הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אוהד על הקווים: קרסטאיץ' מלהיב את מכבי

הסרבי מבין מה הקהל רוצה, וגם: היהירות של ריינשרייבר. טור אוהד צהוב

עידו טרבלוס  21.02.22 - 09:36
(אלן שיבר)
(אלן שיבר)

באיזור הדקה ה-90 אתמול אחד מהחברים ביציע ניגש אליי ואמר לי ״זה הנצחון הכי קשה שהיה למכבי העונה״. זו חתיכת אמירה אחרי שניצחנו את מכבי חיפה, באר שבע ומעל הכל את הפועל ת"א. מה שיותר מדהים הוא שאני מסכים איתו בכל מילה.

 זה מסוג המשחקים שאוהדים אוהבים – שעה נוחה, מזג אוויר טוב, לא הרבה שוטרים (וסוסים) בחוץ שנותנים הרגשה שהכל עומד להתפוצץ ובעיקר אווירה של משהו אחר.

טוב, האמת שזה באוויר מאז שמלאדן הגיע: ההרגשה הזו ששום דבר לא סגור ולעומת פטריק מכבי שווה גול בכל משחק ונגד כל יריבה אחזה אתמול חזק מאוד בבלומפילד ולראשונה העונה (וכולנו מקווים לעוד) מכבי גם הביאה את הנקודות.

כבר היינו שם, כבר שיחקנו לא טוב ואיבדנו הרבה נקודות על משחקים באמת לא טובים שלנו. אתמול זו הייתה הפעם הראשונה העונה שמכבי ניצחה בעזרת כל המסביב – קהל, אווירה, מומנטום ומאמן שמטריף אותנו האוהדים כל פעם מחדש. לאו דווקא יכולת. יותר ניצחון של המועדון.

לפני הכל, דניאל פרץ זה כיף גדול. תענוג. הוא בדיוק מה שאוהדים אוהבים. הוא מבין את מקומו ונותן 950 אחוז בכל משחק מחדש, לצד היכולת שלו, זו פשוט חוויה. יופי, דניאל!

חזרה לענייננו - מתי פעם אחרונה נתקלתם בתופעה כזו? הרי מה שמלהיב אוהדים זה שחקן עם טאץ׳ או משחק מהיר בנגיעה אבל אותנו מלהיב האיש על הקווים. זה מרגיש לפעמים שהוא יושב איתנו ביציע, רואה מה קורה, מקשיב ומוציא לפועל את המהלך הכי נכון. או שהוא קורא מחשבות, כי אין אוהד ביציע שלא הבין כמה חוזז ונחמיאס חלשים והתחנן לחילוף שלהם.

אתמול למשל, מתן חוזז הטריף את היציע. הרבה זמן לא ראינו במכבי חוסר חשק כזה לכדור, אפס תנועה, אפס מאבקים וקבלת החלטות באמת לא טובה. בתקופה של לפני מלאדן, מתן היה סוגר 90 דקות ופותח גם בשבוע הבא, אבל אנחנו בתקופה של מלאדן, האיש שמבין, שמקשיב, שזה מרגיש לפעמים שהוא כמו אוהד – פועל בשביל להטריף את הקבוצה.

חוזז היה בדיוק ההפך: כבוי, חסר חשק ומלאדן הרגיש את זה. כל חילוף בינגו. מלאדן החליף במחצית את כל מי שהיה לא טוב, העלה במקומם שלושה שחקנים שיש להם מה להוכיח וניצח את המשחק בזכות החילופים שלו. על פניו נראה ונשמע פשוט, בפועל זה היה מלווה בהמון התקפי לב. אבל הפעם לפחות לטובתנו, לפני מלאדן זה משחק של איבוד נקודות ודאי.

אם יש משהו שמעיב קצת על החוויה הוא ההתנהגות המאוד שחצנית של השופט. אני כצופה שמגיע למגרש מוכן לסבול טעויות שיפוט (כולנו בני אדם) אבל גישה זה הכל בחיים. ריינשרייבר אתמול התנהל בשחצנות, ממש כאילו הוא רוצה להיות מרכז ההצגה. לא ציפינו מריינשרייבר, האיש שהרחיק שחקנים שתקפו אותם אוהדים, לתצוגת שיפוט, אבל גם לא ציפינו לשחצנות הזו. לא שילמתי כרטיס בשבילך, רועי. תפסיק לחשוב שאתה העיקר.

לפני סיום אני רוצה לפנות למנהלת/התאחדות/משטרה או מי שאחראי על הנושא: אנחנו בשנת 2022, כל האמצעים הדרושים קיימים, בין אם לאכיפה או לאיכות המוצר - אפשר ורצוי למכור בירה במגרש ולמנוע מאלפי אוהדים את המאבק המביך הזה מול המשטרה. שוטרים שופכים שתייה לאוהדים שנמצאים בבר! למה? כי הבר קרוב למגרש. הגיע הזמן שמישהו ירים את הכפפה וייתן לאוהדים חוויה אמיתית. לא בכאילו, לא ליד. או שלפחות תתנו לאנשים לשתות את הבירה שהם הזמינו ואל תשפכו להם כאילו היו אחרוני העבריינים. במקום למנוע אלימות פיזית ומילולית בין קהלים אנחנו רואים שוטרים מתעסקים בלשפוך שתייה לאוהדים. מביך ברמות. מזל שלא צריך בשביל זה סוסים.

בעוד שלושה ימים המשיח מגיע לבלומפילד, אבל הוא עדיין לא על חמור לבן. הוא מגיע לטעום מהחוויה שאני מקווה שתלווה אותו החל מהעונה הבאה. אנחנו נהיה שם לגרום לו להתגעגע בעצמות ואולי גם לעשות הפתעה מארץ הפלאות. יום חמישי צפויה לנו חגיגה בבלומפילד, לא פחות!

יאללה, מכבי!