הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"החלטת המשטרה - פוגעת בחוויית הספורט"

מכבי ת"א התייחסה לאיסור על ציוד עידוד: "לא פתרון אמיתי"

תומר לוי
תומר לוי  05.12.21 - 10:50

לאחר התיקו המאכזב מול הפועל נוף הגליל, מכבי תל אביב תפגוש הערב (ראשון) את בית"ר ירושלים לקרב מסקרן במיוחד. הצהובים מנסים בימים האחרונים להוריד לחץ מהשחקנים עצמם במטרה להתרכז בחזרה למסלול הנצחונות. "כל תוצאה מלבד ניצחון תחסל לנו את הסיפור בכל הקשור לשאיפות ללכת על אליפות", אמרו בקבוצה, "אנחנו חייבים לצאת מזה ולהתקדם למעלה".

  • 20:45, ישיר ב-5SPORT: בית"ר מול מכבי ת"א

בעקבות החלטת המשטרה לפיה לא תותר הכנסת ציוד עידוד למשחקי החוץ והבית של הקבוצה, ודחיית הערעור שהגיש המועדון: "מועדון הכדורגל מכבי תל אביב אינו רואה בהחלטה שהתקבלה על ידי משטרת ישראל - למנוע הכנסת ציוד עידוד לאצטדיונים - פתרון אמיתי לבעיית האלימות והפרות סדר במגרשים. מכבי ת״א מסתייגת מהחלטה זו הפוגעת בחוויית הספורט".

"אנו קוראים לכל הרשויות האמונות על הבטחון באצטדיונים לחבור יחדיו למציאת פתרון אמיתי ופרטני עבור הספורט, אשר יפתור סוגיות מהותיות גם במערכת האכיפה וגם במערכת הענישה. פתרונות שימנעו את תופעות האלימות והפרת הסדר ביציעים מחד ומאידך יגנו על חווית המשחק וכל האווירה המתלווה שהופכת את משחק הכדורגל לנצפה ביותר בין ענפי הספורט בעולם. פתרונות כאלו כבר יושמו במדינות רבות באירופה והגיע הזמן שבישראל ילמדו על הנעשה ויפעלו בהתאם״.

מבחינת סגל השחקנים, שחר פיבן סובל משברי מאמץ וימשיך במנוחה בשבועות הקרובים, אך מי שעשויים לחזור לסגל הם דן גלזר ודניאל טננבאום שערכו בימים האחרונים אימונים מלאים. ברק יצחקי אמנם לא תירגל הרכב אבל ההערכה היא שסטיפה פריצה יחזור ל-11, זאת לאחר שקיבל מנוחה נגד נוף הגליל.

במקביל, גם אייל גולסה ושרן ייני צפויים להמשיך ולקבל את הקרדיט, בזמן שטל בן חיים, שנמצא בכושר טוב, עשוי לפתוח גם הוא, בעוד ישנה אפשרות שברנדלי קובאס יהיה זה שיקבל הפעם מנוחה.

ההרכב המשוער: דניאל פרץ; אנדרה ג'ראלדש, לואיס הרננדס, עידן נחמיאס, אנריק סבוריט; שרן ייני, אייל גולסה, גבי קניקובסקי; טל בן חיים, אדוארדו גררו (ברנדלי קובאס), סטיפה פריצה.