא להכניס קהל חוץ".