הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אליפות עם הצגות שלא נראו פה כבר 20 שנה"

בכר חגג בסיום: "היו לנו תקופות עם הכדורגל הכי טוב בשנים האחרונות". חזיזה: "ההפסד קצת מעציב, אבל חותם על תסריט כזה גם בעונה הבאה"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  10.05.22 - 22:32

תגיות: מכבי חיפה

מכבי חיפה אמנם הפסידה הערב (שלישי) 3:1 למכבי תל אביב, אבל בסופו של דבר הבטיחה בצורה מעשית את האליפות, זאת בעקבות ההפסד של הפועל באר שבע להפועל תל אביב. בסיום, לאחר החגיגות על כר הדשא הירוקים התפנו לדבר למצלמות.

"ההרגשה היא מוזרה, אין ספק", אמר ברק בכר, "בסופו של דבר לקחנו אליפות כי הגיע לנו. עבדנו קשה כל השנה. דווקא המשחק היה מהיותר טובים בתקופה האחרונה, אבל זה לא משנה. צריך לפרגן למועדון ולשחקנים על עונה ארוכה ומתישה. מגיע לנו לחגוג, עשינו עונה טובה וננסה לפצות את האוהדים בגביע. נתנו תצוגות שהרבה שנים לא היו בכדורגל הישראלי. אנחנו זוכרים את כל מה שקרה השנה. היו לנו הצגות העונה, ש-20 שנה לא היה כדורגל כזה בישראל. בסוף יזכרו את זה כשנהיה אלופים"

"הרגשתי שהיה לנו מומנטום מצוין. היה לנו מומנטום גם לנצח. זה חבל, אבל זה היסטוריה. אנחנו ממשיכים קדימה ולא נזכור מה היה במשחק הזה או הקודם. נזכור את האליפות", המשיך, "ב-10 ניצחונות שלנו ברצף היינו באחת התקופות הכי טובות בכדורגל שלנו בשנים האחרונות. יש שחיקה, יש שחקנים שלקחו על עצמם המון. גם אנחנו כצוות אולי בכושר פחות טוב אבל נרים את עצמינו בגביע. גמר גביע זה משחק אחד, מסגרת אחרת, אין קשר לליגה. יש עוד שני משחקים ונרצה לסיים את העונה בצורה טובה".

"לקחת אליפות עם המועדון שגדלתי עליו זה הרבה מעבר", המשיך, "זו מחמאה גדולה ואני רוצה להמשיך את המגמה של לקחת כמה שיותר תארים. יש פה דרך מאוד טובה של הצוות והשחקנים. אנחנו נחגוג אבל בהחלט צריך לחשוב איך לשדרג את המועדון, הקהל בטירוף ונרצה לעשות התקדמות באירופה ואולי להגשים את חלום כולנו. צריך להסיק לא מעט מסקנות מהתקופה האחרונה, מה שקרה במשחקים האחרונים זאת שחיקה ועייפות ואני חושב שאם היינו מגיעים למשחק הזה אלופים או עם הגב לקיר היינו מנצחים. לא צריך לקטול פה אנשים".

על המצב לקראת המסע באירופה אמר: "כדי להגיע לשם יש עוד דרך ארוכה. מקווה שנוכל להרוויח עוד סיבוב ואז המשימה אולי תהיה פחות קשה. בשביל זה צריך לסיים את העונה. יש גמר גביע ושני משחקי ליגה, נבנה את השנה הבאה - לא משעמם לרגע ויש עוד הרבה עבודה". על האפשרות שיהפוך למאמן הישראלי הבא באירופה, סיפר: "זה עוד מוקדם. אני לא אוהב לחשוב יותר מידי. כשיגיע הזמן גם את זה נעשה, אני בטוח שגם את זה אעשה בצורה טובה".

בסיום, בכר גם שיתף על התחושות לאחר אובדן אחיו לפני כחודש: "עלינו אתמול לקבר ל-30 ימים ואולי מלמעלה כיוונו שנחגוג אחרי, אחי מלמעלה אישר לי לחגוג היום. זה עוד יושב קשה אבל אלו החיים. הכדורגל נותן לך איכשהו אנרגיות. המועדון והתמיכה עוזרים, אבל הלילות מאוד קשים בסוף. הזמן יעשה את שלו".

דולב חזיזה אמר בסיום: "לא רצינו להפסיד ואני לא חושב שהגיע לנו להפסיד. לפעמים אתה רוצה להבקיע והכדור עולה למעלה, לא יודע למה הכנסתי חזק את הרגל. זאת אליפות שנייה שלי פה ולא מעניין אותי איך ולמה, אני חותם על תסריט כזה גם בעונה הבאה. ברור שהקהל שמח. ההפסד קצת מעציב, אבל לאורך עונה שלמה שחקנים פה נתנו את הכל ואני מקווה שנעשה מסע טוב באירופה בעונה הבאה".

"לא פשוט לשמור על האליפות", המשיך חזיזה. "אנחנו צוחקים בחדר ההלבשה שמה שיש לך בכיס יותר כואב להוציא מאשר שהוא לא נמצא בכיס. רצינו לשמור על האליפות, הייתה לנו עונה יפה עם ניצחונות גדולים ואולי לקחו את זה כמובן מאליו. באר שבע הדביקה אותנו והיה קשה להרים את עצמנו כל משחק, אבל האליפות שלנו ואני מקווה שגם הגביע יהיה".