הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לחיפה חלוץ טוב מתאומי המגדל של מכבי ת"א

הרוויח את הזימון לנבחרת ביושר. וגם: המשחק בו סמי עופר יבער. אוהד ירוק

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  20.03.22 - 09:14

אחרי מותחן הופך מעיים ביום שני בטדי הקפוא, כל מה שרצינו מהמשחק מול הפועל תל אביב זה, כמובן, ניצחון, ושיהיה כמה שיותר רגוע. בלי דרמות, בלי פציעות מיותרות וצהובים קריטיים. אה, ואם אפשר, שנציג גם כדורגל טוב יותר ממה שייצרנו בתקופה האפרורית האחרונה. אפשר לומר שמשאלותינו התגשמו באופן כמעט מלא, עם ניצחון די רגוע, ובתוספת בונוס בלתי צפוי בדמות השמטת נקודות של מכבי תל אביב מוקדם יותר בצהרי יום שבת. אמנם מבחינת היכולת, לא היתה בשורה גדולה, והקבוצה הציגה יכולת פושרת מאוד בואכה ישנונית, אבל גם מחצית הקלאץ' הזאת הולידה שלישייה לרשת של הפועל תל אביב החבולה והחסרה.

נכון, היו שם עשר דקות-רבע שעה, גיב אור טייק, של קצת דפיקות לב, ובאופן כללי, משחק ההגנה שלנו בהחלט לא משביע רצון, אבל הבוטום ליין - עוד משחק מסתיים בניצחון וברשת נקייה. עשינו מה שהיינו צריכים לעשות, בצורה יחסית רגועה, ובאפס תקלות. זה, כרגע, הדבר היחיד שחשוב.

הפועל תל אביב הגיעה למשחק הזה באווירת עלא באב אללה. עם כל כך הרבה חיסורים הגנתיים ועם שוער שני מפוחד, לא היה עבורה טעם להסתגר מאחור ולהמתין לגורל הידוע מראש. והפועל אכן לא הסתגרה והוציאה כל מה שיש לה קדימה, אמנם בדרך לאותו הגורל, אבל לא מבלי להילחם בו עד כמה שהיתה יכולה.

למעשה, אני לא בטוח מי הקבוצה שהגיעה ליותר מצבים, אבל בסופו של דבר, ההבדל בין הפועל תל אביב ומכבי חיפה במשחק הזה היה שאת המצבים של מכבי חיפה הוציאו לפועל עומר אצילי, שרי, חזיזה ודין דוד ואצל הפועל תל אביב הוציאו לפועל שחקנים שאינם אף אחד מהארבעה האלו. ההבדל, אם כן, במילה אחת - איכות.

רבות המילים והשבחים שהורעפו על תאומי המגדל של מכבי תל אביב בחודש האחרון, ובצדק רב. ליריבתנו הוותיקה יש שני חלוצים ברמה גבוהה מאוד, אין מה לומר. הרשו לי, עם זאת, להביע דעה שנויה במחלוקת, אפעס, ולומר שמכבי חיפה מחזיקה כרגע בחלוץ יותר טוב משניהם. עזבו רגע את המספרים המטורפים לעונת בכורה במועדון סופר לחוץ כמו מכבי חיפה, איכות המהלכים, הבנת המשחק והמיקום של דין דוד הם ברמה סופר גבוהה. עם שער ובישול נהדר (ושוב, בעיתוי סופר קריטי), אין ספק בכלל מי המצטיין של המשחק. הזימון של דין דוד לנבחרת רחוק מאוד מלהיות מקרי, והוא הרוויח אותו ביושר.

לצידו, כמה טוב וכמה חשוב לקבל בחזרה את דולב חזיזה לרשימת הכובשים בירוק. אחרי בצורת ארוכה מדי, שוב עולה מספר 8 על הלוח, ובחיי שמגיע לו כל כך. גם אם היה לא מדויק בשבועות האחרונים, אין אצלו משחק שבו הוא לא משאיר את הקרביים שלו על הדשא. נקווה שהבארכה תיפתח שוב ודולב יחזור להפציץ ולהיות מדויק יותר מקדימה.

ואם כבר דיברנו על קדימה, כל אלו שלא הבינו למה ברק בכר משתף את עומר אצילי, על אף פציעה לא פשוטה וזמן החלמה קצר מדי, קיבלו אתמול תשובה מוחצת. שתיים, למעשה. שתי מסירות אמן של אצילי פתחו את הסכר ובנו, למעשה, את שני השערים שהשכיבו את המשחק הזה (ואותנו על הדרך) לישון. לא בישולים ישירים, אבל כדורים סופר מדויקים שפתחו את ההגנה האדומה. בין לבין, לא נרשמה יותר מדי פעילות בגזרתו, אבל, כאמור, אצילי עשה את שלו וסיים את המשחק בריא ושלם. עוד "וי" חשוב לכוחותינו.

נקודה מדאיגה יותר היא הרפיון בקישור האחורי. גם עלי מוחמד וגם אבו פאני לא רשמו משחק טוב במיוחד, והתשישות ניכרת על כל אחד מהם. זו עונה ארוכה ומפרכת, עם קמפיין אירופי סופר אינטנסיבי במרכזה, וכל השחקנים ששיחקו ברציפות בכל המפעלים מראים עכשיו סימני שחיקה. זה ניכר בהחלטות לא נכונות, מרווחים גדולים מדי וחופש פתאומי של שחקני מרכז השדה של היריבה בחלקים (עדיין) גדולים מדי של המשחק.

מה שמביא אותנו לכוכבת הגדולה, מבחינתנו, של המחזור הקרוב - פגרת הנבחרת. לא חושב שהיה מקרה בו פגרה היתה נחוצה יותר עבור מכבי חיפה כמו העת הזאת. היא תאפשר למספר שחקני מפתח לנוח, להתאושש גופנית ומנטלית, אולי גם תיתן לנטע לביא עוד זמן על מנת לבנות עוד כוח פיזי ומנטלי ולאושש את עצמו יותר לקראת ההמשך ובכללי - תיתן גם לצוות המקצועי וגם לנו, האוהדים, הזדמנות לנוח מהאינטנסיביות הפסיכית של העונה הזאת. נשבע לכם, אנחנו צריכים את הפגרה הזאת לא פחות מהשחקנים, המעמסה הנפשית של המירוץ הזה, שנה אחר שנה, לא פשוטה.

ובצדה השני של הפגרה, מחכה לו משחק עונה אמיתי, משחק שיכול לעצב את פני הפלייאוף, לכאן או לכאן. הפועל באר שבע של אליניב ברדה חידשה פניה, והיא מגיעה לסמי עופר רעננה, תוססת ומסוכנת הרבה יותר ממה שהייתה עד כה. לשתי הקבוצות יהיה זמן ארוך ומספק על מנת להתכונן, להתאושש ולהגיע בכל הכוח למפגש הזה. סמי עופר יבער במשחק הזה כמו שלא בער מאז המחזור האחרון של שנה שעברה, עליי. אבל עכשיו? עכשיו נחים. יאללה, תעירו אותי בתחילת אפריל.

ובינתיים - שבוע ירוק ונהדר לכולם

נ.ב. הצעת ייעול לקבוצות הגדולות: לאור התוצאות העגומות בשטח, אולי כדאי להפריד את המונח "הפנינג" מהמונח "משחק כדורגל". זה לא עובד משהו.

נ. ב. ב. כאן המקום לאחל לנציגינו הירוקים ולנבחרת ישראל בהצלחה בצמד המשחקים הקרוב, שובו אלינו בריאים, שלמים ורעננים. יאללה, הבלגאן האמיתי מתחיל אוטוטו.