הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התלבטות לגבי עתיד אוז'בולט בהפועל חיפה

גורמים אצל האדומים הביעו ביקורת על החוזה שלו בקבוצה. אכזבה מכמות הקהל

הדר יעקבי
הדר יעקבי  10.05.22 - 14:18

אחרי שהפסידו אתמול (שני) לאשדוד, הפועל חיפה ממשיכה את ההכנות לעונה הבאה, בתקווה כמובן שהיא תהיה מוצלחת יותר מהנוכחית ומעבר לאכזבה ברמה המקצועית, במועדון קיימת אכזבה גדולה גם ממצב הקהל.

נראה שמדובר בעונת שפל מבחינת כמות האוהדים שהגיעו למשחקים, והשיא היה אתמול, עם הערכות של כארבע מאות אוהדי הפועל חיפה בלבד במשחק בית, כשיתר האוהדים שנכחו באיצטדיון היו מטעם מפעל הפיס. "התחושה היא שהקהל של הפועל חיפה הולך ומאבד זיקה למועדון", ציין גורם במועדון. לשם השוואה, בעונת 2018/2019 (העונה האחרונה לפני פרוץ הקורונה) ממוצע אוהדי הפועל חיפה במשחק עמד על 3524 לעומת 1269 אוהדים בלבד העונה (עד מחזור 31).

בקבוצה עדיין מתלבטים לגבי המשך דרכו של אלן אוז'בולט שרשם עונה מצויינת והיה בורג משמעותי וקבוע בחוליית ההתקפה. ביקורת רבה נשמעת לגבי החוזה של אוז'בולט, שהוא למעשה הסיבה להתלבטות האם להחתימו לעונה נוספת או לא. "מי עושה חוזה עם אופציה ב-200 אלף יורו לעונה אחת בלבד?! זה סכום כל כך גבוה להשקיע בשחקן שעוד שנה יהיה שחקן חופשי, היה צריך לעשות אופציה לפחות לשתי עונות".

מי שלא שותף בהפסד לאשדוד היה דור מלול, קפטן הקבוצה. מלול מחזיק בחוזה ובו סעיף על חידוש אוטומטי לעונה נוספת במידה וישותף למעלה מ-45 דקות ביותר מ-25 משחקים. המגן עומד כרגע על 22 הופעות ובמועדון בחרו שלא לשתף אותו במשחקים האחרונים של העונה על מנת שלא יחודש החוזה אוטומטית.

"זה לא יחס שמגיע לשחקן ששיחק במועדון שבע שנים ובטח לא יחס שמגיע לקפטן של המועדון", הגיב מקורב להפועל חיפה, "גם אם לא רוצים להמשיך איתו, זה בסדר, אבל צריך לעשות את זה בצורה מכובדת, בשיחות ושקיפות מולו, ולא ככה כשפשוט מספסלים אותו כדי לא להאריך חוזה".

שחקן נוסף עם סעיף דומה לזה של מלול הוא ניסו קפילוטו, שמחזיק בחוזה עם חידוש אוטומטי בהגעה לסך דקות מסויים, וגם במקרה שלו החוזה לא יחודש אוטומטית מאחר והיה פצוע חלק לא מבוטל מהעונה ולא יכל לשחק. קפילוטו סובל מפציעה חוזרת ולוקח את הזמן כעת כדי להחלים בצורה מלאה ולחזור בריא וכשיר במאת האחוזים לעונה הבאה, כשלא ברור עדיין אם היא תהיה בהפועל חיפה או במועדון אחר.

בתוך כך, עדיין לא יצא עשן לבן בנוגע לעמדת המאמן. מרקו בלבול וסלובודאן דראפיץ' עדיין נחשבים למועמדים המובלים, אך כאמור גם שמותיהם של שרון מימר וניר קלינגר הוזכרו כאופציות. בקרב אוהדי הקבוצה קיים חשש גדול באשר לזהות המאמן לעונה הבאה והם אף מצהירים כי אם לא יגיע 'שם גדול' הם יחלו במחאה חריפה נגד המועדון.