הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דרושה מהפכה: סגל מכבי ת"א פשוט לא טוב

מהקפטן בן חיים ועד יתר החוליות. הצהובים פשוט לא ברמה. טור אוהד

עידו טרבלוס  23.01.22 - 09:46

אם אחרי הביזיון (מכבי לא עברה את החצי במחצית השניה אתמול (שבת) בבלומפילד במכבי לא מבינים כמה הקבוצה הזאת צריכה חיזוק, אז אני באמת בספק אם אי פעם יגיע חיזוק לקבוצה הזו. שבוע אחרי שבוע הסגל המאוד לא טוב הזה של מכבי מוכיח בכל מגרש בארץ שהוא חלש. הסגל הזה מאבד נקודות כמעט כל שבוע. מתחילת העונה לא הצלחנו לחבר רצף של יותר משני ניצחונות וגם זה קרה רק פעמיים.

מכבי עלתה בהרכב שהוא בגדר המצאה. בכל חלקי המגרש הקבוצה סבלה מחולשה נוראית. חוסר היכולת להבין שטל בן חיים של גרסת 2022 הוא לא ברמה של מכבי ת"א, או אפשר לקרוא לזה ה"ההתעקשות" על טל בן חיים, היא הזויה. למה לא לתת צ'אנס לשחקן כמו חנציס?

הסיפור חוזר על עצמו עם ג'ראלדש, אלמוג וקובאס (ועוד רבים). מכבי פתחה בהרכב רע, נראתה חלש מאוד והחילופים שעשתה רק החלישו אותה עוד יותר. אני לא יודע אם מכבי הייתה מוציאה תיקו מנתניה אם פארפה גויגון לא נפצע. כשהשחקנים משחקים כל כך רע, למה נשאר לצפות?

הדבר שהיה הכי בולט אצל מלאדן קרסטאיץ' זה שהוא לא נותן לשמות לשחק, אלא נטו לפי יכולת. אבל צריך גם להגיד את האמת – עם מה שיש לו, הוא לא מסוגל ליותר. זאת אומרת שהוא צריך לבחור את הטובים ביותר מסגל של שחקנים בינוניים.

ההופעה של טל בן חיים לא רק היה רעה מאוד אתמול מול השער, אלא גם במובן של העזרה למשחק ההגנה, והוא עוד עלה עם סרט הקפטן. האירוניה אתמול חגגה בבלומפילד.

הגול של נתניה ריחף באוויר משריקת הפתיחה. המשחק של מכבי היה כל כך מבולגן ובעייתי שזה היה נראה כאילו מכבי לא תגיע להזדמנות מול השער. מכבי השוותה כי קניקובסקי זה שחקן שצריך לשחק קרוב לשער ולקבל כמה שיותר הזדמנויות. מכבי לא השוותה כי היא שיחקה טוב, אלא כי גררו התעלה על עצמו וקניקובסקי היחיד שתמיד טוב. משם גם הגיע השער השני, נטו מלחץ של גררו וחוסר ריכוז של דני עמוס. מהפך משקר מאוד שמהר מאוד נוטרל עם שער עצמי, שהיה מייצג מאוד למשחק המבולגן של מכבי.

אגדיל ואומר שמלבד דניאל פרץ, סבוריט, גלזר וקניקובסקי, טוב תעשה מכבי אם תחליף את כל הסגל שלה. מכבי צריכה מהפכה בכל מה שקשור לסגל השחקנים כיוון ששינוי בעמדת המאמן ראינו וגם ראינו ממנו נקודות אור, נקודות החושך בתקופה של המאמן החדש הגיעו דווקא מכיוון הסגל. אולי הגיע הזמן שמלאדן קרסטאיץ' ייקח החלטות אמיצות. רונן חנציס, אוסקר גלוך, או שחקן אחר מהנוער. משהו חייב לקרות.

לחלון ההעברות נשאר עוד שבוע, אני מקווה לקבל חדשות טובות בשבוע הקרוב. מכבי תשחק בשבוע הבא נגד אשדוד שהשנה הביכה את מכבי מאוד ואני לא אופטימי. הסגל הקיים לא יותר טוב מרוב קבוצות הליגה וזה צריך להדאיג, שוב, את מקבליי ההחלטות.

יאללה מכבי!