הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יש מאמן: הערב המוצלח של קרסטאיץ'

לראשונה העונה, ההרגשה היא שיש סמכות שקובעת. טור אוהד צהוב

עידו טרבלוס  28.12.21 - 11:03

קשה לומר שאוהדי מכבי עזבו אתמול (שני) את המושבה מרוצים ורגועים. מצד אחד, זה נכון שניצחנו והמערכת קיבלה כמה ימים של רגיעה, אבל מצד שני מדובר בנצחון על הקבוצה החלשה ביותר בליגה, שלא כבשה 400 דקות (עד שפגשה אותנו, כמובן) ואי אפשר לשמוח מהופעה כזאת.

אפשר להתעודד, לא לשמוח. מכבי זו לא קבוצה שחוגגת ניצחון על המקום האחרון. בסך הכל, זה אמור להיות הסטנדרט במועדון. כך ששחקני מכבי אתמול לא חידשו דבר, אלא סוף סוף עשו את המוטל עליהם. לא באופן חלק, כיאה לעונה המטלטלת הזו, אבל עשו.

אפשר להתעודד כי לראשונה העונה זה הרגיש שבמועדון יש סמכות שקובעת מה יהיה ואף הכינה תוכנית ומנסה להנחיל איזשהי דרך לשחקנים. זה אמנם טרי מאוד וניכרת העובדה שהשחקנים עדיין לא 100 אחוז מתואמים למאמן, אבל היו רגעים שבהם השחקנים הצליחו לבצע את מה שביקש המאמן וזה נראה נהדר.

מתן חוזז ואיילון אלמוג כנראה היו ערים לביקורת הרבה והנכונה שהופנתה כלפיהם, שניהם הגיעו למשחק אתמול ״עם הגב לקיר״. היה נראה שרק בגלל הסיטואציה שנוצרה מלאדן הבין שהוא יכול להוציא מהם יותר וזה מרגיש טוב, שיש מאמן שמרגיש את השחקנים שלו. מאמן שמנסה בכוח להרים את הקבוצה. אתמול היו אלו מתן ואיילון, משחק הבא אלו יהיו שחקנים אחרים. העיקר הוא שהמאמן מבין מה יש לו ביד.

זה מרגיש שמלאדן מאמן של תכל'ס. מאמן שמאוד רוצה לראות לחץ מאסיבי, מאמן שמחפש שחקנים יצירתיים שיעשו גול, מאמן שמחפש לשחק עם הטובים ביותר שלו. יחד עם זאת, אני עדיין חושב שפריצה שחקן שמגיע לו הרכב בכל משחק של מכבי, זאת אומרת הוא היחיד שעד עכשיו הוכיח את זה ועדיין הוא התחיל את המשחק על הספסל.

הפתיחה אתמול הייתה מסחררת: מכבי לחצה, יצאה קדימה, כבשה ודי היממה את פתח תקווה. מצד אחד, מדובר בהתחלה חלומית של מכבי שצריך להגיד עליה מילים טובית למאמן, מצד שני מתסכל מאוד לדעת שחבורת השחקנים הזו כן יודעת לייצר משחק לחץ ומשחק אגרסיבי. איפה הייתם סיבוב שלם? איפה הייתם בבית נגד אשדוד? נגד נוף הגליל?

זה משהו שאני לא מקבל. איך אתם פותחים בליץ׳ התקפי אחרי ששבוע שעבר לא הצלחתם לתת פס בחלק הקדמי. מאיפה זה בא? העליות והירידות האלה לא מתקבלות. מה זה עוזר שחוזז כובש, אם מתוך 8 משחקים העונה בליגה זה השער היחיד שלו? הוא שחקן התקפה. אלו מספרים רעים מאוד. 

הקבוצה נואשת לחיזוק, אם זה היה אפשרי, מלאדן היה מביא שחקן חדש לכל חלק במגרש, אבל לא בטוח שהמועדון מיישר קו עם רעיון כזה.

קשה להתעודד אחרי ניצחון על הקבוצה האחרונה בליגה, שנמצאת במקום האחרון בזכות. נכון ששלוש נקודות זה תמיד נחמד, אבל אם לא ננצח בחיפה ובבאר שבע, לא עשינו כלום.

מכבי תהיה חייבת (אם היא כמובן רוצה להשאיר את העונה בחיים) לנצח גם בסמי עופר וגם נגד באר שבע. זה לא בשמיים, אבל מצד שני אנחנו רחוקים מאוד מהישג שכזה.

יאללה מכבי!