הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נעלם במשוואה: צ'ארון שרי לא הופיע לעונה

קשר חיפה אומנם משחק ומנסה להיות השחקן שהצית את הדמיון בשנתיים האחרונות, אבל זה פשוט לא אותו שחקן. המספרים פחתו וגם ההשפעה כבר לא אותו דבר, וגם הניסיונות של ברק בכר להכניס אותו לקצב, בינתיים לא עובדים. קניאס על השחקן לו האלופה מחכה והצעד המתבקש

ניסן קניאס
ניסן קניאס  24.12.21 - 17:35

אם צ'ארון שרי היה חלק מלהקה, הוא לבטח היה הקול הדומיננטי, זה שבשבילו קונים כרטיס. אבל ההולנדי של מכבי חיפה לא זמר ועל הדשא הוא הווירטואוז. עם הכישורים הטכניים, הוא האיש שיכול לגרום לזוז בכסא, לטוב, וגם לרע.

זו העונה השלישית של שרי בחיפה וכבר אפשר לקבוע שהיכולת שלו נעה מצד לצד כמו משקל בשוק תלפיות. לפעמים ברק בכר צריך לשים קצת אצילי מימין כדי לאזן אותו, לעיתים את חזיזה, פעם להזיז קצת את שרי ממקומו הרגיל, הכל כדי שיהיה את ה"בלאנס" ואף אחד מהלקוחות שקנו כרטיס, לא יתלונן שמשהו לא דופק.

הסורינאמי הגיע למכבי חיפה באוגוסט 2019. הוא פתח את התקופה בישראל בצורה מדהימה, סיים כשחקן הסיבוב, ואז נחלש. כך היה גם בעונה שעברה, עד שסחב את מכבי חיפה לאליפות בפלייאוף העליון יחד עם עומר אצילי.

אלא שהעונה שרי עוד לא הגיע. כלומר הוא שם, על הדשא, מנסה להיות השחקן ההוא שהצית פה דמיון לפני שנתיים, אבל זה עוד לא קורה.

מזיזים את המשקל ימינה ושמאלה ולא ממש עובד. בסוף אתה צריך לקבל כסף על הסחורה ששמת על המדף ולא תמיד ברק בכר מקבל משרי את זה.

כסף נמדד אצל שחקן כמו ההולנדי בשערים ובישולים, דו ספרתיים כפי שעשה בשנתיים הקודמות. העונה יש לו חוב, הוא צובר אותו כבר סיבוב ליגה שלם. 2 שערים ו-3 בישולים זה נחמד, אבל זה לא שרי. 

בגיל 33, לא מדובר בילד שהגוף ידחוף אותו ככל שייכנס לכושר. מרגיש כאילו לשרי יש נחיתה טבעית של הגוף. אני חושב שהצוות המקצועי במכבי חיפה טועה לגבי שרי. כיום השחקן צריך יותר מנוחה, ובחלק מהמשחקים להתחיל על הספסל ולתת את התפוקה משם.

כמו סוללה שעברה הרבה, כך גם כדורגלן צריך בשלהי הקריירה להטעין את עצמו לעיתים קרובות יותר. לו היה מגיע העונה והיו שופטים את צ'ארון שרי רק על פי היכולת בסיבוב הראשון, הביקורות היו אחרות.

אבל הזיכרון ממנו עדיין טרי והאיכות בו עדיין קיימת. ברק בכר יצטרך לדעת איך להפיק ממנו את שרי של השנתיים הקודמות, לאזן אותו, בין אם ברענון על הספסל או שיושיב אותו על ספת הצוות המנטלי, רק הוא יודע מה באמת יכול להניע את ההולנדי שלו מחדש. אז נכון, הסורינאמי במקביל להתמודדות על הדשא, גם מתמודד עם משבר אישי בעניין משפחתי רגיש, שלא נרחיב כאן, אבל הציפיות ממנו נותרו זהות.

עובדתית, כשבכר סיפסל את שרי בתחילת הפלייאוף בעונה שעברה, הוא הרוויח אותו ב"מאני טיים". עד עכשיו, בכר מנסה להחזיר אותו לכושר על הדשא וזה לא עובד. שרי כיום על 50 אחוז יכולת ולא בטוח שזה יספיק כדי לקחת את מכבי חיפה לאליפות. אצילי, דין דוד וחזיזה מאזנים את המשקל והקבוצה למעלה, אבל כדי להיות אלופה, צריך 100 אחוז דובדבן על המשקל.

הכותב הינו פרשן ברדיו חיפה