הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא חשבנו אחרת: הרגע בו בלומפילד התפוצץ

ההזדמנות של ביטון והבטחון ביובאנוביץ'. אוהד צהוב חוגג ניצחון בדרבי

עידו טרבלוס  13.02.22 - 09:30

וואו. איזה דרבי.

ברבע לחמש כבר הייתי מחוץ למגרש. כל השבוע היו לי פרפרים בבטן והעברתי את הזמן מתקציר לתקציר, מודה על כל שנייה ברצף הזה וכל כך רוצה שהוא ימשיך. אווירה מחשמלת מהרגע הראשון. העיר על קוצים. אין דרך אחרת להסביר את זה. איזה דבר זה דרבי. כמו באיסנטבול או בבלגרד. פשוט חשמל. המשחק הכי גדול שיש לכדורגל הישראלי להציע.

שעתיים למשחק והקהלים כבר מוכנים, ויש רעש בבלומפילד כאילו הגענו לשיא. המשטרה החליטה שהפועל יכולה להכניס תפאורה ומכבי לא. החלטה שבדיעבד התבררה כמאוד מוזרה נוכח העובדה שאוהדי הפועל מסוימים כן השתמשו בפירוטכנקיה. עוד ערב מוצלח למשטרה? למרות שבלומפילד היה אדום מאוד, 8,000 אוהדי מכבי גרמו לנו להרגיש בבית. הצגה ביציע.

כשקיבלנו את ההרכבים, אחד הדברים שנשמעו ביציע הם שזו ההזדמנות של דן ביטון. הרי במערך הזה דן צריך להיות חלק מכל מהלך התקפי של מכבי רק מעצם האזור במגרש בו הוא ממוקם, והוא היה בכל פינה על המגרש. מכבי פתחה חזק עם לחץ וחילוצי כדור מרשימים, וביטון, בדריבל יפה, בישל לפריצה. הנה התסריט שרצינו.

אבל לא. מכבי חייבת לספוג העונה. זה פשוט לא יאמן. אם בן ביטון כובש כזה שער נגדנו, אז כנראה שמצבנו רע. מהרגע שהפועל כבשה במחצית הראשונה המשחק היה שביר לחלוטין. הפועל יכולה היתה לכבוש בקלות, אבל בסופו של דבר צלחנו את הלחץ וירדנו למחצית עם 1:1. היינו בטוחים שיובאנוביץ׳ עולה במחצית והאמת הופתענו לגלות שלא. אבל יותר הופתענו ממכבי.

שוב, בפתיחת המחצית השנייה מכבי עם העתק הדבק של הלחץ בפתיחת המשחק - מהלך מסירות באמת יפה שעובר מאלמוג, דרך פריצה, שמעביר לביטון וזה, בבישול גאוני, מסדר לקניקובסקי את ה-1:2. אחד הגולים היותר יפים שראינו ממכבי העונה. דן ביטון לוהט. לא פחות. סיומת אדירה של גבי. איזה כיף.

אבל חשבתם שזהו? מערכת ה-VAR הגיעה ואיתה התקפי הלב ופתאום 2:2. משום מקום, ובלי קשר למשחק. ושוב, הפועל במומנטום וזה מרגיש הכי שביר בעולם. אבל אז מלאדן מעלה את יובאנוביץ׳. זה יהיה קצת הזוי להגיד שאנחנו בטוחים בו, אבל כל מי שישב ביציע היה מוכן להמר שיובאנוביץ׳ כובש. לא באמת חשבנו אחרת. וגם לא חשבנו שזה יהיה כזה דרמטי. וואו! בלומפילד התפוצץ. שער 11 רקד. כמה אושר! איזו דרך לפתוח את השבוע.

למרות הניצחון, צריך להגיד שעידן נחמיאס היה במשחק חלש. סבוריט די ניהל את ההגנה וחבל שאי אפשר לשכפל אותו. גם פריצה היה פעיל ומאוד יעיל בחלק הקידמי. כיף לראות אותו מצליח ליד יובאנוביץ׳. גבי, כרגיל, כמו דינאמו לא מפסיק לעבוד וסיים באומנות. ביום חמישי חוזרים לבמה האירופית למשחק הראשון מבין שניים בשלב ה-32 של הקונפרנס ליג. בחמישי פוגשים את ערן. בחמישי יהיה מרגש.

יופי של פתיחת שבוע! יופי מכבי!