הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הבעיות בדרך והתקציב הצפוי: בית"ר מחכה לסטפן מלול

אחרי ההודעה על חתימת מזכר ההבנות, בבירה מצפים לצעדים נוספים מכיוונו של איש העסקים, תוך הכרה בבעיות: הלו"ז הקצר לא יאפשר חיזוק, וגם עלול להקשות על משכורות ינואר. עורכת דינו מבהירה: "החלטה תתקבל רק בסוף בדיקת הנאותות"

תומר לוי
תומר לוי  14.01.22 - 06:35

אחרי תקופה ארוכה של חרדה, בבית"ר ירושלים אפשר - בזהירות המתבקשת - להיות קצת יותר אופטימיים: אמש (חמישי) הודיע המועדון כי איש העסקים היהודי-צרפתי, סטפן מלול, חתם על מזכר הבנות לרכישת הקבוצה מידי הבעלים הנוכחי, משה חוגג, זאת כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט. הצדדים ניהלו מספר שיחות ב"זום", כאשר גם חוגג וגם הנאמן, עו"ד יצחק יונגר, שוחחו עם מלול מספר פעמים. שיחה נוספת התקיימה במהלך הלילה, בה בירכו הצדדים אחד את השני, והודיעו על יציאה לדרך חדשה.

לאחר ששמו נחשף לתקשורת, והמזכר נחתם, במועדון מחכים כעת לסיומם של שני תהליכים נוספים בדרך להשלמת העסקה. הראשון הוא דמי הרצינות שמלול התבקש להפקיד, סכום של מיליון דולר, בידיו של הנאמן, עו"ד יצחק יונגר. על פי ההסכם בין הצדדים, יש לו עוד ארבעה ימים להזרים את הסכום, אחרת העסקה תתבטל. התהליך השני הוא, כמובן, בדיקת הנאותות שתתחיל רק לאחר הפקדת דמי הרצינות, ואמורה להסתיים תוך 20 יום לכל המאוחר.

עורכת הדין של סטפן מלול, אורלי זיני, מבהירה: "לאחר חודש של מו״מ אינטנסיבי נחתם בין הצדדים מסמך הבנות שיאפשר תחילת בדיקת נאותות שרק בסופה יקבל מרשי את ההחלטה לגבי הרכישה".

לוח הזמנים מציב שתי בעיות עבור המועדון - אחת מהן דחופה יותר, והיא שלמועדון נכון לשלב הזה אין כסף על מנת לשלם את משכורות חודש ינואר. אם העסקה לא תושלם לפני סוף החודש, במועדון ינסו לממש ערבויות של חוגג שהופקדו בבקרה, באישור משטרת ישראל. אם אחת מהאופציות לא תתממש, לא תהיה ברירה אלא לשחרר שחקנים. השנייה היא שאנחנו מתקרבים לסוף חלון ההעברות, מה שיקשה מאוד על הסיכויים להביא חיזוק.

וכמובן, ישנם גם החובות: על פי ההסכם שנחתם בין הצדדים, הסכום המוערך שמלול יצטרך לקחת על עצמו עומד על כ-25 מיליון ש"ח - שכוללים את החובות של העונה שעברה, של העונה הנוכחית, וגם סכום המוערך בחמישה מיליון על חובות עתידיים - ביניהם הבוררות שמתנהלת מול דן איינבינדר, והתביעה בבית הדין לעבודה של אנטואן קונטה. במידה והעסקה אכן תצא לפועל בסופו של דבר, ובדיקת הנאותות תסתיים לשביעות רצונו של מלול, ההערכה היא שתקציב הקבוצה ינוע סביב כ-60 מיליון ש"ח.