הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זה מה שהיא שווה: הבעיות בסגל של מכבי ת"א

הקבוצה נואשת לחיזוק, אפשר לשחרר את קובאס ופריצה. אוהד צהוב

עידו טרבלוס  16.01.22 - 09:48

אחד הדברים שהכי בלטו במכבי ת"א בתקופה של לפני מלאדן קרסטאיץ' הייתה שהקבוצה נראתה לא מאומנת, בלי תכנית או שיטת משחק. מכבי ת"א עלתה למשחקים מאוד מבולבלת, לא ידעה מה היא רצתה מעצמה והציגה משחקים מאוד נרפים. והנה, מאז שהגיע קרסטאיץ' יש דבר אחד שאי אפשר להתווכח עליו – מכבי מאומנת. היא יודעת מה היא רוצה ועולה בצורה מסודרת למשחקים. שחקנים מבינים את המאמן ומנסים להוציא לפועל את הרעיונות שלו. אז מתחילה בעיה אחרת ואולי הבעיה המרכזית של מכבי העונה - הסגל הרע.

מכבי פתחה אתמול את המשחק כמו נגד ב״ש וק״ש, הרבה לחץ והרבה רצון, אבל החוסר שמכבי סובלת ממנו בכל מה שקשור לאיכות פשוט בלט בכל פעולה של הקבוצה. אם זה כשקובאס סוף סוף עושה פעולה טובה (המצב איתו מייאש) ומעביר רוחב, אבל חלאילה כל כך איטי (לא מצליח לעלות ברמה) ולא מדויק בשביל לחכות איפה שצריך לכדור, אם זה כשלא רואים הבדל במכבי גם כשהמאמן מחליף שלושה שחקני התקפה ואם זה בקבלת החלטות נוראית של השחקנים לכל אורך המשחק. הסגל הקיים במכבי לא מסוגל להצעיד אותה מעבר לאיפה שהיא נמצאת.

יש כמובן נקודות אור – גבי קניקובסקי הוא העתיד של מכבי, בלטקסה משתפר ממשחק למשחק ועידו שחר סוף סוף לא נכנס בדקה ה87 ובעצם לקח את ההזדמנות בשתי ידיים ושינה את הקצב של המשחק ובסופו של דבר את המשחק כולו. מכבי פשוט הייתה צריכה לתת לו יותר הזדמנויות.

זה שגבי קניקובסקי טוב לא מפתיע אותנו, זה שעידו שחר טוב לא מפתיע אותנו, זה שבלטקסה טוב לא מפתיע אותנו, ומאידך גם הקושי המטורף בהתקפה לא מפתיע אותנו. קרסטאיץ' בעצם חושף את כל הבעיות שברורות לחלוטין כבר תקופה. מה שמעלה את השאלה - למה לא ניסו לתקן אותן? והאם יתנו לו כלים לתקן את הבעיות?

הפועל ירושלים זו קבוצה חלשה מאוד ומכבי צריכה לנצח כל משחק מולה. העונה, עם שני מאמנים שונים, מכבי התקשתה להוציא ממנה את הנקודות. מי שהיו בשני המשחקים היו השחקנים ולא המאמן. כל מה שקורה עם מכבי בזמן האחרון רק מבליט עוד יותר את הצורך האדיר בחיזוק הקבוצה. פריצה פתח טוב ונעלם, עד לרמה שעדיף לשחק בלעדיו. קובאס היה טוב מחצית אחת, הצית את הדמיון, נעלם, חזר למשחק אחד, נעלם ואי אפשר לדעת אם יהיה טוב בהמשך. מכבי צריכה ויכולה להיפרד למשל משניהם לטובת חיזוק זר לקבוצה, באותן העמדות.

בנוגע לשופטים, אני פחות אוהב לדבר עליהם. אני מאמין בכך שמכבי תלויה אך ורק בעצמה וטעות שופט לא יכולה להיות קריטית כל כך כדי לרסק למכבי את העונה. אבל שני המשחקים האחרונים של מכבי מעלים שאלה קשה מאוד – מה קורה באיגוד השופטים? הכדורגל שלנו יכול להיהרס אם מישהו לא יתעשת על עצמו. בנוסף אני חייב לציין, מתן חוזז אמנם חלש מאוד העונה, אבל להיעלם הוא לא יכול. הצהוב הראשון הגיע מעולם האגדות והמעשיות. לא פחות.

מכבי מסתכלת קדימה לקראת רצף משחקים לא קל ובו עליה להוציא את מרב הנקודות. אם מכבי לא תנצח בשבת את נתניה, היא לא עשתה כלום בכך שניצחה את באר שבע ואת הפועל ירושלים. המצב של מכבי בטבלה בעייתי מאוד ורק רצף רציני של נצחונות יוכל לשפר במעט את העונה הרעה שעוברת עליה. וזו חייבת להיות המטרה של קרסטאיץ' בכל מחיר לנצח.

יאללה מכבי!