הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא היה כלום כי אין כלום: זמן נקיון במכבי

הסגל נטול פתרונות, אולי זה הזמן לתת הזדמנויות לנוער. אוהד צהוב

עידו טרבלוס  20.03.22 - 09:28

העונה שלנו לא נגמרה אתמול (שבת), ממש לא. היא נגמרה הרבה לפני, כנראה באזור ההפסד לאשדוד בבית בסיבוב הראשון. מכבי רצה ריצה מהנה ומלהיבה שהיה כיף להיות צופה שלה מהיציע, אבל הבעיות הגדולות לא נעלמו. חלקן נפתרו בעזרת חלון ינואר, חלקן בעזרת עבודה מעולה של מלאדן קרסטאיץ׳ אבל יש בעיות שגדולות גם משליטתו.

בראש ובראשונה, ישנה הבעיה בסגל של מכבי. במשך השנים האחרונות מכבי היתה הקבוצה עם הסגל הרחב והטוב ביותר בליגה. מוזר להגיד שדווקא הסגל הוא הבעיה לאחר שהתרגלנו באמת לסגל שחקנים מפלצתי. מכבי השנה סובלת מסגל קצר שבעצם מסתכם בהרכב הפותח וכשאחד השחקנים לא יכול לשחק (דן ביטון אתמול למשל) למכבי אין פתרונות.

חוזז לא ברמה לקבוצה שמתחרה על התואר, בן חיים באמת לא מוצא את עצמו על המגרש ומכבי לא יכולה להגיד שהיא מתמודדת על אליפות כשהשחקנים שלה נראים ככה. לא היה למכבי אתמול אופציה אמיתית על הספסל לשנות משהו על המגרש, וזה היה פשוט הזוי. אחד הדברים שברק יצחקי צריך לעשות בקיץ זה לנקות ולחדש. ויש הרבה מה לנקות לצערי.

בעיה נוספת במכבי היא קבלת ההחלטות. בגזרת השחקנים זה מתחבר באופן ישיר לבעיה בסגל - השחקנים פשוט לא מסוגלים. אבל בגזרת המאמן, נשאלת השאלה האם היה צריך להגיב קודם לכן? אז נכון, קרסטאיץ׳ איחר בחילופים ואפשר להגיד שבאופן כללי היא הגיב מאוחר לכל מה שקרה על המגרש, אבל כשמסתכלים על הספסל שלו אפשר להבין למה. זה לא משהו בסנטנדרט של מכבי. לא היה לו ברמת שחקן שיכול לשנות את המשחק. אז הוא העלה את קובאס. וזה קשה לצפייה.

דווקא ביום שבו קבוצת הנוער דורסת את חיפה, וכמו זועקת את העובדה שיש שחקנים טובים, אולי טובים יותר מאלו הקיימים, רק תתנו להם הזדמנות. עכשיו, כשאין הרבה על מה לשחק, אפשר לחשוב על כך. דיברנו על בעיות בסגל, לא?

שחקן כמו אוסקר גלוך יכול לקבל דקות במכבי. אוראל באייה יכול לקבל דקות במכבי. אין שום סיבה להמשיך לשחק במתכונת הקיימת. זהו, ניסינו הכל. והאמת מגיע כל הכבוד לכל מי שלקח חלק בריצה הזו. עבודה קשה ומלחמה. דרבי בדקה 93. היה באמת כיף. אבל הקבוצה הזו לא שלמה, לא מגוונת. יש הרבה על מה לעבוד.

הפלייאוף הזה הולך להיות מלחמה אחת גדולה. פעמיים חיפה, פעמיים באר שבע וכמובן פעמיים דרבי (בחוץ במחזור האחרון) ידרשו ממכבי להציג עוצמות שהיא עדיין לא הציגה העונה, ועם כמה שביכולת של אתמול זה נראה בלתי אפשרי, אפשר להאמין שמכבי עוד תעשה דברים יפים השנה כי כשיובאנוביץ׳, פריצה, קניקובסקי ודן ביטון באמת טובים, מכבי קבוצה. אבל נהיה חייבים את ארבעתם בכל משחק. כי אין למכבי משהו נוסף להציע בעמדות האלו. ומה הקשר פגרה עכשיו?

יאללה מכבי!