הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פסימיות בבית"ר: מעצרו של חוגג מקטין את האפשרות למכירת המועדון

פסימיות בירושלים בעקבות התפוצצות הפרשה והיעדר הצעות קונקרטיות לקחת את הקבוצה מידי הבעלים. שחקנים לא יסכימו לקיצוץ בינואר. האופציה הריאלית שנותרה: מכירת שחקנים מאסיבית

תומר לוי
תומר לוי  19.11.21 - 06:32

מעצרו של משה חוגג החשוד בהלבנת הון ועבירות מין, מטיל צל כבד יותר על עתיד בית"ר ירושלים. ההערכה היא שלא תהיה בזמן הקרוב הצעה לרכישת המועדון, כאשר המשפחה היהודית מניו יורק, שהביעה התעניינות, סיימה את הבדיקה ולא הגישה הצעה. יכול להיות שיש התעניינויות נוספות, אבל זה לא מגיע לידי הצעה רשמית, לפחות בשלב הזה.

בבית"ר מבינים שמכירה מאסיבית של שחקנים כמו אביאל זרגרי, ירדן שועה, מרקו ינקוביץ' ואחרים היא הדרך לסגור את הגרעון. מצד שני, מדובר בפגיעה מקצועית קשה שעלולה גם להביא לעזיבת ארווין קומאן המאמן. זו כרגע האופציה היחידה שעומדת על הפרק, שכן השחקנים לא יסכימו לקיצוץ גדול בשכרם. בנוסף, הקבוצה לא מסוגלת לשלם 600 אלף ש"ח פיצויים לאנטואן קונטה, כפי שהורתה פיפ"א.

בימים האחרונים עוד לפני המעצר הבהיר חוגג לסובביו כי הוא לא מתכוון להזרים כסף לבית"ר, ולכן אין דרך אחרת להתגבר על הבור התקציבי. שחקנים בקבוצה אמרו: "יש ערבויות בבקרה, אף אחד לא יפגע בשכר שלנו. מבחינתנו, כל הסיפור העגום עם חוגג לא צריך לפגוע בנו ישירות".

באשר לחקירה: המשטרה ביקשה מסמכים מהבקרה התקציבית ומהוועדה לאישור זכויות ניהול בנוגע לחוגג. יש לומר שהחקירה רק בתחילתה ואם עד המדינה ידע לתת יותר חומרים על הלבנות ההון לכאורה והחשדות לעבירות המין, העניינים עלולים להסתבך. בימים הקרובים, המשטרה תעמיק את החקירה של חוגג ותאמת אותו עם הממצאאים שבידה.

בצל הפרשה, בית"ר ניצחה היום (שישי) 0:2 את סקציה נס ציונה מהליגה הלאומית במשחק אימון. תמיר עדי ולירן רוטמן (פנדל) כבשו את השערים. מי שלא שיחקו במשחק האימון הם ירדן שועה, שהיה חולה והחמיץ את האימון אתמול; קמסו מארה, שנמצא בארץ ומתאמן ויחזור לקצב גבוה ביום ראשון, וגם מיכאל אוחנה. ניב זריהן נפצע במהלך המשחק, מצבו עדיין לא ברור.

בית"ר פתחה עם ההרכב הבא: נתנאל דלויה; עמית הרמן, מקסים גרצ'קין, דוד חוג'ה, אופיר קריאף, אורן ביטון; עומר לקאו, תמיר עדי, לירן רוטמן; אדווין ג'אסי וניב זריהן.