הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ליאני: "אם הייתי רואה, גררו היה מורחק"

שופט המשחק בין מכבי חיפה לת"א: "אחד המשחקים הקשים בקריירה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.01.22 - 15:44

יממה אחרי הקרב הסוער בין מכבי חיפה למכבי תל אביב, הגיע הזמן לסיכומים. מי שניהל את ההתמודדות ביד רמה היא השופט הוותיק לירן ליאני, שסיפר ל-"5 באוויר" על הקשיים שעלו במהלך ההתמודדות, האצבע המשולשת של אדוארדו גררו לקהל הירוק והשלכת החפצים מצד אותם אוהדים.

"המשחק שהיה אתמול הוא אחד המשחקים היותר קשים שיצא לי לשפוט בקריירה", אמר ליאני, "זה משחק קשה, טעון, אחד החזקים שיש בכדורגל, הרבה אמוציות. צריך לדעת להכיל שחקנים עד לגבול הטעם הטוב. שחקן שפנה לאחד העוזרים קיבל כרטיס צהוב, עשינו את זה נכון וניהלנו את זה נכון. המשחק הסתיים ללא אירועים שנויים במחלוקת".

על האירועים הפחות סימפטיים בין חלוצה של מכבי תל אביב אדוארדו גררו, לבין האוהדים של מכבי חיפה: "אצבע משולשת לקהל? אם הייתי רואה בוודאי שזה אדום. לא דווח לי על נהמות גזעניות מכיוון הקהל של חיפה".

השופט הסביר את הפסקת המשחק בעקבות השלכת החפצים מצידו של הקהל הירוק לכיוונו של שוער מכבי תל אביב, דניאל פרץ: "אני לא יכול להמשיך משחק שבו מושלכים מצתים וכוסות לכר הדשא. ביקשתי משחקני מכבי חיפה שיגידו לקהל להירגע, עיכבנו את המשחק ל-2 דקות וחידשנו אותו".

ליאני התייחס בשלילה לתופעה בה שחקנים מקבלים כרטיס צהוב מכוון על מנת להימנע מהרחקה ממשחק חשוב: "זה לא נראה טוב. אני באופן אישי לא אוהב לראות את זה. אני חושב שזו צריכה להיות החלטה של המנהלת או של האיגוד ושאנחנו נאכוף אותה. כרגע, אין לנו מה לעשות עם זה. אנחנו לא תמיד יודעים אם השחקן באמת צריך צהוב חמישי. לפעמים ב'סמול טוק' עם השחקנים אנחנו אומרים להם שאנחנו יודעים שהם צריכים צהוב חמישי".