הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עוד טריק כושל של הניסנובים: האשמים במצב של הפועל ת"א

לפיטורים של ניר קלינגר יש מטרה אחת: לתת לקהל את ליטרת הדם ולגרום לו לשכוח ממי שאחראי לעליבות של המועדון הזה. גם ההגעה המסתמנת של רפואה מוכיחה זאת. חמי אוזן על האשמים האמיתיים לעידן האפל של הפועל תל אביב. טור דעה

חמי אוזן
חמי אוזן  19.12.21 - 16:27

אם מנתחים את מצב הרוח האדום נכון ליום ראשון בצהריים, היום בו ניר קלינגר פוטר, אפשר לומר שמשהו סופסוף הצליח לניסנובים. אוהדי הקבוצה מרוצים, חלקם אפילו מאושרים. המאמן שעוצר את הנסיקה של המועדון המופלא הזה, המועדון העשיר, העתיר בכוכבים מדוכאים וכישרונות הכי גדולים בישראל – הולך הביתה. הראש ניתן להמון. הדם הוגש לצמאים לו. המחסום הוסר. עכשיו האדומים יחזרו לשלוט בענף. ממש עוד רגע.

יום אחרי התיקו מול הפועל ירושלים, הניסנובים, כך נדמה לפחות לצופה מרחוק, הגישו לקהל שהם כל כך חוששים ממנו כבר את המנה הראשונה. עומר בוקסנבוים, כך דווח בשלב די תמוה, ימונה בעונה הבאה למנהל המקצועי של הקבוצה. הרמז, גם אם לא התכוונו לו, ברור לחלוטין. קלינגר גמר.

המנהל המקצועי מהנוער, זה שבקרוב יגיע לברצלונה, ומיטש גולדהאר ויעקב שחר חוששים מבואו לבוגרים של האדומים, מוקפץ מעל המאמן שלא אוהב הנחתות מלמעלה. הנה, אוהדים יקרים – קיבלתם את מה שרציתם. קלינגר אוטוטו הולך. בבקשה תהיו רגועים. רק אל תקללו גם אותנו.

 

הבעיה שפיטורי קלינגר הם טריק ליום אחד. כמו שאופיר חיים היה טריק ליום אחד. וכמו שקובי רפואה, או מי שלא יבוא במקומו של קלינגר, יהיה טריק ליום אחד. יאמר לזכותם של הניסנובים שהטריק הזה משיג את המטרה שלו בינתיים. הם הצליחו להסית את הדיון מהאחראים האמיתיים לעליבות של הפועל תל אביב בשנים האחרונות.

אלו שבחרו את המאמנים האלה. אלו שקבענו את המדיניות בעבר, בהווה ובעתיד. אלו שקראו לעצמם מנהלים מקצועיים לפני שהיו שחקנים מקצוענים. אלו שאחראים לעידן הכי אפל בתולדות המועדון ואין להם שום תכנית להוציא אותו משם. בפעם הבאה שאוהדי הפועל תל אביב יתחילו להיזכר בכל הדברים האלה, הניסנובים יתנו להם את הראש של המאמן התורן. זה הרי הטריק. מעבר לספינים כאלה, כמובן, אין להם משהו אחר לתת למועדון הזה.

מקצועית, כמובן, קלינגר עשה המון טעויות. אבל הפיטורים שלו הם לא יותר מהוצאת עצבים, וכמובן דרך לרצות את האוהדים הכועסים. אין בהם שום אופק מקצועי. אין בהם חזון ואין מחשבה על המועדון שהאמין שנגמל כבר מהדפוס הרע הזה. מה קובי רפואה ישנה עכשיו? פליאוף עליון? ממש ביג דיל.

מאמן שחוזר לקדנציה שלישית במועדון בטווח של 4 שנים לא מסמל שום בשורה חדשה. זה רק עוד דוגמה לקרקס של מנהלי הכדורגל הגרועים שהשתלטו על הפועל תל אביב. בסיפור הזה יש גם את החלק של קלינגר. והוא טראגי לא פחות. קלינגר חשב שהוא קנה את מועדון הכדורגל הפועל תל אביב בצורה שבה רב עם מכבי תל אביב, וטעה בענק. קלינגר איבד לא מעט נכסים אבל לא קיבל את התמורה שחשב שמגיע לו לכך. רק שקלינגר הוא נמר לעומת השועלים שמושלים כיום בהפועל תל אביב. הוא יתאושש בסופו של דבר מהמכה הזו. הניסנובים, לעומת זאת, ימשיכו להתבוסס בבוץ של עצמם, עד שלבסוף ישקעו בו וייעלמו מהנוף של הכדורגל הישראלי.