הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ההסבר: מדוע נפסל השער הדרמטי של נתניה?

צפו באירוע הדרמטי במושבה. וגם: הסיבה שלא נשרק פנדל אחרי היד של הינדי

מוטי פשכצקי ויגאל גולדשטיין  19.02.22 - 16:57

המשחק היום (שבת) בין מכבי פתח תקווה למכבי נתניה באצטדיון המושבה כלל לא מעט אירועים, ביניהם מהלך שנוי במחלוקת. במהלך המשחק הכדור פגע בידו של מוחמד הינדי, בלם מכבי פ"ת, בתוך הרחבה. השופט יגאל פריד בחר לא לשרוק לפנדל. המשחק בין הקבוצות הסתיים ב-1:1.

לפי עמדת צוות השיפוט, לא היה ניסיון אמיתי לגעת בכדור, אלא ניסיון להימנע מנגיעת היד כפי שניתן לראות בתנועת ידו של הינדי. לכן פריד החליט להמשיך את המשחק כרגיל לפי החוקה, בה מוגדר כי לא כל נגיעת יד היא עבירת יד ולפיכך לא צריך להיות כדור עונשין מ-11 מטרים.

בתוספת הזמן, נרשם רגע מעורר מחלוקת נוסף - כאשר יובל שדה קיבל כדור עומק וכבש שער לזכות מכבי נתניה, אך השופט יגאל פריד התערב וקבע: נבדל, אין שער. מצלמות הטלוויזיה הראו לאחר מכן כי מדובר בהחלטה גבולית במיוחד. לאחר מכן, נטען לעברו מהיציע של אוהדי נתניה: "בושה, היה שער חוקי. למה לא הלכת ל-VAR?".

במקרים כאלה ה-VAR, באמצעות המחשב, מוריד אנך מהאיברים הקרובים ביותר לשער של החלוץ והמגן. במקרה זה, כך מסביר צוות השיפוט, ירד אנך מכף רגל שמאל של המגן ומכתף ימין של החלוץ, והקו האדום שמסמן את מיקום התוקף היה קרוב יותר לשער מהקו הכחול שמסמן את המגן, ולכן ההחלטה נכונה.

מאמן מכבי נתניה, בני לם, סיכם את המשחק הסוער: "פספסנו ניצחון", הודה, "זה הכדורגל, אנחנו מגיעים לכל מגרש כדי לנצח, וגם היום ראו קבוצה אחת שרוצה לנצח. חבל שאחרי הגול, לא כבשנו עוד אחד. אני מאוכזב מהתוצאה". באשר לפסילת השער, אמר לם: "הודיעו לי מאחורה שזה גול, והייתי בטוח שזה גול. זה חלק מהכדורגל. שיחקנו מול קבוצה שנלחמת על חייה, הפסדנו שתי נקודות למרות שהיינו עדיפים".

גם בצד השני היתה אכזבה לא קטנה. מאמן מכבי פתח תקווה ניר קלינגר הסביר את הצד של קבוצתו: "ברור שאני מאוכזב. בחצי הראשון היו גישושים, אבל יצרנו כמות גדולה של הזדמנויות שדני עמוס הציל, זה מתסכל. אני יכול לפחות להגיד שנראינו בחצי השני כמו שאני חושב שמכבי פתח תקווה יכולה להיראות וכמו שאני רוצה. אחרי שמצאנו את הנוסחה הנכונה, אני מאמין שאם נדע לשחק כך נצליח לצאת מהצחנה של המקום האחרון".

לאחר מכן, התייחס קלינגר לתקופה המאתגרת שעוברת על קבוצתו, שנאבק על חייה בליגת העל: "מה זה תקופה קשה? מי שמאמן כדורגל צריך להתמודד עם אתגרים כאלו ואחרים. פעם זה למעלה, פעם למטה. אני לקחתי את האתגר באהבה ולא בשביל פרנסה או בצע כסף, אלא חשבתי שאני יכול לעשות את השינוי. מודה שזה לוקח לי יותר מידי זמן".

על היכולת של קבוצתו הוסיף: "אנחנו לא פחות טובים מקבוצות בתחתית ובמרכז הטבלה. אנחנו מחלקים מתנות כאילו פורים זה כל השנה, וגם היום לצערי זה קרה. המשחק מול בית"ר ירושלים הוא באמת תקלה שעד עכשיו אני לא נרדם בלילה בגללה, משחק שהיה בידיים שלנו ומסרנו את הכדור ליריבה, זה קשה מאוד".