הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לוט בערפל: עתיד בית"ר אחרי ההישארות

האפשרויות לעונה הבאה ועתידו של אבוקסיס: "בלעדיו, היינו היורדת הראשונה"

תומר לוי
תומר לוי  01.05.22 - 07:28

2:2 עם מכבי פתח תקווה הספיק לבית"ר ירושלים כדי לסיים עונה מסוייטת ולהבטיח עונה נוספת בליגת העל. מי שחתום על ההישארות, יוסי אבוקסיס, אמר בסיום: "כולם אומרים כל הזמן שהצלתי את בית"ר, אבל בית"ר גם הצילה אותי. אסור לשכוח מה היה איתי לפני שלושה חודשים, כך שבית"ר עשתה עבורי לא פחות". אלא שכמו המועדון, גם עתידו של המאמן אינו ברור.

עכשיו, אחרי הבטחת ההישארות, במועדון יבדקו כמה מהר ניתן להתקדם בנושאים שנוגעים לעתידה של בית"ר. האפשרות הראשונה היא שיגיע רוכש שייקח עליו את החובות תמורת 30 מיליון ש"ח מוצהרים והלוואת בעלים שעדיין לא ברור אם ניתן לפרוס אותה.

האפשרות השנייה היא הליכה לפירוק, ובמקרה כזה רוכש יוכל לקנות את בית"ר כשהיא נקייה מחובות. האפשרות השלישית היא שמשה חוגג יזרים כמה מיליוני ש"ח כדי לסיים את העונה ויישאר הבעלים בתקציב נמוך.

המשמעות של צעד כזה היא שמרבית השחקנים יימכרו ובית"ר תבנה קבוצה ברמה מקצועית נמוכה. לא מעט שחקנים עשויים לעזוב, וביניהם ג'וסואה מחיאס. לבית"ר יש אופציה לרכוש את הבלם מוונצואלה, אך בסכום גבוה מאוד, וכרגע זה לא נראה ממש רלוונטי.

נזכיר שכרגע יש לבית"ר כסף לשלם את משכורות חודש אפריל עם קיצוץ, אך לא מעבר לכך, ושחקנים בקבוצה אמרו: "ההגעה של אבוקסיס הצילה אותנו, אחרת היינו יורדים ראשונים. אבל העתיד הכלכלי רחוק מלהיות ידוע".

וארגון אוהדי בית"ר ירושלים ממש לא מרוצה בלשון המעטה. "אנחנו חודשים ארוכים יודעים על תכנית הסתרים להפעיל אותנו בתקציב מינימום - אנחנו קוראים לזה חי מת", נמסר מהארגון. "חושבים שאי אפשר יותר גרוע מהעונה הזאת? לשם אנחנו הולכים. רק לחוגג התשובות לאן הוא חותר".

"אדון חוגג חושב שאפשר להחזיק את המועדון בלי להזרים כסף ועדיין להישאר בעלים. אנחנו מודיעים לך חוגג, לא יקרה. תקציב מינימום היא האפשרות הכי גרועה עבור בית"ר ומבחינתנו היא לא אופציה".

"בית"ר זה הקהל שלה והקהל שלה זה בית"ר, לא אתה ולא אף בעל אינטרס אחר. נהיה בכל מקום שצריך, בכל רחוב ובכל כתובת. גם כבודדים נגיע לכל מקום וננקוט בכל פעולה חוקים עד שבית"ר תצא לך מהידיים כך או אחרת".