הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קלינגר: "מאבקי הראש בראש הם אלו שיכריעו"

מאמן מכבי פ"ת אחרי ההפסד לאשדוד: "נהיה חייבים להתמודד עם הלחץ". בן שמעון: "היה חשוב לנצח כדי להישאר בליגה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.04.22 - 19:19

מתקרבת ללאומית. מכבי פתח תקווה ספגה הערב (שבת) הפסד 1:0 כואב למ.ס אשדוד שמשאיר אותה מתחת לקו האדום. החבורה של ניר קלינגר הגיעה להתמודדות אחרי שראתה את הפועל ירושלים מפסידה לקריית שמונה, אבל לא הצליחה לנצל זאת על מנת לעלות מעל הקו האדום. בנוסף, המחאה של קהל המלאבסים המשיכה, כאשר כעשרה אוהדים הפגינו נגד הבעלים אבי לוזון, וצעקו לעברו, "הרסת לנו את הקבוצה".

המאמן המאוכזב, ניר קלינגר, התייחס לפספוס בסיום: "אני חושב שבסיטואציות כאלו צריך לנצל הזדמנויות, תרתי משמע, במיוחד אחרי שהיריבה שלך מפסידה. לא היינו בטוחים בעצמנו בעיקר בפעולות האחרונות, בשקט במשחק. היו לנו מספיק מצבים טובים. התחתית לוחצת אותך לפינה וצריך קור רוח וניסיון. אנחנו מנסים לנטרל את כל הרעשים מסביב ולשחק יותר טוב ויותר דינמי. ההתמודדויות ראש בראש הם אלו שיכריעו".

לקראת המאבקים הישירים נגד היריבות לתחתית: "נהיה חייבים להתמודד עם הלחץ. עשינו כברת דרך מסויימת והגענו למצב שבו הדברים תלויים בנו. אם לא ננצח אז אולי לא יגיע לנו להישאר. לא צריך לדבר יותר מדי, צריך להתעשת ולהרים את הראש. ספגנו גול במצב נייח מיותר, איבדנו המון כדורים ונצטרך לעבוד על זה. אנחנו צריכים לעבוד ולהתאפס, תוך כדי ניטרול רעשים מסביב. אנחנו נתמקד באיך בוחרים שחקנים שמוכנים ויכולים להתמודד עם הסיטואציה".

שוער הקבוצה, אריק ינקו, אמר במסיבת העיתונאים בסיום: "זה מאוד מאכזב. הייתה לנו הזדמנות פז אחרי שהפועל ירושלים הפסידה. אין מה לעשות, בכדורגל צריך לאסוף את השברים, יש עוד משחקים ונצטרך לעשות את העבודה. כלפי חוץ זה נראה פחות טוב. אני חושב שקבוצה שנלחמת על חייה צריכה לראות לפחות שהיא רוצה יותר מהקבוצה השנייה, ולצערי זה לא ניכר במשחק. הסיכויים שלנו עדיין טובים".

מנגד, רן בן שמעון ואשדוד יצאו סופית ממאבקי הירידה, והמאמן אמר בסיום: "היה חשוב לנצח היום כדי להישאר בליגה. אין לי ספק שמעכשיו נציג כדורגל חיובי ואני מרגיש שהקבוצה נשארה בליגה בסוג של עונת מעבר. היו שינויים גדולים. אם בעונה הבאה אותם שחקנים ישחקו, יחד עם שינויים קטנים, יכולה להיות עונה טובה מאוד".

"יש פה מועדון שהוא כמו משפחה. גם בתקופות הכי קשות הרגשתי הכי בטוח והכי יציב, זה חשוב מאוד. יש לי ולג'קי קשר טוב מאוד, הוא אוהב לתת הערות ויודע לקבל את זה שיש לי ראש אחר. הוא ידע לקבל מחשבות אחרות וזה יפה".

בנוסף, התייחס בן שמעון למצב הבטחוני במדינה: "יצא לי להיות בהופעה בדיזנגוף של שחר חסון ממש בזמן הפיגוע. אתה מפחד ובורח עם הילדים מהמקום ומבין את המורכבות שהעם הזה חי בה. אני מאחל לכולם חג שמח וכשר".

בן שמעון גם ברך את איזי שרצקי, תחתיו עבד בעבר בעונת האליפות ההיסטורית של עירוני קריית שמונה, על הזכייה בפרס ישראל: "איזי קיבל השבוע פרס על מפעל החיים שלו, אבל אני חושב שזה המפעל המשני שלו. התכונה הראשית שלו היא קודם כל היותו איש משפחה למופת, ועל זה הייתי נותן לו פרס ישראל קודם כל. אין ראוי ממנו".