הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לאן הולכים מכאן: איך מעצרו של חוגג ישפיע על בית"ר ירושלים?

בעקבות הפצצה שהוטלה ע"י משטרת ישראל, זמן לפזר את הערפל: מה יהיה עם שכר השחקנים? האם מתוכננת "מכירת חיסול" בינואר? ואיך מתקדם המו"מ על רכישת הקבוצה? כל הפרטים בפנים

תומר לוי
תומר לוי  18.11.21 - 20:00

בית"ר ירושלים ידעה לא מעט זעזועים לאורך השנים, והבוקר (חמישי) היא ידעה עוד אחד - ואחד משמעותי. זה קרה כאשר משטרת ישראל החליטה לעצור את בעלי הקבוצה, משה חוגג, בחשדות חמורים הכוללים עבירות כלכליות (הלבנת הון, רישום כוזב במסמכי תאגיד וקשירת קשר לביצוע פשע) וכמו כן עבירות מין ומוסר.

 • הותר לפרסום: משה חוגג הוא הבעלים שנעצר בחשד להלבנת הון ועבירות מין
 • עדכונים שוטפים: פרשת המעצר של משה חוגג
 • העבירות הכלכליות בהן חשוד משה חוגג
 • הקשר לברצלונה: בספרד דווח על מעצר משה חוגג
 • במנהלת הבטיחו: "נעזור לבית"ר לעבור את התקופה הקשה"

  חוגג אמנם הפקיד לפני כחודשיים את הבעלות בידיו של הנאמן, עו"ד יצחק יונגר, אך נכון להיום הוא עדיין בעלי בית"ר - מה שמטיל צל כבד על התנהלות המועדון, בחודשים הקרובים, ובעיקר בכל הנוגע לעונה הבאה. בעקבות האירוע המהדהד, ניסינו לפזר מעט את הערפל בכל הקשור לקבוצה, נכון לעכשיו.

  האם יש קשר בין בית"ר ירושלים לפרשה?
  נכון לעכשיו, ההערכה היא שאין קשר ישיר. היום בבוקר הגיעו חוקרים למתחם האימונים של המועדון בבית וגן, כדי לקחת כמה מסמכים, אבל אין אינדיקציה שלעבירות המיוחסות לחוגג יש קשר להתנהלות של בית"ר.
 • מה תהיה ההשפעה על התנהלות הקבוצה?
  הבעיות בבית"ר ירושלים, חשוב להגיד, נכון לעכשיו מנותקות מהחקירה הפלילית או מהמעצר. כבר בימים האחרונים, לפני שחוגג ידע שהוא הולך להיעצר, הבהירו בסביבתו כי הוא לא מתכוון להשקיע שקל אחד העונה יותר בבית"ר.

  חשוב לציין כי לקבוצה יש בור תקציבי גדול, שמוערך ב-3 או 4 מיליון ש"ח, איתו היא תגיע לחודש ינואר. וכל זה עוד לפני הפרסום היום בבוקר על כך שקונטה ניצח את בית"ר בתביעה על סך מעל חצי מיליון ש"ח - כאשר כל עוד בית"ר לא תסדיר את התשלום, היא לא תוכל להחתים שחקנים חדשים.

  בהינתן חוסר הנכונות של חוגג להשקיע, וחוסר רצונם של השחקנים לקצץ, בית"ר תלך למכירה של שחקנים משמעותיים בחלון ההעברות. זה עלול להוביל גם להתפטרותו של המאמן, ארווין קומאן, כשההערכה היא שאם ישוחררו שחקנים, הוא יעזוב.

  מהי המשמעות הכלכלית עבור השחקנים?
  שכר שחקני בית"ר מובטח ומופקד בבקרת התקציבים עד סוף העונה. במידה ותהיה בקשה מצד הנאמן, עו"ד יצחק יונגר, לקצץ - השחקנים צפויים לסרב. הם קיצצו פעם אחת בעונה שעברה, והם לא מתכוונים לקצץ שוב.

  האם תהיה "מכירת חיסול" בינואר?
  כל הסימנים מעידים שאכן תהיה. חוסר הנכונות של חוגג להשקיע בקבוצה (ללא קשר לחקירה), סירובם של השחקנים לקצץ בחוזים הקיימים והבור התקציבי שבו גם כך נמצא המועדון - מובילים לכך ששחקנים מובילים יוצבו על המדף. בין השמות שצפויים להימכר: אביאל זרגרי, ירדן שועה, מרקו יאנקוביץ', לירן רוטמן - וכל מי שיהיה עליו ביקוש.

  היכן עומד המו"מ לרכישת הקבוצה מחוגג? האם המגעים ייפגעו כתוצאה מהמעצר?
  נכון לעכשיו, מצב העסקה לא ברור. המשפחה היהודית מניו יורק שהתעניינה לגבי רכישת הקבוצה אמנם בדקה את הנושא ממושכות, אך לא הגישה הצעה רשמית לרכישת הקבוצה עד עכשיו. המידע החדש שהתקבל היום, גם המעצר וגם הניצחון של קונטה בתביעה (שהוזכרה קודם), עלול להערים קשיים.