הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זה כל ההבדל: השוני בין קרויף ליצחקי

חיפוש המאמן וקניקובסקי וביטון שמאכזבים. אוהד צהוב

עידו טרבלוס  06.12.21 - 10:20

זה היה משחק מאוד מוזר. זה הרגיש כאילו מכבי משחקת נגד עצמה. אני לא מתכוון לשיטת המשחק או לסגנון המשחק אלא לאווירה בקבוצה. מכבי מרגישה מרוסקת ובית"ר יכולה להזדהות איתה.

כל טעות הובילה לעוד טעות כי הרי אין ביטחון באף צד של המגרש, כך שגם אם מכבי תעלה ליתרון היא לא תשכח לספוג כדי לאזן את הדברים וכך היה. אך הפעם בשונה מפעמים קודמות הייתה זו מכבי שהשכילה לנצל את הטעויות של הקבוצה השנייה ולא ההפך. אחרי הטעויות הקשות בהגנה של מכבי, אפשר להגיד שזה נחמד להיות בצד השני.

אבל חייב להגיד את האמת – מכבי נראית לא טוב. היא אפורה, צפויה וכופה את עצמה על המשחק. אין שחקן שיכול להפתיע בכל רגע נתון, אין קשר שיחבר את המשחק, מכבי תקועה מהאמצע ומעלה ובכל משחק צריכה לחפש פתרונות ונקלעת למצבים בעיתיים.

ברק יצחקי ניסה להפתיע ופתח עם קישור התקפי מאוד. על הנייר השילוב בין דן ביטון לגבי קניקובסקי אמור היה להיות קסום, אבל משהו לא משתחרר לשניהם מתחילת העונה. התחבר להם קצת בכמה משחקים בקונפרנס ליג, אבל חוץ מאותם משחקים, הם נעלמים וקשה למכבי לסמוך עליהם לאורך זמן. אותי אישית הכי מאכזב לדעת מה הם יכולים לעשות ולראות אותם כל כך לא טובים כיוון ששניהם יכולים להיות כוכבים, אבל משהו לא מסתדר כמו שצריך.

ככל שהזמן עובר אנחנו מתקרבים לינואר ונשאלת השאלה האם מתכוונים במכבי להחתים מאמן? או שאולי מתכוונים לחזק את הקבוצה? הרי ברור לכולם שהסגל הנוכחי לא מספיק טוב כדי להתחרות בצמרת, על אחת כמה וכמה שאין מי שינהל אותו.

העובדה שלמכבי אין מאמן תקופה כה ארוכה מעלה המון שאלות סביב ניהול הקבוצה והדרך שבה הקבוצה נבנתה. זאת אומרת, האם יש תכנית לחזק את הקבוצה? האם יש שחקנים מועמדים? מכבי מבינה איזה מהלכים היא צריכה לבצע כדי להתחזק?

בתקופה האחרונה ישנן הרבה השוואות בין קרויף המנהל ליצחקי המנהל והמקצועי לדעתי אלו השוואות שאין להם מקום כי מדובר בזמנים שונים. אוהדי מכבי רבים מתגעגעים לקרויף ולשיטת העבודה שהנחיל במכבי, אבל העיסוק בו הזכיר לי דווקא מעלה אחרת של קרויף – הקשרים.

ג׳ורדי הנחית פה מאמנים שהיום נמצאים בטופ העולמי, ג׳ורדי הכיר כל כך הרבה אנשי כדורגל בכל כך הרבה מקומות ויכול היה באמת להחתים שמות גדולים במכבי. אם כבר לעסוק בג׳ורדי, אז חובה להיזכר אילו יתרונות היו לו בתחום הקשרים מסביב לעולם.

נראה כי ברק מתקשה להביא מאמן מאוד, מכל בחינה שלא תהיה, ודווקא בפן הזה אני מתגעגע מאוד לג׳ורדי. גם ג׳ורדי טעה כמובן ולא כל המינויים שלו היו מוצלחים, אך כשנזכרים שפיטר בוס ופאולו סוזה אימנו במכבי, אין באמת מה לספור את הכישלונות.

מכבי אוספת 3 נקודות באמת חשובות ואם לא תייצר רצף של 4 ניצחונות לפחות בזמן הקרוב העונה, היא תהיה גמורה לחלוטין. מכבי חייבת להסתכל רק על עצמה ולאסוף כמה שיותר נקודות לקראת המשחקים מול קבוצות הצמרת. המשחק הבא באירופה יכול להכניס סכום כסף יפה וגם להכניס שחקנים לכושר משחק, אבל הליגה אחריו היא מה שחשוב.

חג מכבים שמח ויאללה מכבי!