הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"חוגג סיכם על מכירת בית וגן ב-4 מיליון ש"ח"

"חדשות 13": מתחם האימון של בית"ר, שאינו בבעלותו, נכלל בעסקה מפוקפקת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.01.22 - 20:22

משה חוגג ממשיך לתפוס כותרות שליליות. ב"חדשות 13" נחשף הערב (שני) שבעלי בית"ר ירושלים חתם על חוזה מול שני יזמים, לפיו יסכים למכור את שטח האימונים של הקבוצה בבית וגן - על אף שאינו שייך לו - ויקבל בתמורה ארבעה מיליון ש"ח ושלוש דירות.

בתחקיר נטען כך: בית וגן, המגרש המזוהה עם בית"ר ירושלים, הוא נכס נדל"ני ששווה עשרות מיליוני שקלים. הוא לא שייך לבית"ר ולא לחוגג, אלא לחברה פרטית בבעלות מאיר פניג'ל, שהיה בעבר בעלי הקבוצה. אלא שפניג'ל לא יכול לממש את הפוטנציאל הנדל"ני בלי אישור בית"ר ירושלים.

וכאן נכנס חוגג לתמונה. פניג'ל החליט לממש כבר עכשיו הפוטנציאל של הנכס, ולמכור אותו לחברת "הדס קפיטל", שבבעלות היזמים הלל זוריבין ואשר סבג. בעלי בית"ר ירושלים, שנקלע לקשיים כלכלים, ניצל את הצורך של היזמים בהסכמתו וחתם איתם על חוזה שמשרת בעיקר את האינטרסים שלו - כך נטען בתחקיר.

בחוזה, שהגיע לידי העיתונאי ברוך קרא, הוחלט שחוגג יקבל 4 מיליון ש"ח במזומן, 3 דירות ארבעה חדרים, ומטבח לכל דירה בשווי של עד 50 אלף שקלים כ"א. סה"כ, על פי חישוב מהיר, סביב 13 מיליון שקלים לפחות על נכס שלא בבעלותו. בתמורה, חוגג התחייב לפעול מהר ככל הניתן לפינוי בית וגן ולהמריץ את העירייה על מנת שתמצא שטח חלופי. לצד זאת, בעלי בית"ר ויתר על זכויותיו העתידיות לתבוע במקרה הצורך. עוד נטען שמבדיקה שערכו "חדשות 13", בית"ר ירושלים לא ידעה על ההסכם הפרטי.

אחד היזמים, זוריבין, אמר בתחקיר: "אין עסקה עדיין, העסקה תלויה בעסקה אחרת. אני מבטיח שאתן הסברים שכשתמעו אותם ותגידו 'וואלה, הבנו', אבל זה לא רלוונטי כרגע, אולי ביום רביעי. תנו לי להביא לכך שההסכם יהיה רלוונטי, ואז נדבר ואסביר את הכל".

מבית"ר ירושלים נמסר בתגובה: "מועדון בית"ר ירושלים מכחיש בתוקף את הפרסום השקרי על קיומה של עסקה סודית כביכול של בעלי הקבוצה. המו"מ, טיוטת החוזים וכל ההתנהלות הייתה ידועה לנאמן יצחק יונגר ולמנכ"ל הקבוצה, מוני ברוש, אשר גם חתם על העסקה. כמו כן, התקיימה התייעצות משפטית בנושא הזכויות על הקרקע עם עורך הדין רונן מוזסון, יועצה המשפטי של בית"ר ירושלים".