הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא מלכות היופי: על מאבק האליפות

חיפה וב"ש לא הרשימו, אז מה. בשלב הזה של העונה רק הנקודות חשובות ומכבי ת"א קילקלה לעצמה ותתרכז בגביע. כעת, הכל מתנקז למשחק העונה עוד שבועיים. פרימו מסכם שבת

משה פרימו
משה פרימו  20.03.22 - 11:00

כבר בהתחלה אכתוב ששלוש הקבוצות המובילות את הטבלה לא מרשימות, לא טובות בהרבה מיתר שלוש הקבוצות בפליאוף העליון. נו, אז מה. כשמגיעים למחזור הראשון בפליאוף העליון, לא מעניין אם הקבוצה שיחקה מספיק טוב, אם היא הרשימה. זה ממש לא הענין. בשלב הזה 3 נקודות זה המצרך המבוקש. מכבי חיפה והפועל ב"ש הצליחו, מכבי ת"א כשלה.

ביום שני האחרון מכבי חיפה היתה צריכה להשאיר נקודות בטדי נגד בית"ר ירושלים. אז היתה צריכה, אז מה. כל הדרך מירושלים לחיפה כולם היו מרוצים משלוש הנקודות ורק לברק בכר היו מחשבות איך לתקן ולהשתפר, וגם אמש (שבת) לא היה משחק גדול מול הפועל ת"א. נו, אז מה. בחמישה ימים 6 נקודות, וזה מה שחשוב.

בעקבות התוצאות מאתמול, הגענו למצב שאחרי פגרת הנבחרת, בעוד שבועיים, אם מכבי חיפה תנצח, אז זהו, זה נגמר. .היא תפתח פער של 7 נקודות מהפועל ב"ש והפלייאוף העליון שכולנו ציפינו שיהיה מעניין, יהפוך לניוטראל. גם אם מכבי חיפה תזייף פה ושם, אחרי ניצחון על ב"ש האליפות שלה תהיה מובטחת שנה שניה ברציפות.

מי ש"קילקלה" הכי הרבה השבת היא מכבי ת"א. במועדון האמינו שאפשר לעשות את זה, עד המשחק נגד סכנין. קשה להאמין שמישהו בקרית שלום עדיין מאמין  שאפשר לזכות באליפות. שיתרכזו בגביע. ועכשיו למשחקים.

מכבי ת"א- בני סכנין 0:0
כשברק בכר הלך לישון צהריים (יציאה לא מכבדת של בכר שבדרך כלל מאד מכבד את היריבות והפעם זילזל במכבי ת"א. רק שיזכור שהוא עוד צעיר ויש לו עוד הרבה שנות אימון וכל כישלון שלו יזכירו לו את השנ"צ), מכבי ת"א אירחה בבלומפילד את בני סכנין בידיעה שהיא לא ניצחה אותה בשני המפגשים הקודמים וצברה רק נקודה אחת מ-6. היה ברור שסכנין לא תגיע לבלומפילד להשתולל, היא תשחק זהיר עם ניסיון לצאת למתפרצות וכך חיים סילבס סידר את הקבוצה שלו עם 5 בהגנה ושלושה קשרים עובדים.

אי אפשר לקחת מהמאמן הסרבי של מכבי ת"א, מלאדן קרסטאיץ', את מה שעשה בחודשיים האחרונים. הוא שינה לגמרי את הקבוצה להרבה יותר מחוייבת והרבה יותר יוזמת, תמיד עם שני חלוצי שפיץ, מה שהניב 7 ניצחונות רצופים, אולם אתמול לדעתי הוא שגה גם בהרכב שהציב וגם בחילופים שביצע. נתחיל עם זה שלא היה לו אף מגן ימני בסגל. אני לא מכיר דבר כזה. גם אם חשב שמאור קנדיל לא מספיק טוב, לפחות היה שם אותו על הספסל. אגב, לגבי קנדיל, אם אין לו מקום ב-20 של מכבי ת"א לשבת, בוודאי שאין לו מקום ב-20 הכי טובים לנבחרת ישראל. לא מובן לי הזימון שלו.

בתפקיד המגן לאורך קו ימין הוצב טל בן חיים. בשיא שלו לפני 3 שנים בן חיים היה אחד הקיצונים שמאליים הכי טובים בארץ. גם הגבהות טובות משמאל וגם כניסה עם רגל ימין לבעיטה לפינה הרחוקה והוא עשה זאת מצוין. לשים אותו מגן ימני פתאום? לדעתי זאת המצאה של קרסטאיץ' על מנת לשחק עם כמה שיותר שחקנים התקפיים. וכשהחליט להחליף את בן חיים, את מי הוא שם בתפקיד הזה? את אבי ריקן, מה לריקן וקו ימין?

כשהמשחק לא הלך וסטיפה פריצה היה ביום חלש, היה מקום להשאיר רק חלוץ אחד - את יובאנוביץ' ולתת לריקן ועדן שמיר לבוא מאחור כי הם שניים שיודעים להצטרף מצוין מאחור. שני חילופים נוספים שלו היו אילון אלמוג וברנדלי קובאס, שניים שלא תרמו הרבה הענה. הם לא בכושר טוב, אז אותם להכניס לשנות את המשחק?

יש לא מעט בעיות במכבי ת"א בכל המערכים. לא נסכם עכשיו כי יש עדיין מה לעשות העונה, אבל אם מכבי ת"א רוצה לחזור ולזכות באליפות היא צריכה לא מעט שינויים בסגל. ההחלטה הכי חשובה לדעתי היא לגבי המאמן מלאדן קרסטאיץ', שכנראה עוד צריך להוכיח עד סוף העונה. בקבוצה של מיץ' גולדהאר, כמו בעסקיו, הוא רוצה הצלחות. אם לא יהיו הצלחות, אז לא בטוח שקרסטאיץ' ימשיך.

הפועל ב"ש מכבי נתניה 1:4
מי שלא צפה במשחק בב"ש בודאי אמר לעצמו "איזה הצגה של הפועל ב"ש". לא הצגה, אבל את אליניב ברדה, שחקניו והאוהדים זה לא צריך לעניין. עוד "וי" וממשיכים הלאה כי כרגע רק הפועל ב"ש יכולה להפריע למכבי חיפה. עד עכשיו, עם ברדה, לב"ש 4 ניצחונות רצופים והצעד שעשתה אלונה ברקת נראה צעד אדיר לטובת המועדון שלה. הכל השתנה בקבוצה, היא שמחה והתקפית, הקהל חזר לאהוב, כאילו רק פתחו את הפקק והכל התפרץ החוצה. בינתיים ההחלטה של אלונה מניבה פירות.

הפועל ב"ש פתחה טוב את המשחק וגם עלתה ליתרון מוקדם. כשמגיעים למשחק לחוצים, אין יותר טוב משער מוקדם וככה עשתה גם מכבי חיפה, שעוד נגיע אליה. מכבי נתניה היתה כל הזמן במשחק, עד שהגיע השער העצמי של עמרי גנדלמן ו-0:2 במחצית, מה שהיה אמור לתת הרבה שקט בקבוצה. אבל לא כך היה, נתניה הסתערה על הפועל ב"ש עם פתיחת המחצית השניה וגם צימצמה ל-2:1, מה שהכניס את ב"ש ללחץ. כאן הגיעה טעות קשה של השופט רועי ריינשרייבר ושופט ה-VAR יגאל פריד, שלא הוציאו כרטיס אדום למגן אביב סלומון, שמנע מטואמסי של נתניה להגיע לבד מול השוער (כך גם נאמר לי מחלק מהשופטים).

הטעות השניה היתה של הבלם הבולגרי של נתניה, פלמן גלבוב, שפגע ללא כדור במיגל ויטור והורחק בדקות הכי טובות של נתניה, כשה-2:2 באוויר. מכאן היו עוד שתי טעויות קשות של עמרי גנדלמן, שהיה במשחק רע מאד. בני לם השאיר אותו בלם לבד ושתי ההתקפות האחרונות במשחק הסתיימו בשערים לב"ש, 1:4.

נכון, יש הרבה מה לשפר ואליניב ברדה אומר את זה, אבל גם מכבי חיפה לא בשיאה וחייבת להשתפר ולכן בעוד שבועיים זה משחק המשחקים של הפועל ב"ש העונה, כי הפסד בסמי עופר היא תצטרף למכבי ת"א במאבק רק על הגביע במשחק ראש בראש. בני לם, מבחינתו, עשה הכל. הוא נתן לשחקנים שלו לא מעט חופש והם יצאו קדימה כי אין מה להפסיד. הפעם זה עלה ביוקר, אבל אחרי 14 משחקים ללא הפסד, אי אפשר לומר שהמחשבה של בני לם על כדורגל התקפי בכל מקום לא הצליחה.

מכבי חיפה הפועל ב"ש 0:3
גם כאן, כמו במשחק בב"ש, התוצאה לא משקפת. 0:3 היא תוצאה מרשימה ואכן לברק בכר יש מה לשפר, אבל כבר כתבתי, היום חשובות הנקודות. כשמכבי ת"א התקרבה עד כדי 6 נקודות לפני המשחקים של מכבי חיפה בטדי ונגד הפועל ת"א, היתה תחושה שמכבי ת"א יכולה לעשות את זה, ועם כל החשש הגדול של מכבי חיפה ממכבי ת"א, ולמרות שני משחקים לא טובים, היא עם 8 פער ממכבי ת"א.

אי אפשר שלא לראות שעומר אצילי, מהברגים היותר משמעותיים, לא כשיר ולא מספיק טוב כמו לפני חודשיים, אי אפשר שלא לשים לב שגם חזיזה, שרי ומוחמד לא בשיאם. גם ההגנה לא משהו, והפועל ת"א בהרכב חסר מאד ובתקופה לא טובה, הגיעה ללא מעט מצבים של עידן ורד, שי אליאס פרדי פלומין ושי אייזן. את זה מכבי חיפה לא יכולה להרשות לעצמה, כי הפעם הכדורים לא נכנסו ואי אפשר לבנות על זה. ועם כל זה, ניצחון על הפועל ב"ש בעוד שבועיים ויש אליפות.

אני מסיר את הכובע בפני דין דוד. מה לא נאמר עליו? איך יחליף מכונת שערים כמו רואקביצה? איך יצליח אחרי שהגיע מקבוצה קטנה שאף פעם לא התמודדה על האליפות? הוא שמע וכנראה צחק. 15 שערי ליגה ומבלי שהוא בועט פנדלים וכדורים חופשיים. הישג עצום לדין דוד, שלו, בניגוד למאור קנדיל שהזכרנו קודם, מגיעה החולצה מס' 9 של נבחרת ישראל.

הכל, כאמור, מתנקז לעוד שבועיים. ניצחון של מכבי חיפה על הפועל ב"ש ותם הטקס בליגה. כל תוצאה אחרת והפועל ב"ש תמשיך להציק. אז בשלב הזה של העונה, רק נקודות הן החשובות ולא טקס מלכת היופי, ולומר את האמת, אין כאן יפות באופן מיוחד.