הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כאילו ניצחו את סיטי: זו העוצמה של מכבי

לא ניקח קשה הפסד לקבוצה שלא ניצחה אותנו 5 שנים. אופטימיות? עדן שמיר, למרות השער השלישי. גם קרסטאיץ' הוכיח שבניגוד לפטריק ואן לוון, שבלוני הוא לא. ובכל זאת, אוי לנאיביות, ולא להתבייש לחליף חצי סגל

עידו טרבלוס  04.01.22 - 10:37

ערב משוגע.

אין אוהד מכבי אחד שלא הבין כמה המשחק אתמול (שני) היה מורכב. זאת אומרת, אני לא חושב שהיו אוהדים (במיוחד אחרי שפורסמו ההרכבים) שציפו למשחק כזה בנסיבות האלו - לעלות ליתרון, להכפיל אותו ולהתאבד על המגרש בהרכב מאוד לא צפוי, ועוד מול ההרכב החזק ביותר של חיפה! לא יודע להסביר את זה. אני אנסה, לא מבטיח.

אווירה מחשמלת בסמי עופר שבסך הכל מאיר פנים למכבי. זו הפעם הראשונה שחיפה מנצחת אותנו באיצטדיון הבייתי שלה בליגה מאז שהוא נבנה, חגגנו שם הרבה, נהננו מאוד מהרצף. אבל קשה להגיד שאנחנו לוקחים קשה הפסד לקבוצה שלא ניצחה אותנו 5 שנים. עוד הפסד, בעונה שכתוב עליה נאיביות.

אם להסתכל על הצד החיובי של המשחק הזה (והאמת יש כזה) אז צריך לדבר על עדן שמיר. איזה תענוג של שחקן, איזה כיף לראות אותו באמצע; כובש, מחלץ, נלחם ולא עוצר. שחקן אחר מעדן שמיר של פטריק ואן לוון.

ואם מדברים על הצד החיובי, אי אפשר להתעלם ממה שמנסה לעשות המאמן מלאדן קרסטאיץ'. זאת אומרת, פעם שנייה שהוא פותח בהרכב הטוב ביותר שהוא יכול להעמיד לדעתו, וזה מעודד מאוד. כיוון שכשיגיעו שחקנים טובים, והם יגיעו, יש מי שידע לשחק איתם. מה שהכי בלט אצל פטריק היא השבלוניות שלו, מלאדן הוא ההפך הגמור. שינה שיטה, שינה הרכב ומשחק עם מי שטוב.

ומלאדן גם הוכיח. כיוון שהוא לא פתח עם סטיפה פריצה והעלה המון שאלות, אבל עם איך שהמשחק התנהל אי אפשר להתווכח איתו. מהרגע שפריצה נכנס, המשחק של מכבי התבלגן. הוא בא קרוב מדי לקישור, התעקש לשחק עם הכדור והחזיר את חיפה למשחק. בקיצור, הבנו אותך מלאדן, הבנו למה לא הוא לא פותח.

מדהים בעיניי שההרכב שפתח הוא ההרכב הכי טוב שיש למכבי להציג, כי הוא לא יכול לרוץ לאליפות, אבל אלו עדין ה-11 שעדיף לשחק איתם. מכבי מושיבה על הספסל שלושה זרים כמעט בכל משחק מאז שמלאדן הגיע - אם זה לא צועק ניהול בעייתי, אז אני לא באמת יודע מה כן. השחקנים שאמורים לשדרג אותך לא פותחים, השחקנים שמשחקים נותנים הכל אבל לא ברמה של השנים האחרונות, והנה לכם עונה נאיבית שבה מאבדים יתרונות, לא מנצחים קבוצות בעשרה שחקנים, סופגים בכל משחק ולא מסוגלים לחבר שני נצחונות.
 
מכבי התרסקה אחרי החילופים, לא הצליחה לקיים את השיטה באותה האינטנסיביות והפסידה את המשחק באשמתה המלאה. אבל, אפשר להתעודד מהמחצית הראשונה, אפשר להתעודד מהכיוון שהמאמן מנסה להוביל את מכבי אליו, אפשר להתעודד מהמלחמה של ה-11 שפתחו וגם היו מנצחים את המשחק הזה, אם היו נשארים על המגרש. מכבי הזו של מלאדן יכולה לנצח ולהפסיד כל משחק, וזה בהחלט שונה מהמכבי של פטריק שפשוט לא הייתה מסוגלת להבקיע.

הפנים לבאר שבע. הראש מבין שצריך להתאבד על מקום באירופה ואולי אפילו להתחזק בחודש הקרוב. לא להתבייש להחליף חצי סגל. יש עונות כאלו, אבל מכבי חייבת לדעת איך לקום מהן, לעשות שיעורי בית ולא לפחד לשנות.

היה מרגש לראות איך אוהדי חיפה התרגשו לנצח אותנו כאילו גברו על מנצ׳סטר סיטי של פפ גווארדיולה; מה שמזכיר לנו תמיד איזה מועדון ענק אנחנו ולאילו עוצמות אנחנו מגיעים. כמה הם חוששים מאיתנו וכמה חשוב לנצח אותנו בשביל להפוך עונה ממתסכלת למוצלחת. אדיר.

המון קרדיט לג׳ורדי קרויף ומיץ׳ גולדהאר שבנו פה מועדון עצום והציבו סטנדרט משוגע לטוב ולרע. אתמול, זה היה לצערי בצד הרע, ובצורה בולטת מאוד.

יאללה מכבי!