הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אם לא תהיו חדים, שופטים צעירים ישפטו"

רונית תירוש בכנס השופטים: "מי שלא מרגיש בטוח להיות שופט מסך שיגיד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.01.22 - 09:57

בצל טעויות השיפוט ההולכות וגוברות, כנס החורף של איגוד השופטים החל אתמול (רביעי) וימשיך עד מחר בצהריים. בשל העלייה בתחלואה והחשש שעוד שופטים יידבקו, קבוצת השופטים השנייה הוזמנה רק היום בצהריים למלון הרודס בהרצליה, אחרי שהקבוצה הראשונה תעזוב.

יו"ר איגוד השופטים, רונית תירוש, שנעדרה מהכנס אחרי שנדבקה גם היא בקורונה, עלתה באמצעות הזום ושוחחה עם הסגל הבכיר: "מי שלא מרגיש בטוח לשמש שופט מסך שיגיד לנו והוא לא ישובץ", אמרה יושבת הראש והתייחסה לשיבוץ המחזור הקרוב, בו ניתן לראות שגל לוי ורפי גבע חסרי הניסיון שובצו למשחקים בליגת העל על חשבון שופטי הסגל הבכיר.

"הצעירים, זה מסר לכל אחד ואחד מכם", המשיכה תירוש, "אם לא תיתנו תוצאות על המגרש, ולא תהיו חדים ומפוקסים, ישפטו שופטים צעירים יותר ויקבלו הזדמנות להוכיח את עצמם. אתם צריכים להיות קשוחים, לא לחשוש להוציא כרטיסים אדומים גם אם זה אחרי שריקת הסיום על התנהגות שאינה ראויה".

בכנס שאותו מעביר המאמן הארצי של השופטים, חיים יעקב, אמר שופט העבר: "אתם נופלים על התנהלות, על שלא מביאים דגלים, על קלטת שהודלפה, על שופט שמצולם במצלמות צורח או על קוון שדוחף מאמן, כל זה מוביל אתכם גם לטעויות אחר כך במגרש ולחוסר ביטחון".

באיגוד ביקשו שאלון יפת ייקח חלק בשיחה עם השופטים לאור העובדה כי נחשב עד לפני זמן קצר לאחד מהשופטים הכי גדולים שהיו לכדורגל הישראלי. עם זאת, לטענת גורמים באיגוד הוא סירב, משום שבסדר היום שהוגש לשופטים לא נכתב דבר על שיחה איתו. "חשוב לשמוע את יפת כי מעבר להיותו חבר וועדה מקצועית הוא גם עבר לא מעט על הדשא וידע כמעט את כל הסיטואציות", אמר גורם באיגוד.