הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"פיני זהבי? בקשר איתו. אביא זרים טובים"

צפו: טל בן חיים בראיון ראשון כסוכן: "אהיה שונה, אפתח שחקנים מקצועית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.01.22 - 15:10

חמישה חודשים אחרי שהודיע על פרישה מכדורגל, טל בן חיים פתח בקריירה חדשה. אחד הבלמים הגדולים בהיסטוריה של ישראל הודיע כי ישמש כסוכן שחקנים, ובשיחה עם "5 באוויר" הסביר מה ייחד אותו ביחס למתחריו, רשת הקשרים שיתר לאורך הקריירה ומדוע כדאי לשחקנים צעירים לעבוד איתו.

"אני לא הולך להיות סוכן רגיל, אלא לתת את כל המעטפת", פתח בלם העבר, "אאמן, אשפר ואשביח שחקנים מכל הבחינות ואקח אותם לרמות הכי גבוהות. אני הולך להיות אחראי על הפיתוח המקצועי שלהם", הוסיף.

לאחר מכן, הסביר בן חיים לאיזה סוג של שחקנים הוא מתכוון לפנות בעיקר: צעירים? הרוב יהיו כאלו. פנו אליי כבר כמה שחקנים מליגת העל. אך רוב השחקנים שאני מכוון אליהם יהיו צעירים. אני רוצה לבנות את השחקנים ולעזור להם בדרך".

הסוכן הסביר מהו לדעתו היתרון התחרותי שלו ביחס למתחריו: "כמי שעבר הרבה בקריירה והגיע לרמות לא רעות בכלל, אני חושב שיש לי הרבה מה לתת לדור הצעיר בכל הפרמטרים. מי שיהיה מספייק טוב, ילך אחריי ואראה שהחלום שלו הוא להיות שחקן כדורגל, אוכל להוציא אותו לקבוצות טובות מאוד בעזרת הקשרים שיצרתי".

כמובן, בשל העובדה שבן חיים מציע מעטפת גדולה לשחקניו, הסביר כי הוא מרכיב קבוצה של אנשים שיעבדו יחד איתו: "הצוות נבנה בימים אלו, בקרוב תהיה מעטפת והכל יהיה מוכן".

כמו כן, התייחס בן חיים לקשר עם סוכן העל פיני זהבי: "הוא ייצג אותי. למדתי ממנו המון וישבתי איתו בכמה עסקאות, אנחנו בקשר. אביא זרים טובים לארץ".

על רמת הכדורגלן הישראלי: "יש מספיק שחקנים טובים. אנחנו צריכים לעבוד איתם ולפתח אותם כמו שצריך. השחקנים לא מתאמנים מספיק קשה, לא מתאמנים בדרך נכונה. זה משהו שבהחלט אני יכול לעזור לשחקן, לפתח אותו בצורה טובה יותר, וברגע שהוא יהיה מוכן נוכל להוציא אותו החוצה".

על נבחרת ישראל: "בתקופה שלי לא ספגנו כל כך הרבה שערים, וגם לא הבקענו כל כך הרבה. הפעם אנחנו מבקיעים הרבה עם שחקני התקפה מוכשרים, אבל סופגים הרבה. אין בנבחרת הרבה זמן כמו בקבוצות כדי להתאמן, השחקנים צריכים לקחת אחריות. אי אפשר להפיל הכל על המאמן".