הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ניצנים של תקווה: על הניצחון של מכבי ת"א

השינוי של סבוריט, הגיוון של קרסטאיץ' והדרבי. טור של אוהד צהוב

עידו טרבלוס  06.02.22 - 09:58

אני גאה לומר שלראשונה העונה, לאחר כל כך הרבה משחקים קשים מאוד לצפייה, מכבי סיפקה אתמול ניצחון ראוי במשחק קשה. כמות הפעמים שמכבי איבדה השנה נקודות במשחקים כאלה היא עצומה: הדרבי, סכנין, פתח תקווה ועוד. כל כך הרבה פעמים השנה לא הצלחנו להתגבר על עצמנו ולנצח את המשחק ואתמול סוף סוף עשינו את זה.

נכון, המחצית הראשונה הייתה ממש לא טובה והזכירה את הקבוצה שאנחנו לאורך כל העונה, אבל במחצית השנייה משהו התעורר במכבי. בעצם, משהו התעורר בעיקר בדן ביטון, שהחליט להכנס לעומק בכל מחיר ולדחוף כדורים קדימה כמה שהוא יכול.

מלאדן קרסטאיץ' כנראה זיהה את ההתעוררות והבין שזה הזמן להכניס עוד חלוץ או עוד כתובת לכדורים שנכנסים לרחבה והכניס (בחילוף פשוט אדיר) את יובאנוביץ׳ במקומו של שמיר (שוב, חילוף ענק!) ומכבי השתפרה, השתפרה מאוד.

מהלך יפה של דן ביטון עם פריצה פינה מסדרון קטן ליובאנוביץ׳ להיכנס בו, דן ביטון נתן לו כדור ענק בדיוק למקום הנכון ויובאנוביץ׳ סיים בנגיעה התקפה מעולה של מכבי שהציתה את הדמיון. פתאום לשחק ככה עם שני חלוצים ודן ביטון בכושר טוב מאחוריהם עם המהירות והמשחק בנגיעה, פתאום ראינו משהו חדש במכבי. משהו מאוד מרענן.

מכבי סובלת מבעיה קשה בכנפיים, לכן הצורה בה הגיע השער גורמת לחשוב האם מכבי תשחק ככה בהמשך העונה. נוספת על כך היכולת של שחקני בכנפיים של מכבי והעובדה שקובאס בכלל לא היה בסגל אתמול והנה לנו סגנון משחק חדש בהתהוות, ואולי זה לטובה. במשך כל העונה מכבי סבלה משחקני הכנפיים שלה כל כך ,שזה לא יפתיע אף אחד.

צריך לציין לטובה גם את ההצבה של סבוריט כבלם. זה תהליך שקרה כבר בכדורגל ונדמה שהוא מקובל מאוד בכדורגל האירופי. ראינו מגנים שמאליים וימניים ענקיים הופכים לבלמים בשלב מתקדם בקריירה וזה עבד להם מעולה. אתמול סבוריט היה הכי טוב על המגרש, אז הסטטיסטיקה ממשיכה להתיישר.

ג׳ראלדש מהצד השני פשוט לא טוב. כבר המון זמן שהוא פשוט לא מצליח לבצע פעולות פשוטות. הדבר הגרוע ביותר הוא שג׳ראלדש משחק המון אחורה ובעצם תוקע את ההתקפה של מכבי מצד ימין. המון אוהדי מכבי קיוו שקנדיל יהיה המחליף של ג׳ראלדש שחלש כבר תקופה ואז קנדיל עשה מה שעשה בגביע וזה נראה שלמכבי יש בעיה רצינית מאוד בעמדת המגן הימני.

העבודה קשה מאוד של קניקובסקי וגלזר אפשרה למכבי לנסות יותר ולהעז יותר. אומנם גבי נעלם לעתים מהמשחק, אך הוא חלק מאוד משמעותי במשחק הלחץ של מכבי וכמעט בכל משחק שלו הוא מחלץ כמה כדורים בלחץ גבוה טוב. דן גלזר גם כן היה מעולה וגם דחף קדימה יפה מאוד. הבשורה הגדולה של הערב היא שמכבי לא ספגה. סוף סוף העברנו משחק בלי טעות נוראית שמשבשת לנו את התוכניות. ז'וסוואה סה עוד יתאקלם וההגנה של מכבי תשתפר עוד יותר.

בשבוע הבא המשחק הכי חשוב שלנו נהיה חשוב עוד יותר. הרי הדרבי הוא מעל הכל ובלי שום קשר ליכולת של שתי הקבוצות. הדרבי הוא המטרה לפני הכל. הוא הכי חשוב בעולם. ועכשיו מכבי יכולה לברוח להפועל. לנצל את המומנטום החיובי מבחינתה והשלילי מבחינת הפועל כדי להתקבע במקום שמוביל לאירופה.

שבוע של פרפרים בבטן לכולם.

יאללה מכבי!