הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משה חוגג ירד בדרישותיו. הצעת קבוצת הרכישה: 4 מיליון דולר

פערים קטנים בין הרוכשים לבעלי בית"ר י-ם, אך החתימה עלולה להתעכב בכל זאת ("גם הרוכשים צריכים להראות רצינות, זה לא נעשה"). בינתיים, בבירה מכינים תכנית ב': ג'סי, זרגרי או ינקוביץ' יימכרו?

תומר לוי
תומר לוי  10.01.22 - 07:00

בצל ההפסד של בית"ר ירושלים אמש (ראשון) לאשדוד, נמשכת להירקם מאחורי הקלעים עסקת הרכישה מידיו של משה חוגג. למרות שאוהדי הקבוצה והניפו שלטי "חוגג תשחרר", לערוץ הספורט נודע שבעלי בית"ר ירד משמעותית בדרישותיו. למעשה, קבוצת הרכישה הגישה הצעה רשמית על סך 4 מיליון דולר לחוגג והפערים בין הצדדים קטנים מאוד, אבל זו לא הבעיה שמפריעה לסגירת העסקה.

ככל שהזמן חולף, כך מתברר עד כמה העסקה המורכבת מתקדמת לאט ועלולה לקחת זמן. הצדדים מנסים לבנות כתב התחייבות שבו יש פריסת תשלומים, אבל זה צריך להיות מגובה מול התביעות שיש נגד המועדון. שאלות כמו מה יקרה אם החובות יגדלו וכיצד ייסגרו הפערים אם הגרעון יגדל, נותרו ללא מענה.

גורמים בסביבת הרכישה אמרו: "חוגג לא פקטור בהסכם ההתחייבות. צריך לראות איזשהי רצינות גם מהרוכשים, לראות צעדים קונקרטיים שיעידו על הרצינות שלהם. כרגע, זה לא נעשה".

למעשה, מי שמנסה לנווט את המשא ומתן ולסגור את העסקה פרט לנאמן יצחק יונגר, הוא מנכ"ל המועדון, מוני ברוש. ברוש אמנם לא מעורב בצד המקצועי ומעולם לא היה חלק מבניית הקבוצה, אך הוא מעורב בניסיונות הגדולים להשלמת הרכישה. במקביל, אוהדי הקבוצה מתכננים להפגין מול ביתו של משה חוגג בחמישי הקרוב ואף השיגו אישור מהמשטרה לכך.

נכון לרגע זה, במועדון מעריכים שייקח זמן עד שהעסקה תיחתם ותעבור את ועדת העברת זכויות הניהול. ובינתיים, חלון ההעברות של ינואר כבר עשוי להיסגר ולהשאיר את בית"ר ירושלים עמוק בצרות. כדי להימנע ממצב כזה, בקבוצה עובדים על תכנית חירום כי הזמן מתחיל לאזול - כשהשאלה שעומדת על הפרק היא מה עושים כדי שיהיה אפשר לשלם את משכורות ינואר בעוד חודש?

בין הפתרונות שהועלו: אופציית קיצוץ שכר השחקנים עלתה כמו תמיד, אבל הם צפויים להתנגד. גם אופציית שחרור שחקנים עלתה, כשהמטרה "להיפטר" מהחוזים שלהם ולהקל על התקציב. למשל, אדווין ג'סי, שמחזיק בחוזה גבוה, לא תורם מקצועית ומעורר עניין אצל מכבי פ"ת, אשדוד וקבוצה מבולגריה.

גם אופציית מכירתם של אביאל זרגרי או מרקו ינקוביץ', שמחזיק בחוזה גבוה של כ-300 אלף דולר, הונחה על שולחן הדיונים. אבל שחרור שחקנים לצד חוסר היכולת להחתים שחקנים חדשים שישדרגו את הקבוצה, זה גזר דין מוות מבחינה מקצועית - וכנראה גם ירידת ליגה. אז כן, חוגג ירד משמעותית בדרישותיו, אך עם זאת, הדרך לסגירת העסקה עוד רחוקה.