הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אנטי כדורגל: מופע הנפל של מכבי ת"א

בזבוזי זמן? האשמה כולה על הקבוצה הצהובה. טור אוהד

עידו טרבלוס  23.12.21 - 10:17

מה שהיה אתמול (רביעי) בבלומפילד זה פשוט אנטי כדורגל, ואני לא מדבר על סכנין. מכבי קבוצה חלשה מאוד, וזה היה כל כך שקוף. זה גורם לי כאוהד מכבי להתבאס על המערכת כולה. הכשל פה עמוק וגדול יותר מכל מה שנראה לעין.

לא יכול להיות שמגיע צוות חדש, שכנראה צפה בקבוצה לפני והבין מדוע הביאו אותו בשלב כזה, והצוות הזה עדיין מחליט לשחק עם מתן חוזז, להעלות את טל בן בן חיים ולהוציא את סטיפה פריצה בחילוף.

לא ייתכן שהם לא ראו את מכבי לפני כן. לא יכול להיות שהם לא ראו איזו חצי עונה רעה עוברת על חוזז, בן חיים ואלמוג. כמובן שמוקדם מדי לשפוט, אבל חלון ההעברות של ינואר ממש מעבר לפינה והוא ככל הנראה יהיה המבחן של המערכת כולה ומכבי נואשת לחיזוק.

מכבי חייבת חיזוק בכל חלקי המגרש. מלמטה עד למעלה. בלם, קשר, קיצוני וחלוץ. זה היה הדבר הכי זועק אתמול במשחק, אפילו מעבר לחולשה של שחקנים מסוימים, בלטה העובדה שאין מי שייתן גול. גבי קניקובסקי עומד לבד על המגרש ולא מבין איך הוא מארגן פה גול. כשהמאמן מוציא את פריצה וקובאס, למכבי אין מה לתת. עם חוליית התקפה של חוזז, בן חיים ואלמוג, מכבי לא שווה גול באף משחק העונה, נגד אף יריבה. ממש ככה, וכשההגנה שווה גול למשחק אז לא מנצחים את סכנין בבית.

החולשה הנוראית של מכבי התבטאה אתמול בשני מוקדים עיקריים, שאיך לא, קשורים זה בזה. אבסורד אמיתי שהמצב הזה ממשיך להתקיים במכבי. זוכרים את המשפט של איינשטיין על לעשות אותו דבר ולצפות לתוצאות שונות? אז זה.

מתן חוזז אתמול ברח ממאבקים, שיחק רפוי ולא עשה מהלך אחד טוב בהתקפה. גם כשהוא הגיע למצב טוב, הוא בעט רע. כל זה לפני הגול שמכבי קיבלה שכל כולו על מתן חוזז. הקשר לא יצא לסגור, לא תקף את הכדור, פחד ממגע והזמין את הגול הזה. החולשה בסגל היא מוקד אחד, ושותפים לה נוספים מלבד חוזז, אבל המוקד השני לא פחות מרתיח - העובדה שהחצי עונה הנוראית שעוברת עליו כמו נעלמת מעיניי המערכת במכבי. מתעקשים לתת לו הזדמנות אחר הזדמנות כשבכל אחת כזו הוא נראה יותר רע מהפעם הקודמת ששיחק. הסיפור חוזר חלילה עם איילון ובן חיים. שנראים לא פחות רע.

אנחנו מכבי וכל קבוצה בארץ באה לבלומפילד למשוך זמן ולעשות פרובוקציות, מכבי אתמול נפלה למלכודת של סכנין ואכזבה מאוד. השחקנים היו צריכים להפגין בגרות ולהתעלות על הפרובוקציות המיותרות של קבוצה שזה כל מה שהיא יודעת לעשות. בכל מצב, לא לנצח את סכנין בבלומפילד זה כשלון. הכישלון הזה הוא תמיד קודם כל של מכבי. נתחיל בלנצח משחקים ואח"כ נדבר על אליפות. העונה הזו נגמרה אתמול וכל מה שיקרה קדימה הוא בונוס.