הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גרינברג: "שותפיי מהמרים על עתיד המועדון"

אחד מבעלי הפועל תל אביב במכתב חריף נגד האחים ניסנוב: "צריך לתת את זכויות הניהול למישהו אחר", "מרגיש כי חובתי לבוא להציל את הקבוצה בפעם השנייה, הפעם מההתאהבות הילדותית של חלק מבעלי המניות בהפועל תל אביב בתפקידם"

משה פרימו
משה פרימו  09.04.22 - 20:57

תגיות: ליגת העל

לאחר שבהפועל תל אביב החליטו לדלל את מניותיו של זאב גרינברג בקבוצה, אחד מבעלי הפועל תל אביב תוקף בצורה חריפה וחסרת תקדים את שותפיו לניהול המועדון, האחים איציק ושרון ניסנוב, וקורא להם למצוא באופן מיידי בעלים חדש למועדון.

וכך כותב גרינברג: "אוהדים ואוהדות יקרים, חג פסח שמח וכשר לכולכם. בעקבות הפרסומים האחרונים ובעקבותיהם אין ספור שיחות והודעות מאוהדים מודאגים, חשוב לי שתדעו את הפרטים. אני אוהד מושבע של הקבוצה מהיום שנולדתי. הגעתי להנהלת הפועל תל אביב בינואר 2017. זה לא היה מהלך עסקי הגיוני. הרגשתי שאין פשוט ברירה אחרת. הכול היה מהיר. דחוף. בית המשפט איים להורות על מחיקת המועדון. לא הכרתי את השותפים שלי. במיוחד הטרידה אותי העובדה כי שניהם היו חלק מהבעלות הקודמת והכושלת בהפועל תל אביב. מיומי הראשון במועדון היה לי ברור שתמיד אהיה בעמדת מיעוט...”.

“הייתי חייב להגן על עצמי, לא רציתי לסכן את עתיד ילדיי כמו רוב הבעלים האחרונים בהפועל תל אביב. דרשתי וקיבלתי שני סעיפים בהסכם מול שותפיי. מדובר על הסכם מחייב הוא נחתם כדין. כל התנהלותם האחרונה של שותפיי מגיעה רק בעקבות דרישתי למלא את ההסכם עליו חתמו. דרשתי וכך סוכם, לקבוע לעצמי מראש את גובה ההשקעה במועדון בהתאם לבחירתי ביום חתימת ההסכם, ולאחריה שותפי היו אמורים להמשיך ולהזרים כספים למועדון ולדלל אותי בהתאם להשקעה שלהם".

"כמו כולם גם אני מודע כי חלק משותפי הסתבכו בעסקים האחרים שלהם ולצערי הרב היכולת הכלכלית שלהם כנראה נפגעה לעומת שנת 2017 עת חתמנו על ההסכם. אני בהחלט מבין ומקבל עובדה זו כפי שבאה לידי ביטוי בין היתר בדוחות של BDI, אלא שלגמרי איני בטוח כי ביכולתם להמשיך ולהחזיק בזכויות ניהול של מועדון כדורגל מקצועני. אני מרגיש כי חובתי לבוא להציל את הקבוצה פעם שנייה. בפעם הראשונה מאימת הנושים באמצעות בית המשפט, ובפעם השנייה מההתאהבות הילדותית של חלק מבעלי המניות בהפועל תל אביב בתפקידם".

בהמשך מוסיף: "לאחר שכל פניותיי לשותפיי לא נענו ובהיעדר ברירה אחרת, שכרתי שירותי משרד עו"ד ידוע אשר קיבל הוראה אחת וברורה: לפקח באופן הדוק על כל פעילות המועדון. לנסות ולמנוע את הפירוק הבא!!! לא נסכים לאפשר יותר פעילות במחשכים. כל המסמכים והדוחות יהיו גלויים לכולם, לא נאפשר הכנת תקציב שאינו מאוזן, לחילופין לא נאפשר יצירת תקציב גרעוני שלא יכוסה במלואו ע"י הבעלים מראש. לא נאפשר לבקרה התקציבית לבסס תקציב על בטוחות לא ראויות, לא נאפשר הלוואות מצד ג’, נשמור שהפועל תל אביב לעולם לא תגיע שוב לפירוק. נוודא כי בעלים שאינו מסוגל או רוצה  להשקיע  במועדון שיתכבד וינהג בדיוק כמו שאני נהגתי, יזוז הצידה...”.

בסיום מבהיר גרינברג: "מתנצל מראש בפני האוהדים על העימות המשפטי הצפוי וההכרחי אשר לפתחנו, חשוב לי להבהיר כי אין לי תביעה נגד המועדון אלא תביעה נגד הבעלים בלבד. בכוונתי להכריח אותם למסור מיד את אחזקותיהם למישהו חדש, או לחילופין לבוא יחד איתי ליציע, ולתת למישהו אחר את זכויות הניהול. על כולנו להבין, תפקידנו הסתיים. קונסטרוקציות משפטיות מסובכות כמו אלו אשר עולות מהכתבה היום שיספקו להנהלה חמצן עד להימור הכושל הבא. לא יצליחו!"