הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אין פחד: הערב שיעצב את חיפה שנים קדימה

שדים מהעבר? האלופה הוכיחה שמעתה שום דבר לא יכול לעמוד בפניה. ניסן קניאס על המחסום שהירוקים ריסקו תוך 10 דקות בערב בלתי נשכח באצטדיון סמי עופר

ניסן קניאס
ניסן קניאס  04.01.22 - 16:13

תגיות: מכבי חיפה

ראשית, שוב הוכח שלקנות כרטיס למשחק בין מכבי חיפה למכבי ת"א זה כמו להמר בקזינו כשיש רק צבע אחד על שולחן הרולטה, 100 אחוז הצדקה להשקעה. היה ערב ענק בסמי עופר, והפעם פסלון האוסקר הולך לברק בכר, על החילוף של גודסווי דוניו במקום עלי מוחמד, הוויתור על מגנים והכניסה של בן שהר, אבל בכר ראה רק צבע אחד על השולחן, איך לא ישים "אול אין"?.

חוץ מזה, היה לו (שוב) את עומר אצילי. עבורו הניצחון על מכבי ת"א הוא סוג של צדק פואטי. הבישול לדין דוד מזכיר את הבישול של אצילי ליונתן כהן ב-4:3 ההוא. אולי דווקא הבישול הזה, מסמל את ההבדלים בין מכבי חיפה של אז לזו של היום. מקבוצה שתמיד ידעה לבנות מגדל ולהרוס אותו ברגע, לכזו שגם אם תחפור לה בור עמוק, היא תדע לצאת ממנו.

ברק בכר זרק את החבל, השחקנים על הדשא עשו את העבודה ויצאו מהבור. הניצחון הזה נותן למכבי חיפה הרבה מעבר ל-3 נקודות. הוא כמו מנת בוסטר של חיסון רביעי להמשך הליגה. ניצחון על מכבי ת"א הוא המחסום היחיד שנותר לנפץ ומכבי חיפה ריסקה אותו אמש תוך 10 דקות.

1,897 ימים בלי ניצחון ליגה על מכבי ת"א, ואז בתוך 10 דקות זה קורה, רק מעיד עד כמה מכבי חיפה הנוכחית שונה מזו שהייתה כאן במשך עשור. לניצחון הזה יש השפעה אדירה. מקבוצה שלא מאמינה שאפשר לחזור מפיגור נגד מ.ס אשדוד, לכזו שמשוכנעת שלשוב מ-2:0 תוך 14 דקות, מול היריבה הכי קשה ומרה, הוא דבר שאפשר לחזור ממנו.

ממועדון ששקוע בדיכאון בגלל שפעת, לכזה שמרגיש שאפשר לקום אפילו מכיסא גלגלים. המשחק אמש, על כל ההשלכות ההיסטוריות שלו, השידורים החוזרים בערוץ 5 גולד, הוא כזה שמעצב עתיד של מועדון כמה שנים קדימה. כי קבוצה שהיו לה על הכתפיים 5 נקודות פער מהפועל ב"ש, פיגור של שני שערים מול יריבה שהיא לא מצליחה לנצח, לחץ של 30 אלף צופים, שמועות על שדים ורוחות, מחשבה על הכותרות אחרי ועוד, תאמין מעתה ששום דבר לא יכול לעמוד בפניה.

זה אולי נשמע פשוט, אבל כאן בדיוק הייתה הבעיה של מכבי חיפה במשך שנים. אבל, כאן בדיוק העבודה הקשה של ברק בכר להמשך. לא לגרום לניצחון הזה להעלות אדים של אלכוהול, כאילו שיכולים לטשטש את המטרה הסופית בחודש מאי, אלא לקחת אותו, להניח מול השחקנים בכפר גלים, לשים אותו בצד ולחשוב איך מנצחים בשבת את מכבי פ"ת ובהמשך את הפועל ב"ש בטרנר.

תראו מה זה כדורגל, רגע אחד שייזכר בספרי ההיסטוריה של המועדון, ורגע אחרי צריך למנף אותו לניצחון על ניר קלינגר ומכבי פ"ת, נועלת הטבלה.