הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"חשבנו שראינו הכל": בעולם לועגים לליאני

הרחקת אלחמיד יצרה הדים: "אחד האדומים המוזרים בתולדות הכדורגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.01.22 - 11:27

איגוד השופטים עובר תקופה לא פשוטה בנוף הישראלי, אבל כעת המחדלים של שופטי הכדורגל הגיעו גם לתקשורת העולמית. סיפור לירן ליאני וחאתם עבד אלחמיד, שהורחק לאחר שלחץ את ידו של השופט הוותיק בחוזקה והסתכל עליו במבט מאיים, פורסם בתקשורת ההולנדית והבוסנית.

"לפעמים אנחנו חושבים שראינו הכל בכדורגל, אבל אז אנחנו פוגשים במקרים יותר משוגעים ממשוגעים", נכתב בבוסניה. "הטירוף התורן מגיע מישראל, בה שחקן הפועל ב"ש קיבל את אחד האדומים המוזרים בהיסטוריה. חאתם עבד אלחמיד, תאמינו או לא, הורחק לאחר שלחץ את ידו של השופט בחוזקה. זה באמת אחד הכרטיסים המוזרים בתולדות הכדורגל, ולשים את היד על 'הישג' כזה זה ממש לא קל".

גם ב-VI ההולנדי דיווחו על המקרה וציטטו את מנכ"ל ב"ש, גיא פרימור: "הייתי ליד כי רציתי ללחוץ את ידי השופט בעצמי. השופט אמר שלחיצת היד של חאתם מכאיבה לו. אז חאתם אשם שיש לו לחיצת יד חזקה?". בסרביה הוסיפו: "קונצרט שיפוט בישראל, שם השופט במשחק בין הפועל ירושלים להפועל באר שבע הרחיק שחקן בגלל שלחיצת היד שלו הייתה חזקה מדי".

כזכור, באיגוד השופטים הבהירו שליאני לא הרחיק את אלחמיד - אלא ציין את המקרה בדו"ח השיפוט. כעת, הכדור בידיים של ניר רשף, תובע ההתאחדות, שיצטרך להחליט האם להעמיד את הבלם לדין - שם עלול להיות מורחק. נכון לרגע זה, לא נראה שאלחמיד יעמוד לדין.