הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מבלבול ועד לאוז'בולט: תכניות הפועל חיפה

המאמן מועמד מוביל, החלוץ בסימן שאלה ושני זרים צפויים לעזוב

הדר יעקבי
הדר יעקבי  26.04.22 - 16:08

משהבטיחה את הישארותה בליגה, וסיימה את דרגה במפעל גביע המדינה, הפועל חיפה החלה את ההכנות שלה לעונה הבאה. ביומיים האחרונים יואב כץ נע בין פגישות לאימוני הקבוצה, כשגם פגישה עם מרקו בלבול נמצאת בתוכניות. בלבול, כפי שפורסם, הינו המועמד המוביל לאמן את הקבוצה וגורמים במועדון כבר שוחחו עימו. הוא צפוי להפגש עם הבעלים בימים הקרובים לאחר שיחזור מחופשה בחו"ל.

בתוך כך, בהנהלת הקבוצה מתעסקים גם בעתיד השחקנים, שרובם מחזיקים בחוזים עד לתום העונה בלבד. בראיון למגרש פתוח דיבר יואב כץ על חילוקי דעות בצוות המקצועי בנוגע להשארתו של אלן אוז'בולט אך נראה כי לא מדובר על חילוקי דעות מקצועיים.

אוז'בולט מחזיק בחוזה עם אופציה לעונה אחת בלבד, בסכום גבוה של 200 אלף יורו. ההתלבטות לגביו היא התלבטות כלכלית, שכן מדובר בסכום השקעה גבוה מאוד עבור שחקן שיהיה חופשי בעוד עונה. בהשקעת סכום שכזה הפועל חיפה היתה רוצה לראות את אוז'בולט נשאר לשנתיים לפחות, אך מאחר ומניותיו עלו לאור העונה הטובה שרשם, הם בספק אם יצליחו לקבל את מבוקשם במשא ומתן, שכן החלוץ כבר בשלב זה זוכה להתעניינות מקבוצות נוספות.

שחקנים נוספים אשר דנים בעתידם הם לירן סרדל, שלהערכת גורמים בהפועל חיפה ישאר גם בעונה הבאה, כמו גם איזיצ'וקווה אנתוני, עליו המועדון מחזיק באופציה לעוד שנתיים. סאקו טורה ומתיאה ליואיץ' צפויים לעזוב ולגבי ניסו קפילוטו עוד קיימת התלבטות. בצוות המקצועי מציינים כי ישנה שביעות רצון מקפילוטו ברמה המקצועית, וכי מדובר בבלם הכי טוב שלהם בסגל העונה, אך לצערם הוא סבל מפציעות והחסיר לא מעט משחקים העונה. החיסורים בשילוב עם העובדה שהוא משתכר בלמעלה מ-600,000 ש"ח בעונה הם הגורם להתלבטות כרגע.

חנן ממן, בתקווה שיבריא במהרה, יחד עם אלון תורג'מן ואוהד לויטה מחזיקים בחוזה לעונה נוספת ויעמדו לרשותו של המאמן שיעמוד על הקווים במקומו של אלישע לוי. אליהם צפוי לחבור גם לואי טאהא שמתקדם בתהליך השיקום שלו מקרע בצולבת.