הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אני הבקעתי כל שבוע, לזוהר כלום לא נכנס"

דריקס נזכר איך עזר לקשר העבר עם המנחוס בעונת הדאבל. "סיפור לשישי"

אלון אמסלם ודניאל מקדאואל  29.04.22 - 13:48

להוציא את חלום ליגת האלופות, שעדיין לא הפך למציאות בזמנו, עונת 95/96 הייתה כמעט מושלמת עבור מכבי ת"א. עם דרור קשטן על הקווים ונמני-קלינגר-זוהר-דריקס על הדשא, הצהובים היו גדולים על היריבה הגדולה מכבי חיפה. אבל הדרך לשם, מסתבר, הייתה רצופת מכשולים עבור חלק מהכוכבים הצהובים. בפרק נוסף של "סיפור לשישי", אלי דריקס מספר כיצד ניסה לעזור לאיציק זוהר להסיר את המנחוס בתקופה קצת פחות טובה.

  • 'סיפור לשישי', סיפורי קאלט מהספורט הישראלי, בכל שישי

כאמור, העונה היא עונת 95/96, עונת הדאבל. מכבי ת"א פותחת את העונה בסערה ומנצחת את שלושת המשחקים הראשונים בהובלת זוהר, שכובש שני שערים. במחזור הרביעי, הצהובים יוצאים לקרית אליעזר למפגש מול הפועל חיפה של אברם גרנט וראובן עטר, אך נקלעים לפיגור מוקדם ומאבדים את אבי נמני וגדי ברומר בעקבות קטטה בין השחקנים בדקה ה-33. הפועל חיפה מנצלת את המצב, מכפילה את היתרון ובהמשך גם זוכה לכדור עונשין. זוהר לא אוהב את ההחלטה, מוציא את זעמו על הקוון, מורחק גם כן וחוזר רק במחזור השמיני.

בהיעדר נמני וזוהר, מי שתפסו את המושכות היו דריקס וקלינגר. יחד הם היו שני המוציאים לפועל העיקריים של קשטן, כאשר דריקס לא עוצר וכובש ארבעה מחזורים ברציפות לאחר מכן. ובינתיים, זוהר צפה מהצד ומכבי ת"א המשיכה לנצח בדרך למאזן מרשים של הפסד בודד בעשרת המשחקים הראשונים. מכבי חיפה, הטוענת לכתר, קרטעה במקביל עם שלוש תוצאות תיקו. "הוא היה בתקופה טובה, אבל כלום לא נכנס לו. הוא לא הצליח להבקיע שערים ואני כל שבוע הבקעתי", נזכר דריקס.

ואז הגיע המחזור ה-11, ואיתו הרגע ש"שבר" את זוהר. מכבי ת"א אירחה את מכבי חיפה למשחק העונה. הצמד ברקוביץ' את רביבו סידר לירוקים פתיחה מהסרטים עם שער בדקה ה-7. הצהובים לא התרגשו, ומי אם לא קלינגר את דריקס השלימו מהפך. אבל רביבו, שבישל את הראשון, מצא את השוויון בדקה ה-55 ושלח את שחקני מכבי ת"א הביתה מאוכזבים אחרי שקיבלו הזדמנות לנצח כשאלון חרזי הורחק בדקה ה-71. זוהר, שחזר לכבוש רק במשחק שלפני אחרי תקופה לא פשוטה, שב לבצורת והחליט לקום ולעשות מעשה.

"הוא ניגש אלי בחדר ההלבשה, וביקש ממני להחליף את החולצה במשחק הבא מול צפרירים חולון", דריקס סיפר. "הוא רצה לשחק עם המספר 7 ואני עם המספר 10. אמרתי 'בסדר', אולי ככה יבוא לו המזל, ובאמת החלפנו חולצות. רק שבפעם היחידה ששיחקתי עם הספרה מספר 10, אני הבקעתי שלושער והוא נשאר בלי כלום".

הצהובים ניצחו 0:5 באותו משחק, וכמו צפרירים חולון ומכבי חיפה כך גם שאר קבוצות הליגה התקשו מולם. למעשה, אותו הפסד להפועל חיפה, ממש בתחילת העונה, היה הפסדה הבודד של מכבי ת"א באותה עונה. דריקס סיים כמלך השערים של הקבוצה בליגה עם 15 כיבושים, בעוד זוהר מעט מאחור עם 9 שערים. יחד עם קלינגר ונמני, הם הובילו את מכבי של קשטן לדאבל השישי בתולדות המועדון.