הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טיבי: "גזענות מזוקקת", לוזון: "תרמתי למגזר יותר מכל יו"ר התאחדו

בעלי מכבי פ"ת הגיב לאחר הסערה שחולל: "אל תתפסו עליי כותרות ותדביקו גזענות. רושרוש לא היה צריך להיות בצוות", חבר הכנסת תקף, איגוד השופטים הבהיר: "נמשיך לשבץ רק לפי היכולות"

משה פרימו ויגאל גולדשטיין  11.12.21 - 19:18

ההצהרות החריגות של אבי לוזון בסיום ההפסד של מכבי פתח תקווה נגד בני סכנין, כפי שהיה ניתן לצפות, חוללו סערה לא קטנה. מההבהרה שלו עצמו לאחר מכן, דרך התקיפה של ח"כ אחמד טיבי ועד ההבהרה של איגוד השופטים לדברים הקשים.

"לא לשלוח שופט אשכנזי לטדי ובני יהודה, ולא שופט מרוקאי לרעננה, ולא לצרף שחקנים ערבים לקבוצות נגד סכנין או נצרת ולא לצרף שחקנים יהודים לסכנין, והעיקר לא לשלוח יו״ר מתגזען למכבי פ״ת. נ.ב: הוא היה יו״ר ההתאחדות. גזענות מזוקקת", כך כתב ח"כ אחמד טיבי בעוקצנות בחשבון הטוויטר שלו מיד לאחר דבריו של לוזון.

משפטים אלו מגיעים לאחר הריאיון לוזון בסיום המשחק בו טען: "אני חושב שזה טעות לשלוח שופט מהמגזר למשחק של קבוצה מהמגזר אני מצטער מאוד. הוא לא היה צריך להיות שופט רביעי והוא הוציא את האדום לבנדה".

לאחר מכן, לוזון ניסה להבהיר את התבטאותו: ״שאף אחד לא ינסה להדביק לי דברי גזענות. אני כיו״ר ההתאחדות לכדורגל עזרתי למגזר הערבי יותר מכל יו״ר אחר, אל תתפסו עלי כותרות. כוונתי היחידה הייתה שכמו שדני קורן לא שפט את מכבי פ״ת ויעקב שיינר לא שפט מעולם את הפועל פ״ת ומנשה משיח את בני יהודה, כך אני חושב שרושרוש לא היה צריך להיות בצוות השיפוט של סכנין״.

גם תגובת איגוד השופטים לא איחרה לבוא: "גם אם נאמרה ברגע של כעס ואכזבה, מדובר באמירה אומללה של מי שהיה יו״ר ההתאחדות לשעבר ולא הבחין מעולם בין מגזר למגזר. איגוד השופטים ימשיך לשבץ שופטים אך ורק בהתאם ליכולות שלהם ודוחה על הסף כל טענה או רמז כאילו שופט מנוע מלנהל משחק בגלל השתייכותו למגזר כזה או אחר. ראוי שאבי לוזון יימצא מהר ככל הניתן את הדרך להתנצל על דבריו ולמנוע נזק חברתי גדול".