הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"קולו הפקיר את הפועל, הוא סיים את דרכו"

בעלי הקבוצה, איציק ניסנוב, הגיב לאחר עזיבת הבלם: "מעשה של ייעשה"

רז זהבי
רז זהבי  26.02.22 - 21:13

יממה אחרי שגילו כי סיאנדה קולו עזב את ישראל, הפועל תל אביב שלחה היום (שבת) מכתב לשחקן שבו היא מאיימת לתבוע אותו בפיפ"א על כך שהוא גורם נזק בלתי הפיך למועדון. מאוחר יותר, גם בעלי הקבוצה, איציק ניסנוב, התבטא בנושא ודיבר בחריפות על השחקן.

 הסיפור המלא היום ב-22:15 בשער השבת, ישיר ב-SPORT5.

״הבלם סיאנדה קולו עשה דבר שלא ייעשה", אמר ניסנוב, "הוא הפקיר את הקבוצה רגע לפני אחד המשחקים החשובים שלה העונה ועזב על דעת עצמו. חזרה שלו כלל לא עומדת על הפרק. הוא סיים את דרכו בהפועל תל אביב״.

עוד קודם לכן, במכתב עליו חתומה אודליה פרידמן, מנכ"לית המועדון, נכתב: "תהיה מודע לכך שהפועל ת"א לא תהסס לפנות למוסדות פיפ"א או לכל מוסד משפטי כדי להגן על הזכויות שלנו אחרי הפרת החוזה. גרמת למועדון נזקים גדולים".

כזכור, קולו עזב אמש את ישראל. ככל הנראה לאחר עימות עם רפואה באחד מאימוני הקבוצה שלאחריו החליט לרכוש כרטיס ולעלות על הטיסה לדרום אפריקה בלי להודיע. את סוכנו עידכן רק למחרת.

עידן בן אבו, סוכנו הישראלי של קולו, סיפר לערוץ הספורט: "הכדור אך ורק בידיים של הפועל ת"א. לא נעשתה שום פעולה חריגה מצד הפועל ת"א או המאמן קובי רפואה. לאחר המשחק, נגיע עם המועדון להחלטה אם מדובר בסיום התקשורת או לחילופין במידה והפועל ת"א תדרוש, השחקן ישוב מיד ארצה ויעמוד לוועדת משמעת. השחקן מודע לכך שאם הפועל תדרוש שהוא יחזור ארצה, וימשיך לשרת את המועדון עד סוף העונה, הוא ידרש לעשות זאת ואם לא יהיה חשוף לתביעות עתידיות".

בכל מקרה, הפועל ת"א, שאינה מתכוונת לקלוט בחזרה את קולו, תחסוך את עלות שכרו של הבלם עד סוף העונה - כ-35 אלף יורו עד סוף העונה.