הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רק שתיגמר: סיפור העונה של מכבי תל אביב

ההפסד לסכנין היה סמלי. וגם: זמן לזוז קדימה. אוהד צהוב

עידו טרבלוס  01.05.22 - 09:54

בשבוע שעבר היינו בחלום. במציאות מקבילה שבה מכבי מפרקת את הפועל 0:5 עם תצוגת תכלית של החלוצים ומשחק שוטף ומהנה בטירוף. חגגנו, רקדנו והתענגנו על כל שנייה. ואז הגיע יום שבת. כמו חץ בבלון שמכבי ניפחה במהלך השבוע.

אין מה להגיד על המשחק. אין אף מילה שתוכל לשפר ולו במעט את ההרגשה אחרי משחק כזה. כל מה שנשאר הוא באמת לנסות להבין מה מכבי צריכה לעשות כדי להשתפר לקראת העונה הבאה. כולם ביציע מייחלים שתיגמר העונה הזו ושנלך לקיץ משמעותי ורציני. קיץ שבו מכבי תבצע את השינויים שהיא צריכה לבצע.

קודם כל צריך להבין מה מפיל את מכבי הכי הרבה העונה – הסגל שלה. (כן, כן. שוב מדברים על הסגל). בעונת האליפות של אוסקר גארסיה היו משחקים שבהם אלירן עטר לא היה בשיאו, שזה קורה והגיוני שיקרה לשחקן במהלך העונה, אבל למכבי היה את ערן זהבי או ראדה פריצה שיכנסו לנעליים שלו ויבקיעו את השער שינצח את המשחק.

אתמול השחקנים שכן נראים טוב במכבי העונה היו רעים, לא התחבר להם והיה קשה מאוד לראות אותם. ובימים כאלה, כשהשחקנים שבדרך כלל טובים לא מגיעים, צריך ערך מוסף מהספסל, צריך אופציות שיכולות לשנות את המשחק. אבל מכבי העונה בנויה רע ואין לה את היכולת להכניס שינוי אמיתי ומשמעותי למשחק. החילופים (שוב!) החלישו את הקבוצה וממשחק רע זה הפך למשחק גרוע.

השחקנים היו כבויים, קרסטאיץ' לא ידע מה לעשות והכי גרוע, עד שהגענו למצבים זה היה פשוט קשה לצפייה. אנחנו כאוהדים יכולים להגיד שאנחנו מייחלים שהעונה הזו תגמר וכולנו נלך לחופשה, אבל זה מרגיש כאילו גם המערכת כבר נכנסה למצב סיום עונה. אי אפשר להיראות ככה נגד קבוצה כמו סכנין. ועוד בארבעה מפגשים. רק סכנין לבד זה סיפור העונה של מכבי. לא ייאמן.

אנחנו חייבים שני שחקנים יצירתיים לכנפיים, אנחנו חייבים שני מגנים (בהנחה שסבוריט יהיה בלם קבוע בעונה הבאה) וגם קשר אמצע רציני יכול לעזור. מעל הכל, מכבי צריכה שהכל יתנהל מסודר. אם קרסטאיץ' לא ממשיך (וככה זה נראה), מכבי צריכה להכריז על זהות המאמן הבא. שיגיע למשחקים, שיראה מי לא ראוי לסגל של מכבי בעונה הבאה, שיקיים משא ומתן על שחקנים ויתחיל להכין את העונה הבאה. רק ככה. ואם בכל זאת (וזה ממש לא נראה ככה) הוא ממשיך, אז להגיד את זה. להעביר מסר חד מאוד לכל השחקנים. אבל משהו חייב להתקדם, אנחנו תקועים בבאסה של העונה הזו. לא זזים לא קדימה ולא אחורה. נצחון אחד בשישה משחקים בפלייאוף. פשוט הזיה.

ומה נשאר בעונה הזו? שיובאנוביץ׳ ישפר עוד קצת את המספרים, שאוסקר גלוך יתגלח על התקופה הזו וכמובן מעל הכל - דרבי אחד נוסף שמכבי צריכה לשים אותו כמטרה הכי חשובה שלה מהעונה הזו. זה הדבר האחרון שינחם אחרי העונה המייגעת הזו שמסרבת להגמר.

יאללה מכבי!