הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גל כהן: "השחקנים היו מרוסקים אחרי סכנין"

מאמן בית"ר לקראת מכבי ת"א: "אנחנו משדרים אנרגיה חיובית"

תומר לוי
תומר לוי  04.12.21 - 17:24

לראשונה מאז עזיבתו של ארווין קומאן, בית"ר ירושלים תשחק מחר (ראשון, 20:45) מול מכבי תל אביב באצטדיון טדי, ומי שיעמוד על הקווים יהיה מי ששימש כעוזרו של ההולנדי - גל כהן, ביחד עם יוסי מזרחי.

"זאת הייתה חוויה וזכות גדולה לעבוד עם ארווין קומאן", סיפר כהן. "מדובר באישיות, בנאדם, ג'נטלמן לפני הכל, מאציל סמכויות, אדם שנותן לצוות לעבוד, מכבד את השחקנים, מזהה ורואה הכל. למרות שהוא לא הכיר את המנטליות הישראלית, הוא ידע להתאים את עצמו לתקופה מאוד מאתגרת במועדון. אני אקח ממנו את הדרך בה ניהל את חדר הלבשה, היחס לשחקנים שלא שיחקו, האצלת סמכויות, והכבוד האדיר".

"הוא איש כדורגל ברמה גבוהה, מבחינת הבנה ומקומות שהוא היה וגם שיחק. אדם שהתאים למציאות המאתגרת שלנו, למרות שלפעמים זה יצר אצלו גם תסכול. אבל הוא אהב את הכדורגל הישראלי, ואת בית"ר ירושלים בפרט, העריך וכיבד את השחקנים. זה בנאדם שעבר הכל בקריירה שלו, לקח אליפות אירופה, אבל ידע לשמור על דרך ארץ, ועל צניעות. זאת היתה זכות גדולה להיות במקומות האלה איתו. הוא ידע תמיד לשמור על פרופורציות".

על הדרך בה התנהל עם הקבוצה: "יחסית למה שעבר על המועדון, זאת היתה תקופה שקטה בחדר ההלבשה, הוא קיבל לגיטימציה מכולם במועדון, הוא גם אמר כלפי חוץ דברים כנים, דברים שלנו כמאמנים ישראלים קשה לומר, אבל הוא אמר את זה כי הוא רצה לתקן ולשנות את הכדורגל הישראלי. בגלל הבעיה הבריאותית שלו הוא עצר. אני התחברתי אליו ברמה האישית, ואני מאחל לו בריאות גדולה".

לאחר מכן התייחס כהן למצב המקצועי ואיך הקבוצה יוצאת מהמשבר הנוכחי: "השחקנים היו מרוסקים אחרי סכנין, ראיתי אותם גם בבית מלון, גם בחדר ההלבשה במהלך השבוע, הם רצו מאוד לנצח את המשחק. בליגה כל כך צמודה, כל ניצחון והפסד מרימים או מרסקים אותך. צריכים להיות חזקים מנטאלית, זאת ריצת מרתון, וליגה יחסית שוויונית. אנחנו צריכים להתחזק מתוך חדר ההלבשה, יש לנו שחקנים טובים, עם ניסיון, שעברו לא מעט דברים. יש לנו שחקנים שיודעים מה זה בית"ר ירושלים, וצריכים לעזור ולהסביר למי שפחות מכיר את הלחץ והעוצמות".

"כל השיחות שלי והמחשבה שלי היא לשדר אופטימיות", המשיך המאמן. "לשדר מנהיגות שרוצה להצליח. לבוא בגישה של קבוצה שלא רוצה להעביר עונה בליגת העל, אלא לעשות עונה טובה כמה שניתן. נביא את הכוחות מתוך המערכת, עם אלי, עם יוסי, עם מי שיוחלט, ההנהלה איתנו, כל המועדון איתנו. כל מי שבית"ר חשובה, כל מי שעובד בבית"ר, מנתק אותנו מכל הבלאגן. אנחנו משדרים אנרגיה חיובית. מדהים לראות כמה המועדון הזה יקר לאנשים ברמה האישית".

"אנחנו נרים את השחקנים, ומתוך החדר הלבשה נפרח. נהיה רעבים, חזקים בראש. כשנהיה חזקים בראש, ונאמין בעצמנו, וביכולת לשים את הדברים בצד, ניתן 90 דקות כמו שצריך, ועם סגל מלא אחרי הרבה זמן. צריך לשכוח את כל מה שהיה בסכנין, להביא אנרגיות ואמונה עצמית, ונוכל לנצח ולהתקדם למשחק הבא. כל משחק כאן הוא הכי חשוב שיש".

על המשמעות של הקהל: "וואו כמה שזה חשוב. בית"ר ירושלים בלי הקהל שלה לא שווה יותר משום מועדון בישראל, הייחודיות של בית"ר זה הקהל. שחקנים גדולים תמיד רצו להגיע לכאן בגלל הקהל. זה מקום עוצמתי, כשהקהל דוחף ושר, זה צמרמורות בגוף. זה אחד הקהלים הטובים בעולם שהוא מתעסק בעידוד, בלהרים את השחקנים, ובתפאורה, זה צו שמונה בשבילנו".

"אני קורא להם להגיע. כמו נגד הפועל חיפה, ראיתם איך השחקנים נותנים אקסטרות, אנחנו מאוד רוצים להחזיר לקהל. אני קורא לקהל להגיע מחר, לתמוך במועדון ובשחקנים. זה מאתגר ולא פשוט. אני חושב שזה יותר מהשחקן ה-12. אני מקווה שגם נחגוג בסוף המשחק, ונקבל קצת רגעים של נחת ואושר".