הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נחמיאס בספק למכבי חיפה, סה בתמונת ההרכב

מכבי ת"א תעלה עם הרכב התקפי. וגם: ההימור של קרסטאיץ' על גלוך

תומר לוי
תומר לוי  11.04.22 - 16:51

(התמונה הראשית באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א)

מכבי ת"א ממשיכה בהכנות לקראת המשחק מול מכבי חיפה, אך היא נתקלה בבעיה: עידן נחמיאס נמצא בספק להתמודדות, ז'וסוואה סה נמצא בתמונת ההרכב במקומו.

לצד סה, מלאדן קרסטאיץ' ייקח הימור מול המוליכה: מאמנה הסרבי של מכבי תל אביב יציב הערב (20:30, ישיר ב-5SPORT) את אוסקר גלוך להופעת בכורה בהרכב ובליגה.

למדנו להבין כי קרסטאיץ' אוהב לקחת סיכונים. הפיכתו של טל בן חיים למגן ימני, הצבתו של גבי קניקובסקי בעמדת קשר ה-50/50 והעברתו של אנריק סבוריט לעמדת הבלם מהוות דוגמאות מובהקות לרוחו של הסרבי, שיבצע גם הערב הימור דומה. עם זאת, במקרה של גלוך מדובר בסיטואציה שונה.

חשוב לזכור, הכישרון הבכיר של מחלקת הנוער של מכבי תל אביב אומנם מציג יכולת נוצצת במדי הקבוצה הצעירה ואף הספיק לערוך דקות בוגרים בגביע המדינה ובגביע הטוטו, אך המפגש מול האלופה יהיה בקצב אחר, פיזיות עוצמתית ורמת משחק גבוהה בהרבה מזו שהוא רגיל אליה. למרות זאת, קרסטאיץ' החליט כי יקח על עצמו את כל האחריות, כשהשחקן יכול להוריד מעצמו את מפלס הלחץ.

למרות הסיכון, לסרבי יש הרבה מה להרוויח מההימור. במידה והמהלך יעבוד, ירוויח קרסטאיץ' הרבה נקודות זכות אצל מיץ' גולדהאר, ברק יצחקי וג'ק אנגלידיס להמשך העונה ולקראת הבאה. במידה ויתרסק, ייתכן מאוד וישלם את המחיר, כשגם ככה רוב הסיכויים שיסיים את דרכו במועדון. במסיבות העיתונאים האחרונות קרסטאיץ' דאג להזכיר מיוזמתו כי הוא עדיין לא יודע אם יהיה בקרית שלום גם בעונה הבאה, כשניתן להניח כי בעקבות כך הוא מרשה לעצמו לקחת יותר סיכונים.

מבחינת ההרכב, מעבר לבכורה של גלוך, סטיפה פריצה אמור לשוב ל-11 לצידו של ג'ורג'ה יובאנוביץ' בחוד. אנדרה ג'ראלדש עשוי לפתוח אחרי שהחלים סופית מפציעתו. בכלל, שחקנים רבים בקבוצה שמרו על פרופיל נמוך לאורך השבוע, כשמול הקהל הביתי ועם היוקרה שבמפגש מול מכבי חיפה הם יעשו הכל כדי לנצח בבלומפילד, בדומה למה שעשו מול הפועל באר שבע. קרסטאיץ' צפוי לעלות במערך התקפי, כשמי שימשיך להיעדר הוא דן ביטון הסובל מנקע בקרסול ומתאמן בריצה מסביב למגרש.

הרכב משוער: דניאל פרץ, אנדרה ג'ראלדש, אנריק סבוריט, עידן נחמיאס, אופיר דוידזאדה; דן גלזר, עדן שמיר, גבי קניקובסקי, אוסקר גלוך; סטיפה פריצה וג'ורג'ה יובאנוביץ'.