הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צחוק הגורל: כשהפועל תל אביב חשבה שהדרבי שלה

האדומים כ"כ גרועים שהם לא הצליחו להבקיע גם נגד קבוצה שהפכה את הספיגה המיותרת לאומנות. ותודה לשי אליאס. יריקתך - הצלחנו. ועכשיו, רק תביאו נהי שיפוט. טור של אוהד צהוב

עודד קרמר  26.04.22 - 10:25

יש! איך זה לקבל חמש? סליחה, נסחפתי. בכל זאת פעם ראשונה כאן והכל מאוד מרגש. בתכל'ס, אין באמת סיבה לשמוח. זה לא אומר שום דבר. זאת עדיין עונה נוראית. מכבי עדיין חלשה, עייפה וחסרת רעיונות. הסגל שלה עדיין דורש מהפיכה בסדר גודל של D-9 עולה על קריית שלום. סימני השאלה עדיין מרחפים מעל הצוות המקצועי. יש כל כך הרבה דברים....

נראה לכם? את מי זה מעניין היום? ניצחנו חמש בדרבי! ועוד כזה שהפועל אשכרה חשבו שהם באים לנצח. אין דברים כאלו. מדובר כאן באחד הרגעים הקומיים של השנה. הם אשכרה באו לבלומפילד בתחושה שהפעם זה שלהם. שמכבי גרועה, שהם טובים. שהקללה עומדת לפוג. ובום חטפו חמש בראש.

זה היה ערב מושלם כי הוא נבנה כמו דרמה. פתיח פירו, עשר דקות מתות. מחצית ראשונה איומה של מכבי שמסתיימת באדום. בפרלמנט של המחצית הדיון היה בשאלה מי משחקני מכבי גרוע יותר. הייתה הסכמה די גורפת שאנחנו הולכים לראות בונקר מתסכל שספק שייגמר בגול. ואז פריצה ליובאנוביץ'. וריקן. ועוד פעם ריקן. והמח שלך, שעד לפני חמש דקות עוד היה אפוף חששות, כי בכל זאת הוא ראה משחק או שניים (או שלושים) של מכבי העונה, מתפוצץ פתאום מאושר. אחרי החמישי אפילו לא צעקתי. פשוט עמדתי ביציע, הסתכלתי על לוח התוצאות ולא הצלחתי להפסיק לחייך.

הדרבי הזה היה סוג של קסם. בועה שהתקיימה מחוץ לרצף הזמן/מרחב כמו שאנחנו מכירים אותו. ערב שבו גם המכבי של העונה האיומה הזו -  הפריכה, השבירה, המבולגנת – מצליחה לעשות משהו שהוא לגמרי לא מובן מאליו עבורה: לנצל את ההזדמנות שניתנה לה. וזה המקום להודות לשי אליאס, אדריכל הניצחון. תודה לך. יריקתך - הצלחתנו.

ורק תביאו לי נהי שיפוט. תבכו על ההרחקה. תספרו לעצמכם שהייתם יותר טובים במחצית הראשונה. תייללו שגלזר כסחן. כמה שיותר, יותר טוב. אל תשכחו להזכיר שוב איך דפקו אתכם בגמר ולא לקחתם גביע רק בגלל הצגה של דור פרץ. תמיד נעים לשמוע שוב את סרט המדע הבדיוני הטורקי שאתם חיים בו. שמונה שנים, אז אולי שכחתם – הכאב של המפסיד, רק עושה למנצח יותר נעים בגב.

כן, אנחנו יותר יפים. אנחנו יותר טובים. אנחנו יותר עשירים. ובאמת לא אכפת לנו מה אתם חושבים על זה. תביאו עוד אלף בעלי טורים שיכתבו על הבעיות המקצועיות בקריית שלום. תשמיצו, תקנאו, תלעגו. אם אפשר עוד איזה ניתוח על איך "קנדה" הורסת את הכדורגל, בכלל טוב. גם הרבה זמן לא שמענו הסברים על מותו של בד היוטה. כנסו בנו חופשי. רק תבואו לדרבי ותקבלו חמש עם הצד המעליב. ריקן! מהקרן! יש יותר בדיחה מזה?

הפועל הנוכחית היא קבוצה כל כך גרועה שגם ב-11 שחקנים היא לא הצליחה להבקיע נגד מכבי, קבוצה שהפכה את הספיגה המיותרת לאומנות ודרך חיים. עם זה חשבתם שתנצחו? ברור. איך לא, עם הגנה של דחלילים וממטרת רוק, ועם שוער שמצאתם במבצע באוקראינה. זה יותר מופרך מהפסלים של כבירי מוצגים בלובי של אצטדיון בת ים. אבל לכו תחבקו אותם כמו שאתם אוהבים אחרי הפסדים. כל אחד והתחביבים שלו, אנחנו לא שופטים (סתם, אנחנו לגמרי שופטים וזה לוזרי להחריד). רק נזכיר לא לחבק אותם חזק מידי. ראינו בדרבי ששחקנים של הפועל נשברים בקלות.

הכותב הינו אוהד מכבי ת"א, מבקר מסעדות ומהנדס קריאייטיב