הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שזרוע מגרשי הכדורגל בישראל בסכנה

החברה האחראית להתאחדות: "השזרוע בעונה הקרובה ייפגע, עם כל המשמעויות"

משה פרימו
משה פרימו  03.04.22 - 20:52

תגיות: ליגת העל

פגרת השזרוע הוא מונח אותו מכיר כל אוהד וחובב כדורגל בישראל. פעם בעונה, יוצא הכדורגל הישראלי לפגרה של מספר שבועות על מנת לבצע שזרוע, פעולה של זריעת דשא שמבוצעת על מנת להחליף את סוגו לקראת עונת החורף. בישראל בה יש אקלים חם, פעולה זו מתואמת בין הרשויות המקומיות האחראיות על מתחמי הספורט ומתבצעת על פי רוב בחודש נובמבר עם הגשם הראשון.

אך לקראת העונה הבאה, נראה שההתאחדות לכדורגל עלולה להיתקל בבעיה גדולה. חברת "אלגו השקיה בע"מ", שמייבאת את זרעי החורף למגרשים, שלחה לפני כשבועיים מכתב להתאחדות ולמנהלי האצטדיונים, בו נכתב: "בשנים האחרונות אנו נתקלים בקושי גדול ביכולתנו לספק את הכמיוות הנדרשות בישראל, אך למרות הקשיים הצלחנו עד כה במאמץ גדול לעמוד בדרישות השוק ובהזמנות להם התחייבנו".

"לצערנו, מאז פרוץ מגפת הקורונה בעולם, המצב מחמיר וההשפעה על מחסור בכוח אדם בקרב יצרני הזרעים, משבר האקלים ושריפות ענק באזורי הגידול הביאו לנטישה וצמצום שטחי גידול רבים המיועדים לייצור זרעי דשא. התוצאה המיידית לכך - מחסור חריף בזרעי דשא!"

"לאור האמור לעיל, אנו מבקשים להודיע לכל הנוגעים בדבר כי חברתנו לא תעמוד בצפי הזמנות הזרעים לשנה זו, וכפועל יוצא, ייפגע שזרוע מגרשי הכדורגל בשנת 2022 עם כל המשתמע מכך. נשמח למצוא יחד עם ההתאחדות לכדורגל, משרד הספורט ומשרד החקלאות פתרונות לטובת המשך פעילות תקינה במגרשי הכדורגל בארץ".