הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בקר: "מתנצל בפני הקהל, אך גם אני בן אדם"

שוער המשנה של האדומים בפוסט. צפו: כ-20 אוהדים הגיעו למחות בוולפסון

הדר יעקבי
הדר יעקבי  27.04.22 - 14:30

אחרי התבוסה המשפילה מול מכבי תל אביב בדרבי, שחקני הפועל ת"א הגיעו היום (רביעי) למתחם האימונים בוולפסון בפעם הראשונה מאז ה-5:0 בבלומפילד. כעשרים אוהדים הגיעו למתחם על מנת למחות ולהביע את תסכולם ואכזבתם משחקני הפועל ת"א על ההופעה החלשה בדרבי.

הקהל עצמו מחה נגד כל השחקנים, כשהאש הופנתה לשוער המשנה, יגאל בקר, לאחר שלטענת חלק מהאוהדים הגיב נגדם אחרי הדרבי כשקיללו את השחקנים במתחם חודורוב. האימון עצמו מתקיים בליווי מאבטחים. "איך אתם לא מתביישים", קראו האוהדים לשחקנים, "פעם היו רועדים מהפועל, והיום מה? ביישתם אותנו ולא נסלח לכם. אין לכם מושג מה זה הפועל. התרגלתם שמעודדים אתכם אחרי הפסדים, אבל עכשיו זה נגמר. אנחנו מושפלים שנה אחרי שנה, משחק אחרי משחק. זה לא יכול להמשיך ככה".

מי שפנה לאוהדים שהגיעו לאימון הוא הקפטן, דן איינבינדר, שהתנצל בפני האוהדים על ההופעה בדרבי. בהמשך, גם שלומי אזולאי הקשר, בן ביטון, דורון ליידנר, אושר דוידה ופרדי פלומן ניגשו לאוהדים לשוחח עימם. הקהל עצמו מחה על כך שהשחקנים חזרו מבלומפילד ישירות לביתם ולא הגיעו למתחם חודורוב, אך השחקנים הסבירו שהדבר תוכנן מראש, ולא נבע מחשש כזה או אחר ממפגש עם אוהדים. 

התנצלות נוספת הגיעה מכיוונו של שוער המשנה של האדומים, יגאל בקר, שפרסם בסטורי באינסטגרם שלו הודעת סליחה, עם ביקורת קלה כלפי האוהדים האדומים: "גם אני חלק מהקבוצה וגם אם לא שיחקתי, האשמה עליי כמו על כולם. זה לא אומר שבן אדם, כמה שהוא כועס ומתוסכל, צריך לבוא ולירוק עליי בפנים כשאני נכנס לרכב. זה גם לא אומר שאני צריך להגיב ככה ועל כך אני מתנצל".

"כשעושים לך דבר כזה, אתה יכול להגיב בצורה שלא מתקבלת על הדעת, אבל גם המעשה הזה שפל", המשיך השוער, "לא התכוונתי לפגוע באף אחד ואני מבין את הקהל ואת התסכול הענק והכעס מהדרבי. צריך להבין שאנחנו ספורטאים ויש עלינו אחריות גדולה, אבל אנחנו גם בני אדם. עד כמה שהמצב מתסכל, יש גבולות שאסור לחצות".

אחרי שעבר טיפולים, שי אליאס יצא לאימון, וספג קריאות מצד האוהדים שהגיעו: "לא ירקת על סבוריט, ירקת בפנים של כולנו". אליאס עצמו ניגש אליהם לשוחח איתם והתנצל בפניהם, כשהצדדים דיברו בצורה רגועה. הקשר האדום יוזמן לבירור בעקבות היריקה לעבר אנריק סבוריט בדרבי.

שלומי אזולאי הקשר גם כן ניסה להרגיע את הרוחות: "זה כואב לכולנו. זה כתם גם עלינו, ולא רק על האוהדים. ננסה לפצות בדרבי הבא". 

המאמן קובי רפואה ערך אסיפה קשה  לשחקנים, בה גם לקח אחריות: "אני האשם הבלעדי והאחריות היא עליי. אבל לא יכול להיות שככה נתרסק בחצי שעה. זה ביזיון וזה כתם לכל החיים על כולנו. אבל נשארו לנו עוד חמישה משחקים ואנחנו צריכים להרים את עצמנו ולהיות חזקים. הכי קל זה להתרסק עכשיו אבל אנחנו צריכים לדעת להתמודד עם המצבים האלה".