הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זה ב-DNA: מכבי חיפה חייבת למרוח את ההכתרה

מאמנגה ועד לנדאו, כל דור והבעסה שלו. וגם: מתכון לאסון בסמי. אוהד ירוק

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  08.05.22 - 09:39

אליפות לא מקבלים, אליפות צריך לקחת. בגדול, אפשר לסכם את המשחק שראינו אתמול דרך המשפט הזה, כמה פשוט - ככה נכון.

אלא שכדי לקחת אליפות, צריך גם להופיע למשחק, מה שקרה בכל הכוח ביציעים - אבל לא ממש קרה אתמול על הדשא בטרנר. הפועל באר שבע הופיעה בהרכב חסר, אמנם, אבל נלחמה על גאוותה בכל דקה ודקה במגרש, ומכבי חיפה הציגה עוד משחק חלש, עצבני וחסר פוקוס.

וממש כמו כל מפגש מול באר שבע, גם הפעם שולב המשחק בשעשועון "מי מורחק היום?", והתשובה - למרבה הצער - היתה מוחמד אבו פאני, בצהוב שני מהטיפשיים שראיתי. דריכה על רגל יריבה באמצע המגרש, בלי קשר לכלום, שהיתה המשך ישיר לעצבנות ולווייב הגרוע והשלילי של הקבוצה לאורך כל תשעים הדקות.

העצבים הפעם לא היו קשורים לפרובוקציות של באר שבע (למעט דחיפה ששווה אדום של באריירו, היו רגועים יחסית), אלא למצב שלנו ובעיקר ל(חוסר) היכולת של כולם להביא משהו מהיכולות שלהם לידי ביטוי.

אין לנו כמובן מה לבוא בטענות לשיפוט, מעבר לעובדה שההרחקה מוצדקת - לפני ההרחקה ואחריה עשינו המון כלום ושום דבר, אפס התקפות אמיתיות ושום דבר שמזכיר את הקבוצה שטרפה את הליגה מוקדם יותר העונה. יודעים מה? הייתי מתפשר על לקבל את הקבוצה שנתנה משחקים יציבים, גם אם לא מלהיבים, ויצרה את הפער בתחילת הפלייאוף העליון. נכון לרגע זה, אנחנו רואים קבוצה שגם אדי הדלק שעליה רכבה לאחרונה התנדפו להם לכל רוח, נעה בין סקנדל לפסטיבל, יום עסל ויומיים בסל. ברור לי שמדובר בעונה קשה, ארוכה ומייגעת, אבל עדיין - יותר מדי משחקים לא טובים בשליש האחרון של העונה. צריך לתת על כך את הדעת בעתיד, אם כי נכון לעונה זו, זה כבר לא מאוד רלוונטי.

צדק ברק בכר שאמר שכולם היו חלשים, וגם הוא הוסיף עוד קיסם למדורה עם החילוף של נטע, שערער עוד יותר את הקישור הבלתי יציב שלנו. ואז הגיע אבו פאני וכיבה בכיבוי צופי כל תקווה שלנו לחגוג בסיום, אפילו עם תיקו. בכללי, מאז הניצחון בדרבי, עושה רושם שהקבוצה יצאה מאיזון. גם הניצחון על הפועל ת"א לא היה משהו לכתוב עליו הביתה.

הפועל באר שבע בהחלט יכולה להיות מרוצה. למרות שגם לה לא היה איזה משחק גרנדיוזי ויוצא דופן. היא הצליחה לשמור על כבודה ולדחות את החגיגות שלנו, באופן שאלו המכירים מקרוב את היסטורייתה של מכבי חיפה יגידו שהוא מוכר מאוד וגם צפוי במידה לא מועטת.

אין, אין לנו ב-DNA לגמור דברים חד וחלק, בטח לא בחוץ. אמנגה, גילי לנדאו, מיכאלנקו, כל דור והבעסה שלו, בהקשר הזה. חייבים איכשהו למרוח את ההכתרה, לבעבס עוד קצת את שארית העניין בליגה. גם אם אני לוקח בחשבון את הפקטור של היכולת הלא טובה בתקופה האחרונה, המשחק הזה וכל ההתרחשות סביבו היו כל כך מכבי חיפה, אין מילים.

בסדר, זה הפסד מבאס, רצינו לשמוח היום, אבל לא נגרם נזק בנפש. ההפסד הזה עדיין רחוק מאוד מלשנות את השורה התחתונה של ליגת העל לעונה זו. והשורה התחתונה היא השורה העליונה של הטור הזה - אליפות צריך לקחת. ואין זמן טוב יותר לקחת אותה מהמשחק הבא, עוד שלושה ימים ואין מקום טוב יותר מהבית שלנו, סמי עופר. מצד שני, אין יריבה גרועה יותר לקבל בסיטואציה הזו עבורנו מהיריבה הבאה, מכבי תל אביב.

גם בנסיבות רגילות, זה המשחק הכי קשה עבורנו. עכשיו, כשהיא משוחררת מכל לחץ, מכבי תל אביב בוודאי תשמח לתקוע לנו עוד שיפוד, שני ברצף, עמוק בגלגלנו העייף והדליל מאוויר. אין ספק שהמשימה הפכה להיות למורכבת יותר, בטח בהתחשב בנסיבות ה... מיוחדות שאירגן לנו בית הדין לקראת המשחק.

מעבר לעובדה שענישה קולקטיבית, בטח במציאות שבה יציע אחד של מכבי חיפה מאכלס קהל אוהדים של מגרש שלם ברוב משחקי ליגת העל, היא דבר פסול מעיקרו. מעבר לעובדה שעונשים על פירוטכניקה הם מלחמה בטחנת רוח ותקיעת ראש בקיר מיסודם, מעבר לעובדה שלדפוק יציע שלם על מעשה של אחדים ממנו, משמעו עיקור מוחלט וייתור של המאמצים של הקבוצות שמשקיעות משאבים משמעותיים בתיעוד ותפיסת עבריינים ביציעים.

מעבר לכל אלו, והיבטים אחרים בהחלטה המקוממת הזאת - אם הפיתרון של בית הדין למניעת אלימות במגרשים הוא הצמדה של הקופים והפנאטיקס בשני יציעים סמוכים, אז באמת שחבל על הזמן והכסף של כולנו.

כאן המקום להתחנן, לפלל ולקוות בכל לב שבית הדין האזרחי יהפוך איכשהו את האיוולת הנוראית, המסוכנת והמופקרת מתוצרת בית הדין של ההתאחדות על פיה, או לפחות יאפשר דחייה שלה, כי עכשיו, רק המחשבה על שני קהלים כל כך עויינים אחד לשני צמודים במשחק כל כך טעון מעבירה בי צמרמורות, ולא מהסוג הטוב.

ובכל מקרה, ועל כל פנים ותחת כל החלטה אשר תתקבל, נגיע למשחק הזה בראש מורם, עם כל הכוח, כדי לקחת את האליפות. זה הזמן לנער את האבק, להכניס בחזרה את הלשון המשורבבת מעייפות של עונה ממושכת וסופר אינטנסיבית, לאזור את האנרגיה שעוד נותרה ולתת עוד לחיצה אחת אחרונה על הגז בכדי לחצות סוף סוף את המטר האחרון לפני קו המטרה.

יאללה מכבי מלחמה, עוד קצת וזה שלנו.

שבוע טוב וירוק לכולם