הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

על מה המהומה? מכבי חיפה יכולה להיות רגועה

העצבים בירוק מדברים, למרות שאין באמת יריבה על התואר. למכבי ת"א וב"ש פשוט לא מגיע לזכות באליפות. וגם: כך ברק בכר יצליח גם באירופה. הסיכום של פרימו לאירועי טרנר

משה פרימו
משה פרימו  08.05.22 - 09:17

עוד לפני הכדורגל, משהו לא פתור ולא מובן במכבי חיפה. לא זכורה לי קבוצה שנחשבת לטובה ביותר, שכנראה תזכה באליפות שניה ברציפות, שכל כך עצבנית בצורה בולטת. ואני מדבר על הקבוצה כולה. על אנשי הספסל בראשות המאמן ברק בכר, וממשיך בשחקנים על כר הדשא ולעיתים גם בשחקנים מחוץ לדשא, והיו כמה מקרים כאלה למכבי חיפה. גם אמש (שבת), בסיום המשחק, עם האשמות לשופט דוד פוקסמן.

נכון, אתם צודקים מכבי חיפה, פוקסמן הוא "האשם", רק לא היכולת של השחקנים בחודשים האחרונים. מי מהשחקנים הופיע אתמול למשחק? איזו גישה? זאת יכולת של קבוצה שרוצה לזכות באליפות בב"ש? סליחה ג'וש כהן, אתה הגעת למשחק ועוד איך הגעת. נכון, הפועל ב"ש לא רצתה בשום אופן שיחגגו עליה בבית שלה ובאה להרביץ ולעשות פרובוקציות, אבל אתם מכבי חיפה נגררתם וזאת גם הסיבה ליכולת.

ודבר נוסף, יש למכבי חיפה שני אנשים שבתפקידם הם הטובים בארץ. הראשון הוא הבעלים יעקב שחר, שהוא קובע את דרך ההתנהלות במועדון והשני המאמן ברק בכר, שקובע הכל בתחום המקצועי. לכן כל ההודעות בעילום שם שיוצאות מהמועדון לא מתאימות בכלל, לא נלקחות ברצינות ואם יש משהו חשוב לספר לנו, אז זה או יעקב שחר או ברק בכר, שדווקא עושה רושם שלא חושש להגיד הכל.

"במכבי חיפה אמרו", "במכבי חיפה כעסו", "שערורייה". מי במכבי חיפה? וגם "מישהו" במכבי חיפה מיהר להגיד שעומר אצילי לא ירק. אז יכול להיות שהוא לא ירק, ותנועת יריקה לעבר הקהל היא בסדר? בקיצור מכבי חיפה עצבנית, זה מאד בולט.

במהלך העונה האלופה הראתה עליונות בתקופות לא מעטות. גם לא מעט שחקני הרכב היו במיטבם בכל חלקי הקבוצה. אז זהו, בחודשיים האחרונים היא ממש לא מפגינה עליונות. שחקנים מסויימים היו בולטים מהאחרים וזה עזר לקבוצה לרוב לנצח. אנחנו מגיעים עכשיו לישורת האחרונה ואין שחקן הרכב אחד שאפשר לציין אותו והשחקנים והמאמן מאוד עצבנים בגלל זה.

מכבי חיפה צריכה להבין שאין קבוצה בעולם שכל הזמן מנצחת. יש ימים לא טובים ויש הפסדים כמו שקרה בטרנר וכמו שקרה בנתניה. זה יכול לקרות, אבל ההתנהגות של הקבוצה היא שכאילו אם לא מובילים 0:3 אחרי כמה דקות, משהו לא בסדר, וזאת אחת הסיבות לעצבים.

לדעתי בסוף מכבי חיפה תזכה באליפות. אם לא ביום שלישי הקרוב, אז מקסימום במחזור האחרון נגד נתניה. אבל העליונות השנה נבעה מכך שלא היו לה יריבות. זאת לא אלופה שראינו ממנה משהו מיוחד במינו. כאשר היא תזכה באליפות, אף אחד לא יכול לערער על כך, ואין שום כוכבית, כי היא הטובה ביותר. מה שהכי עזר למכבי חיפה העונה, הרבה יותר מהיכולת שלה, זאת היכולת של השתיים שהיו אמורות להתמודד איתה, מכבי ת"א והפועל ב"ש. לשתיים אלה בטח לא מגיע לזכות באליפות. כל פעם שהיתה להן הזדמנות לצמצם ולהתקרב הן בעטו בדלי וככה רוב העונה. מכבי חיפה יכלה לישון בשקט.

זאת גם הסיבה שמכבי חיפה חייבת רענון רציני בסגל שלה לעונה הבאה. אם היא מכוונת רק להתמודד על האליפות בישראל, אז אפשר מספר שינויים קטנים לחזק וזה יספיק גם בעונה הבאה להתמודד עם מכבי ת"א והפועל ב"ש על התואר. נכון שגם שתי הקבוצות חייבות שינויים רבים, אבל מכבי חיפה עם יעקב שחר וברק בכר יהיו שם. בכל מקרה, העשירות ביותר בסוף מתמודדות על האליפות. אבל אם מכבי חיפה חושבת על הצלחה באירופה, כאן חייבים תכנון מחדש.

גם היום יש בסגל של מכבי חיפה שחקנים שהם ממש לא מעל הליגה, אז על אירופה אין על מה לדבר. ג'וש כהן, אם ישאר, זאת עמדת מפתח והוא השוער הטוב בליגה לדעתי. אם יעזוב, להביא שוער זאת חובה. ההגנה חייבת שידרוג מקיר לקיר לקראת ההתמודדות באירופה. שידרוג של שני בלמים, אחד זר במקום פלאניץ', מגן ימני חובה, אלפונס שחקן בינוני מאד ומגן שמאלי בהחלט אפשר להסתדר עם שון גולדברג וסאן מנחם, מה גם שאי אפשר להחליף את כל הרביעייה.

בקישור חייבים שחקן משדרג, עם אבו פאני ושרי, שחקן נוסף מצוין שיכנס לרוטציה עם עלי מוחמד, רודריגס וג'אבר. את נטע לביא צריך לשחרר. בהתקפה חלוץ 9 חובה, דין דוד יתמודד איתו ובנוסף שחקן כנף נוסף, כי צ'יבוטה, למרות שנרכש בהרבה כסף בינואר, לא משדרג ולא שחקן הרכב. השינויים האלה דחופים רק אם מכבי חיפה רוצה סוף סוף גם להוות יריב באירופה.

כל השינויים האלה כמובן הם על חשבון שחקנים שיעזבו: שני בלמים, אלפונס, מאור לוי שחייב לשחק ולא להיות בקצה הספסל, נטע לביא, דוניו, בן שהר וצ'יבוטה. לגבי דולב חזיזה, לדעתי הוא הגיע לתקרת הזכוכית במכבי חיפה. טוב גם בשבילו לצאת לדרך חדשה וכמובן להביא לו מחליף בעמדת הקיצוני השמאלי.

נותרו 3 משחקים לסיום הליגה וכמו שכתבתי, בסופו של דבר מכבי חיפה תזכה באליפות שניה ברציפות ויש את גמר הגביע נגד הפועל ב"ש. אז נכון שבמהלך הליגה מכבי חיפה הראתה עליונות על הפועל ב"ש, אבל גמר זה גמר. ב"ש תגיע מעודדת מהניצחון בטרנר, וכשהיא יכולה לעשות את זה. אם על האליפות אין לי ספק שמכבי חיפה תזכה, לגבי הגמר גביע הכל פתוח. לא מעט הפתעות יש בגמרים וזה יכול לקרות גם הפעם.

נגעתי בשינויים שצריכה לעשות מכבי חיפה, אז בטח ובטח צריכות לעשות היריבות מכבי ת"א והפועל ב"ש. גם אצל השתיים חייבים ריענון רציני על מנת שיהיה קרב הרבה יותר צמוד בעונה הבאה, ועדיין גם כאן יש עדיפות קטנה למכבי חיפה, לה יש מאמן. פתאום הולך להיות משחק "אש" ביום שלישי בסמי עופר בין מכבי חיפה למכבי ת"א. אני כבר מחכה. בעצם, הפועל ב"ש מחכה. נזכיר, רק 6 הפרש, 9 בקופה. האם נקבל פתאום מחזור אחרון כמו בליגה הלאומית?