הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הרמטכ"ל של מכבי: מלאדן מביא איתו תקווה

הקבוצה אטרקטיבית, תוקפת ולוחצת וניתן לזקוף זאת למאמן. אוהד צהוב

עידו טרבלוס  01.03.22 - 11:25

בעונה כזו, ששום דבר לא הולך כמו שצריך, גם האוהד האופטימי ביותר מגיע עם אבל קטן שמנקר לו בראש ולא מרפה. כבר הפסדנו נקודות העונה לנוף הגליל. ולמכבי פ״ת. אבל נראנו רע מאוד. לא היינו קיימים. ומכבי נראית טוב בזמן האחרון, בעיקר בחלק ההתקפי. כיף לראות את הרנסנס של דן ביטון ואת העוצמות של קניקובסקי, אבל אני עדיין הגעתי למשחק הזה עם המון ספקות. אבל בעמדה אחת אין לנו ספק כבר הרבה זמן וזו עמדת המאמן.

חוסרים בהגנה, יכולת רעה של החלק האחורי, חוסר בשחקני הכרעה ועוד. היו לנו סיבות להטיל ספק במכבי ת"א לפני המשחק הזה, אבל מהצד השני קרסטאיץ' מציג לנו סיבות לתקווה, כאילו מתעלם מהספק. משמיד אותו אפילו. בין אם זו פ.ס.וו ובין אם זו נוף הגליל. רב חובל/רמטכ"ל, תקראו לזה איך שאתם רוצים.

ואנחנו, כאוהדים, בוחרים באופטימיות של מלאדן ומתלהבים כבר כמה משחקים ברצף. קשה להסביר את זה, אבל מכבי מצליחה מצד אחד להעמיד רף גבוה ומצד שני גם לעמוד בו. מכבי נראתה לפני נוף הגליל כמו קבוצה שצריכה להבקיע שלושה שערים בכל משחק ועשתה את זה. היא גם שווה גול חובה למשחק ועמדה גם בזה. עונה משוגעת. אפשר לזקוף לזכותו של מלאדן גם את יובאנוביץ׳, שמטריף אותנו כל שבוע מחדש. הוא בעל הבית במכבי, תודעתית ומקצועית. כיף לנו איתו בסך הכל. מכבי צריכה לתת לו גם את העונה הבאה.

זה מרגיש שקרסטאיץ' הבין שבהגנה יש בעיה קשה שמצריכה חריש בקיץ. מכיוון שאין את האפשרות הזו כרגע אז הוא הלך על משהו אחר – התקפה. מכבי אטרקטיבית, תוקפת, לוחצת מאוד גבוה ומסודר מאוד. יודעת מה היא רוצה מעצמה בהתקפה, יוצאת יפה קדימה ובעיקר מלהיבה את הקהל שבא לראות אותה וזו נחת שאני לא יכול לתאר במילים. ועם איך שהעונה הזו התחילה, זה רק מעצים את זה. כבר הגענו למשחקים בתקופה של ואן לוון בידיעה מוחלטת שלא ניתן גול. ופתאום עם פחות או יותר אותו סגל יש קבוצה.

זה נכון שרוב הסגל חלש ולמכבי כמעט אין מה להביא מהספסל, אבל ה-11 שמשחקים מציגים משחק אטרקטיבי והתקפי שמכפר על החולשה הגדולה בהגנה. זה מרגיש שעם השחקנים הנכונים, קרסטאיץ' יעשה פה דברים יפים.

כמעט כל השחקנים במכבי מחויבים מאוד, מקריבים ונלחמים. אבל מצד שני יש שחקנים שכשהם עולים למגרש זה מרגיש כאילו הביאו אותם במכונת זמן מתחילת העונה. ואני אפילו לא מדבר על יכולת. אני מדבר על חשק. לפעמים זה מרגיש שקובאס בעונש. וכשאנחנו יודעים מה יש לו ברגליים זה אפילו יותר מבאס. תתעורר בראנדלי! שיתנו לו קפה לפני המשחק או משהו. הוא נראה כאילו הוא ישן לפרקים.

לסיכום, מכבי מהנה בעיקר בגלל הגישה ההתקפית שהיא מציגה. לנו כאוהדים הרבה יותר כיף לנצח 1:3 ו-0:1, כך שאתמול המשחק היה כיף גדול. אבל הכי כיף זה לדעת שמלאדן חושב כמונו. אוהד על הקווים כבר אמרנו?

יאללה מכבי!