הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מי את? סימני השאלה סביב מכבי ת"א

על חוסר האיזון והיעדר היציבות של הצהובים. טור אוהד צהוב

עידו טרבלוס  30.01.22 - 11:33

זה כאילו השנה מכבי מתעקשת להראות לנו שהיא יכולה. זו לא פעם ראשונה שהקבוצה הזאת נראית טוב, זו לא פעם ראשונה ששחקנים מספקים מהלכים יפים, אבל זו גם לא הפעם הראשונה שמכבי סופגת שער מיותר ולא הפעם הראשונה שמכבי מסתבכת בצורה מרושלת.

עד השריקה למחצית, זה היה כמו העתק של המשחק מול נתניה. מכבי מנסה, מאוד מוגבלת בהתקפה, לא מדויקת ובעיקר לא מסודרת בהגנה. כמו נגד נתניה, גם באשדוד מכבי הפכה את התוצאה ואפילו הגדילה אותה, אבל הדרך לשם הייתה מאוד מייסרת.

לא יכול להיות הרי שהשחקנים שעלו אתמול נראים ככה ושבוע לפני נראו כמו שנראו. אלו אותם שחקנים וזו אותה קבוצה. מה צריך לעשות כדי לשמר את זה? אם מכבי לא תנצח את המשחק הבא שלה זה הרי לא באמת שווה כלום. מכבי חייבת איזון.

אתמול במשחק מכבי הייתה מסוכנת בהתקפה והציגה משחק לחץ טוב, בעוד חוליית ההגנה התקשתה לבצע פעולות פשוטות ואיבדה הרבה כדורים. זה הרגיש כאילו מכבי מחולקת לשניים. פתאום בצד השני מכבי מגיעה לשער בשתי מסירות. זה כאילו הסגל של מכבי לא מאוזן. יש שחקני התקפה, אין שחקני הגנה. משהו פשוט לא מסתדר. כי לעתים שחקני ההגנה טובים ושחקני ההתקפה רעים, אבל אז שוב אנחנו מדברים על חוסר איזון. מטורף.

הגנתית, מכבי במקום רע מבחינת הליגה. כאשר היא ההגנה הרביעית הרעה בליגה. מצד שני מדובר בקבוצת ההתקפה השנייה בטיבה בליגה. שוב חוסר איזון. שוב מכבי לא מסוגלת לייצר יציבות ובעצם הופכת ליריבה הכי גדולה של עצמה. הקבוצה כובשת, אבל לא מסוגלת לעמוד הגנתית מספיק טוב ושווה גול למשחק.

ומה בגזרת השחקנים? טל בן חיים לא מדויק, מפספס מסירה לגול לפריצה ובסוף עושה את השיוויון. דן ביטון רך, לא מסתדר באמצע ומחטיא, בסוף הוא מבשל את המהפך. כמה חוסר איזון. כמה המושג הזה חוזר על עצמו.

יחד עם זאת, צריך להחמיא לגבי קניקובסקי שלראשונה העונה מצליח לספק מספרים לאורך זמן והוא עם שני שערים ובישול בשלושת משחקי הליגה האחרונים. גם עדן שמיר ממשיך להיות טוב ומגוון מאוד את המשחק של מכבי, הופך את מכבי למסוכנת יותר בכל כניסה לרחבה ויכולות הסיום שלו הופכות את מכבי להרבה יותר מסוכנת.

ומה נגיד על סטיפה פריצה? סוף סוף הוא לוקח הזדמנות בשתי ידיים. מאז שמלאדן קרסטאיץ' הגיע הוא נכבה ולא יציב, כמו הקבוצה שלו. למרות זאת, גם הם צריכים לשפר אפילו את היכולת הקיימת. כי הם מסוגלים לעשות את זה. הם מציגים שהם מסוגלים.

מכבי נכנסת לרצף של שלושה משחקים בבלומפילד, שהאחרון מביניהם הוא דרבי חשוב מאוד. אם מכבי תשחק התקפי כמו שהיא שיחקה אתמול, היא יכולה לנצח את כל המשחקים. אם ההגנה של מכבי תשחק כמו ששיחקה אתמול מכבי, היא לא תנצח את כל המשחקים.

מכבי לא יכולה להרשות לעצמה לא לנצח. זה כבר מאבק ישיר מול הפועל ת"א על מקום שלישי ומקום בחצי גמר גביע המדינה על הפרק. אין אפשרות למצמץ. גם אני כמו כל אוהדי מכבי מחכה לחיזוק ומקווה לחיזוק. אני לא יודע אם מכבי עובדת על הנושא, אבל כולנו תקווה שיגיע משהו כי מכבי יכולה להיעזר בחיזוק.

יאללה, מכבי!